PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694378}
8,0 352 143
oceny
8,0 10 1 352143
7,0 37
ocen krytyków
Bogowie
powrót do forum filmu Bogowie

jak w temacie: czy pacjentka Ewka z początku filmu miała swój pierwowzór w realnym życiu czy jest to postać fikcyjna???... nigdzie nie ma informacji na ten temat... jest ktoś w stanie zaspokoić moją ciekawość???

ocenił(a) film na 9
bhryniewiecki

Ciężko powiązać osobę przedstawioną w filmie z konkretną osobą. Nie wiem na ile można doszukać się pierwowzoru pokazanego w filmie, jednak w biografii jest wspomniana pewna 18 letnia dziewczyna z wrodzoną wadą serca, której należy zamknąć ubytek w przegrodzie międzykomorowej. Myślę że tą osobą może być właśnie przedstawiona w filmie Ewa. Z resztą ona symbolizuje jedną z wielu pacjentek profesora i jego upór oraz determinację o każde życie.
W filmie po tej scenie stanął przed komisją etyki lekarskiej czego nie ma w biografii. Jedynie czego się doszukałem o profesorze i komisji etyki to zastrzeżenie komisji po sygnowaniu jego nazwiska w reklamie margaryny.
W filmie przedstawiono jakieś 80-90% tego co jest w samej książkowej biografii, którą przy okazji każdemu polecam. Jest to wspaniała książka przedstawiająca postać Prof. Religii bez upiększeń wraz z jego wadami oraz przeogromnym zaangażowaniem w poprawę polskiej medycyny. Świetnym dokumentem jest również film "Profesor od serca".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones