PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629125}
7,0 10 1 84584
8,0 42
oceny krytyków
Boyhood
Jeśli istnieje coś takiego jak zapas szczęścia otrzymanego w darze od losu, Richard Linklater powinien... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Reżyser operuje oszczędnymi i dyskretnymi, ale jednocześnie bardzo skutecznymi środkami. Dzięki kameralnym zabiegom film jest niezwykle intymny. Linklater to twórca, który potrafi ukazać codzienność i ludzkie problemy jak mało kto. więcej
Nasze życie okazuje się zwyczajne, oparte na codziennych wzlotach i upadkach, dalekie od spektakularności czy blichtru, którym żywią się współczesne media. Jak zatem opowiedzieć historię młodych lat nie banalizując jej istotnych elementów, a jednocześnie gloryfikując jej prostotę? Z pewnością reżyser Richard Linklater swoim filmem „Boyhood” daje na to receptę. więcej
"Boyhood" to filmowy projekt, który zachwyca prostotą i banalnością, ukazując codzienne, przyziemne sprawy. więcej
"Boyhood" Richarda Linklatera to fenomen. Początkowo pozostający gdzieś w cieniu hollywoodzkich wysokobudżetowych obrazów skromny dramat, nie dość, że okazał się jednym z najlepszych i... więcej
Nie ulega wątpliwości, że Richard Linklater nakręcił film ważny i nie chodzi tylko o sam pomysł rozciągnięcia okresu zdjęciowego na dwanaście lat, ale o stworzenie epickiego obrazu w dosyć kameralnych warunkach. więcej
Film Linklatera nie gubi nawet na chwilę człowieczeństwa.  Mimo że nosi pewne znamiona egzystencjalizmu, nie próbuje być filozoficzną tyradą. Nie kieruje się stereotypami. Skutecznie obala mit "tych lepszych" pokoleń. Co prawda, głosi treści banalne, ale nie wychodzi poza formę i nie krzyczy, że jest czymś więcej niż w rzeczywistości. więcej