PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=480582}
7,2 44 916
ocen
7,2 10 1 44916
7,5 17
ocen krytyków
Bronson
powrót do forum filmu Bronson

Tragedia! Jak daleko jeszcze pójdą scenarzyści? Smarowanie twarzy własnym kałem! Brawo! Debilizm!

ocenił(a) film na 6
wolinskip

kałem? cholera wersja rezyserska pewnie juz jest.

wolinskip

ale z ciebie cipa, jakby to powiedział sam Bronson, nie dość że nie masz pojęcia o czym piszesz, to jeszcze wystawiasz zero, jakbyś chociaż trochę poczytał, nie mówiąc już o doświadczaniu na własnej skórze, to byś może zmienił zdanie, a tak jesteś zwykłym cwelem

korowiow80

he. true!true! Bronson dla mnie bardzo dobry, ciekawie przedstawiona biografia. Nicolas Refn pokazal ze nie ma trudnosci w przedstawianiu bardzo trudnych historii. dla mnie film na duzy +!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
przelyk

hmm twój nick mówi sam za siebie, ale mniejsza o to, nie będę kłócił się z chujkiem, który jedzie po filmie, a potem na forum kreuje się na podobnego bohatera :P ostry język jak na ministranta

pozdro

korowiow80

no faktycznie masz gleboka.traume jak wszystko kojarzysz z meskimi zabawami z pierdla. musiales byc lubiany przez kolegow. A film o prostaku udajacym twardziela, przyglupie kreujacym sie na gwiazde podany w taki sposob zasluguje na okragle 0.

przelyk

hahaha dobre, nieźle kojażysz :D i w sumie to wystarczy zz komentarz

filmy o prostakach też są potrzebne, niejednemu z nich wystawiałeś zapewne dobre oceny, ale niestety nie umiesz tego zauważyć

korowiow80

Oczywiscie, ze filmy o prostakach i przyglupach sa potrzebne i jesli niektore z nich byly dobre, a ja je ocenialem to ocenialem wysoko. Prosto z brzegu - Nocny kowboj klasyk z prostakiem, ale nie przyglupem granym przez Voight'a, Forrest Gump o przyglupie, ale nie prostaku itd. W Bronsonie natomiast opowiedziano historie o niby najslynniejszym wiezniu WB, a oglada sie to to tak, jak by to byla bigrafia goscia z byle pierdla na Podkarpaciu nota bene moich rodzinnych pieknych stron... Dunczyk mogl sie troche wysilic i z calkiem niezlego tematu mogl zrobic przyzwoite kino, a tak wyszedl gniot irytujacy, a niektorych wkurwiajacy nie za promocje przemocy, czy robienie bohaterem filmu glupka, prostaka i psychola w jednym, ale sposobem zrealizowania tematu...

ocenił(a) film na 10
przelyk

wypluwasz cy połykasz ???????????????????????????

LELELE

Jak mozna wypluc cos co sie juz polknelo?????????????? Jak chcesz zablysnac chlopaczku w brudnych majtkach, to zastanow sie przez chwile co piszesz. Chociaz za prosty jestes zeby mnie obrazic...

ocenił(a) film na 10
przelyk

więc połykasz kurwiszonku ........................... :D :D




LELELE

Oczywiscie, ze polykam. Jak cos JEM to polykam. Ze tobie w glowce tylko robienie loda to juz nie moja sprawa...

ocenił(a) film na 10
przelyk

Chwalisz się ze jebie cię Walker więc chciałem rozwinąć temat :D

LELELE

Monotematycznosc z czasem staje sie (ooops. lepiej zyje zwrotu ROBI SIE) nudna.

ocenił(a) film na 10
przelyk

To zastanów się co piszesz :) bo zwrot jebie mnie (jakiś facet) u gościa z nickiem - przełyk - kojarzy mi się jednoznacznie


LELELE

Jebie mnie, czyli mam go w dupie (o znowu do skojarzen). Moglem oczywiscie napisac, ze "nie widze powodu, zeby sie nim interesowac" no ale wtedy pewnie dla odmiany stwierdzilbys, ze takiego zwrotu moze uzyc tylko ciota...

użytkownik usunięty
przelyk

No to nie widzisz powodu żeby się interesowac jednym z najważniejszych i wpływowych objawień muzyki popularnej ever...To tak jak bys powiedział że nie widzisz powodu interesowac się np Lynchem czy Hasem.

Ja za to nie widze więcej powodu gadania z kims kto bredzi na tematy o których nie ma pojęcia.

czesc.

Dla ciebie objawienie, dla mnie moze nie istniec - coz taka moja percepcja. Dla mnie objawieniem byl np. (powtarzam np.) Marillion (z Fish'em oczywiscie) i do tej pory slucham ich plyt z fascynacja. Wielu moich kumpli uwazalo i uwaza, ze Marillion to gniot no ale nie mowie im, ze "nie maja pojecia o czym mowia", itp. tylko, zeby spierdalali :) zart

użytkownik usunięty
przelyk

Z tym że ja znam Marilion... a ciebie Walker jebie.

Znac, a miec do czego stosunek emocjonalny to roznica (czy ja powiedzialem, ze nie znam Walkera)?

użytkownik usunięty
przelyk

''ale sposobem zrealizowania tematu... ''

No to sposób jak na dzisiejsze czasy (jeśli o formie mówimy) to jest wręcz brawurowy ... nie mruga jak jebany klip z MTV i ma świetną muze , wcale nie zlist przebojów.O Scottcie Walkerze nie wspominam... bo prostaku nawet nie wiesz kto to.

użytkownik usunięty

ps. onirycznośc i groteskowośc tego filmu jest jak dla mnie dużym plusem...

Nie mowie o formie, ale o efekcie koncowym (moze uzycie przeze mnie zwrotu "sposob realizacji" nie byl zbyt precyzyjny i ktos tam z IQ biedronki zawsze sie znajdzie zeby czepiac sie slowek). A Walker to mnie jebie prostaku...

użytkownik usunięty
przelyk

Efekt koncowy jest powalający...

''A Walker to mnie jebie prostaku...''

Tak też myślałem.

Dla ciebie powalajacy, dla mnie zenujacy...

użytkownik usunięty
przelyk

...Ja bym sie lepiej zastanowił na twoim miejscu czy jestes przygotowany do wypowiadania się na tego typu tematy jak kultura i sztuka.

A co jest miara przygotowania do tego typu wypowiedzi?

użytkownik usunięty
przelyk

Przydaje się odrobina gustu i znajomości tematu...

sądząc po tym co napisałeś ''tak wyszedl gniot irytujacy'' to raczej wina twojej percepcji na oryginalne kino.Na pewno nie tego filmu bo od strony realizacji jest bardzo ciekawy i wcale nie sztampowy.

No coz jeden ma percepcje taka, drugi inna. Co jest kinem oryginalnym, a kiczowatym tez mozna sie sprzeczac. Jednemu dana scena sie podoba, dla innego to dno. Co do gustow to jest takie przyslowie... Znajomosc danego tematu i owszem niezbedna i to jedyny jak narazie sensowny miernik "przygotowania do oceniania".

użytkownik usunięty
przelyk

To ty zaczołeś mówic jak bys, wszystkie rozumy pozjadał że wyszedł z tego gniot...

Jakoś mi się wydaje że jestem bardziej niz ty przygotowany do wygłaszania jakich kolwiek sądów z wyżej wymienionych tematów.Jeśli o film chodzi i muzyke na pewno.

Ale przecie ciebie to ''jebie''.Bo masz internet więc od razu stałeś się omnibusem a płacenie rachunku za net czyni twoje słowa świętymi.

użytkownik usunięty

czesc...bo się nisko robi a zmusic cie do polubienia tego filmu nie jestem wstanie.Jedyne co mogęci powiedziec to pleciesz bzdury.ale w sumie mnie tez to ''jebie''.

...czesc.żegnam.

Hmmm - niestety zle ci sie wydaje, nawet nie wiesz jak bardzo. Nie bede rozpisywal sie na temat swojego doswiadczenia i wyksztalcenia bo nie jestem megalomanem. P.S. neta mam za free...

użytkownik usunięty
przelyk


Dobrze mi się prostaczku wydaje.

No i widzisz cos tu o prostaczkach wyjezdzasz bo z argumentami slabo...Coz niech ci si WYDAJE...

użytkownik usunięty
przelyk

Jak z argumentami słąbo?sam udowodniłeś że jesteś ignorantem... o czym ja mam z tobą chłopie gadac jak kręcisz i bełkocesz odwracając kota ogonem (ww.walker którego nagle znasz)?

Jesteś smisznym ograniczonym umysłowo ludzikiem... nie mam ochoty na tego typu dyskusje.

Jak to "nagle znam". Znalem go caly czas. To, ze goscia nie slucham, bo jego tworczosc mnie nie rusza to nie znaczy, ze go nie znam. Madonne tez znam, ale mnie je... tzn. nie widze powodu, zeby sie nia interesowac. I kto tu jest smieszny...

użytkownik usunięty
przelyk

Jak cię Walker nie rusza to jestes prostaczkiem... i koło się zamyka.

Prostaczkiem jestes ty mowiac co mi sie ma podobac, za co nie.

użytkownik usunięty
przelyk

A niech ci się podoba co ci się chce...Chopie ja ci nie wróg.Jeden lubi jak mu skrzypce grają drugi jak mu buty śmierdzą... Tylko nie wyrażaj opinii na tematy o których nie masz pojecia np jakośc realizacja filmu .

uwazam film za gniota wiec nie mam pojecia - coz ciekawe rozumowanie...

użytkownik usunięty
przelyk

''Dunczyk mogl sie troche wysilic i z calkiem niezlego tematu mogl zrobic przyzwoite kino, a tak wyszedl gniot irytujacy, a niektorych wkurwiajacy nie za promocje przemocy, czy robienie bohaterem filmu glupka, prostaka i psychola w jednym, ale sposobem zrealizowania tematu...''

Tak napisałeś.A ja ci mówię że duńczyk się wyśilił bo od strony realizacyjnej film jest bardzo oryginalny i niepokorny jak na dzisiejsze czasy.Nie możesz też miec zastrzeżeń do żadnej warstwy ani udzwiękowienia ani montażu ani operatorki - bo wszystko jest w jak najlepszym porządku.Zresztą wątpie czy byś coś takiego jak błąd montażowy dostrzegł bejbe...

Pewnie bym nie dostrzegl...coz ogladajac film nie siedze przed ekranem i nie analizuje, montazu, udzwiekowienia. Patrze na film jako calosc, a w tym wypadku patrze i mysle sobie "co za zenada"...

użytkownik usunięty
przelyk

Nie będąc w stanie dostrzec żadnego z aspektów które mnie zachwycił... jak na moje to laictwo.

Sam, zresztą skakałeś do ''realizacji'' więc powiedz mi co tam jest nie tak?

Jak juz wczesniej napisalem:
"Nie mowie o formie, ale o efekcie koncowym (moze uzycie przeze mnie zwrotu "sposob realizacji" nie byl zbyt precyzyjny i ktos tam z IQ biedronki zawsze sie znajdzie zeby czepiac sie slowek)".
I dalej:
"W Bronsonie natomiast opowiedziano historie o niby najslynniejszym wiezniu WB, a oglada sie to to tak, jak by to byla bigrafia goscia z byle pierdla na Podkarpaciu nota bene moich rodzinnych pieknych stron..."
Nie wspomne juz o nielogicznosciach w owym "dziele" - taki znany psychol, ale bibliotekarz wchodzi do niego jak do najlepszego kumpla, "pacyfikowanie" przyglupa golymi rekami przez straznikow narazajac sie na to, czy tamto, dlugo by wymieniac...Takie i inne kwiatki pozwalaja mi oceniac film jako calosc - calosciowy gniot...

użytkownik usunięty
przelyk

''jak by to byla bigrafia goscia z byle pierdla na Podkarpaciu nota bene moich rodzinnych pieknych stron..."

A tam się jacyś inni ludzie rodzą?

''Nie wspomne juz o nielogicznosciach w owym "dziele" - taki znany psychol, ale bibliotekarz wchodzi do niego jak do najlepszego kumpla, "pacyfikowanie" przyglupa golymi rekami przez straznikow narazajac sie na to, czy tamto, dlugo by wymieniac...''

Przecież ten film nie miał byc realistyczny...Nie dostrzegłeś przypadkiem że jest zrealizowany w dośc sennej konwencji?Zresztą nie liczy sie tu logika a emocje.Wiele rzeczy tu było bardzo umownych ,od dekoracji po postacie.Nie dajesz się zabrac reżyserowi ze względu na brak zrozumienia tego z czym obcujesz - twój problem nie jego.Najzwyczajniej nie jestes w stanie obcowac z takimi filmami... proste.

użytkownik usunięty

''"sposob realizacji" nie byl zbyt precyzyjny i ktos tam z IQ biedronki zawsze sie znajdzie zeby czepiac sie slowek)''

po za tym złe używanie zwrotu ''sposób realizacji '' raczej rzutuje na twoją inteligencje...

Psychologie tez widze skonczyles... na ostatnim mialem wynik... dodaj do swojego 70 punktow i otrzymasz moj...

użytkownik usunięty
przelyk

Tak.Zapewne.To że nie umiesz porządnie się składnie wypowiedziec nt filmu najbardziej świadczy o twojej potężnej inteligencji.

No fakt moze troche przesadzilem - dodaj 80 pkt.

użytkownik usunięty
przelyk

Doliczyłem... jakikolwiek wynik nie wyjdzie to dalej nie zmieni faktu że gadasz jak przygłup.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones