PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=480582}
7,2 44 916
ocen
7,2 10 1 44916
7,5 17
ocen krytyków
Bronson
powrót do forum filmu Bronson

3/10

ocenił(a) film na 3

Taka wydmuszka... Dziwny, chaotyczny montaż, przez który nie byłem w stanie wczuć się w postać głównego bohatera. To zaś spowodowało nijaki odbiór. Film nie wywarł na mnie żadnego wrażenia. Obejrzałem go z kamienną twarzą. No, może pomijając moment potańcówy wariatów. Całkiem zabawnie to wyszło. Ogólnie muzyka to chyba największa zaleta filmu. Nie jest jakaś wybitna, no ale przynajmniej oryginalna. Natomiast jeśli o obsadę chodzi, to przez pół filmu zastanawiałem się, jak fenomenalnie zagrałby to Daniel Day-Lewis. Później doszedłem do wniosku, że może i dobrze, że w główną rolę wcielił się Hardy, bo z takim montażem i tak całe poświecenie Day-Lewisa poszłoby na marne. W sumie Tom również złym aktorem nie jest, więc jego poświęcenia też szkoda. I zmarnowanego tematu, potencjału szkoda. Ogólnie to szkoda, że ten film w ogóle powstał. 3/10

ocenił(a) film na 3
navi69ator

Zgadzam się. Film jest słaby, więc 3.

użytkownik usunięty
navi69ator

Film jest dziwny i chaotyczny dlatego że głowny bohater taki jest. Wczuć się nie mogłeś? jak możne wczuć się w psychopatę. Ja go zrozumiałam tak: Bronson cały czas odgrywa rolę, bawi się, pracuje na to, aby było o nim głośno. Ja osobiście poczułam obrzydzenie ale także pomysłałam że jest zabawny. Bronson jest autodestrukcyjny, szalony! Powtarza te same czynności oczekując innych wyników. Istnieją w człowieku różne zachowanie gdzie nie jesteśmy zrozumieć ani obwinić (dzieciństwo miał normalne). A Bronson jest ofiarą - własną ofiarą. Jak tak zrozumiałam ten film. A Tom Hardy jest genialnym aktorem po tym filmie - takim moim skromnym zdnaiem :)

ocenił(a) film na 3

"jak możne wczuć się w psychopatę."
"Milczenie owiec" oglądała? "Mrocznego rycerza" oglądała? To co się głupio pyta? :P
" A Tom Hardy jest genialnym aktorem po tym filmie - takim moim skromnym zdnaiem :)"
No wiele ci do szczęścia nie potrzeba...

użytkownik usunięty
navi69ator

najwyrażniej nie wiele! jasne,że oglądałam! jestem fanką wszystkich filmowych psychopatów - zawsze to postacie niezwykle barwne i charakterystyczne :D i tak na prawdę w zadnego jakoś się nie wczułam (może dlatego,że nadmiernie ukazują się jako wielce szkrzywdzeni) a w tym filmie w ogóle tego nie ma! Brosnon sam mówi że miał normalne dziecinstwo itd i nie ma kogo na prawdę wynić za jego zachowanie - a ja tak właśnie rozumiem psychopatów! Oni się tacy rodzą a nie kształtuje je środowisko. A fanką Hardego jestem i oglądałam prawie wszystkie jego filmy i lubię to że mnie zaskoczył w tym filmie!

ocenił(a) film na 3

O widzisz, podałem ci złe przykłady. Porównaj sobie "Bronson" z "Mechaniczną pomarańczą" Kubricka. Tematyka obu tytułów zbliżona, a jakościowa przepaść.

użytkownik usunięty
navi69ator

tego filmu Kubricka nigdy nie widziałam, jak obejrzę to odpisze :)

użytkownik usunięty
navi69ator

Dobrze napisany komentarz. Mam takie same odczucia po emisji tego filmu. Tak w ogóle twórcy lajtowo potraktowali temat recydywistów - dla mnie nie ma tam nic śmiesznego.

navi69ator

Swietna gra aktorska, ciekawy pomysl i rezyseria. Wykonanie... niespecjalce... Czegos mi w tym filmie zabraklo... Nie jest to jednak fil zly.
Calosc koncowa... dobra. Reasumujac - w porownaniu z Chopperem i innymi filmami tego typu, wypada calkiem okazale.
Niemniej nie polecam tego filmu zakochanym parom, ktore przy dvd i popcornie zamierzaja spedzic mily i romantyczny wieczor

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones