PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=480582}
7,2 44 915
ocen
7,2 10 1 44915
7,5 17
ocen krytyków
Bronson
powrót do forum filmu Bronson

Bronson - Debil

ocenił(a) film na 7

Jak dla mnie mnie postac bronsona jest sama w sobie szczytem debilizmu ale film byl niezly i przynajmniej ukazuje ze i takich matka Ziemia choduje na tym pokręconym świecie.
Hardy rulez

ocenił(a) film na 5
megakruker

Historia opowiedziana mnie zupełnie nie wciągnęła, a kapitalny Hardy był aż za dobry by z czystym sercem wystawić filmowi zasłużoną marną ocenę.

ocenił(a) film na 3
megakruker

szczyt debilizmu? moim zdaniem to szczyt posiadania wyj3bania :)

Matrixiu

ludzie majacy wyj3bane to glownie ignoranci i debile ktorzy mysla ze sa najmadrzejsi i znaja wszystkie prawdy zycia :D znam kilku takich ;p

ocenił(a) film na 7
megakruker

Bronson to książkowy przypadek socjopaty.
Debilizm to lekka niepełnosprawność umysłowa i nie ma to z nim nic wspólnego.

ocenił(a) film na 8
Bodzepor

Dokładnie! Zgadzam się w 100% z Bodzeporem. Od debila wyzywanie innych ludzi przychodzi dość łatwo przez większość ludzi, a nawet widocznie nie znają znaczenia tego określenia, lub po prostu lubią wyzywać innych, jak dla mnie to bezsens. Dołączam regułkę z wikipedii. Debil - (Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia)
1.debilizm – stan upośledzenia umysłowego w stopniu lekkim.
2.Debil – album niemieckiego zespołu punkrockowego Die Ärzte
Co do pierwszego terminu wyjaśnienie jest takie :
niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim (upośledzenie umysłowe lekkie, dawniej debilizm – nie stosowana z uwagi na negatywne znaczenie w języku potocznym) – poziom intelektualny osób dorosłych charakterystyczny dla 12. roku życia. Ta forma deficytu intelektualnego stanowi najwięcej rozpoznań. Osoby takie są samodzielne i zaradne społecznie, nie powinny jednak wykonywać zawodów wymagających podejmowania decyzji, ponieważ nie osiągnęły etapu myślenia abstrakcyjnego w rozwoju poznawczym. Życie rodzinne przebiega bez trudności. W socjalizacji mogą nabywać zaburzeń osobowościowych, ze względu na atmosferę otoczenia i stosunek innych. Obecnie istnieje tendencja do wprowadzania zajęć korekcyjnych, przy intensywniejszym treningu poznawczym w dłuższym czasie osoby z upośledzeniem w stopniu lekkim osiągają podobne wyniki co osoby z przeciętnym IQ. Do 12 roku życia brak różnic rozwojowych.

ocenił(a) film na 7
holek002

napisałem temat z nudów, nie wiedziałem ze wyjdzie z tego przemądrzała rozprawa naukowa na temat określenia debilizmu

ocenił(a) film na 8
megakruker

no ok, ale rozprawa? bez przesady,
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
holek002

sam sprowokowałeś swoją wypowiedzią bym tak to skomentował właśnie, a zresztą to ty się przemądrzyłeś pierwszy, hehe
narty

ocenił(a) film na 7
holek002

nie zgadzam sie z toba

megakruker

postać jest doskonale zbudowana! podobno Statham miał zagrac ale nie poradził by sobie, myśle. Hardy rządzi!! jego brecht rozjeby&wuje a wąs jest najlepszy xD takie filmy u mnie maja 8.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones