PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=480582}
7,2 44 916
ocen
7,2 10 1 44916
7,5 17
ocen krytyków
Bronson
powrót do forum filmu Bronson

Zawsze mnie zastanawia co sądzą ludzie o ekranizacjach swoich biografii,pewnie ten cały Bronson jeśli miał okazję obejrzeć ten obraz musiał się z niego zdrowo usmiać.Film dość głupi jak ten cały
Bronson tu przedstawiony.Niewyjaśnione są motywy jego działania,nie ma tu zadnego przesłania.
Niby świrował pawiana w więzieniu bo chciał zostać popularny za kratkami,być najsławniejszym więźniem w UK.. a paka miała być jego drugim domem,ale jakby się temu dobrze przyjrzeć to jakieś to głupie i naiwne wytłumaczenie.Film zrobiony na siłę.
Dlatego ta cała historia się kupy nie trzyma bo autor pewnie nie znał Bronsona i w takiej sytuacji jedną rzeczą jaką mógł uczynić to wymyślić jakąś historię na podstawie własnych wyobrażeń.. dlatego zrobili z tego Bronsona takiego dziwoląga.klimat zerżnięty po trochu z Mechanicznej Pomarańczy czy Monthy Pythona.
Klimat angielskich produkcji tego typu jest dość specyficzny.To takie silenie się na oryginalność połączone z angielską flegmą.Autorzy nie wiedzieli co wymyśleć to maksymalnie udziwnili film,Z bronsona zrobili idiotę ala Joker bo to się teraz najlepiej sprzedaje a z widzów naiwnych głupków.
Nie mogę w takiej sytuacji wystawić wyższej noty niż 4.

ocenił(a) film na 10
astral_dream

A Ty pewnie wiesz kim był Bronson i co nim kierowało. Zapewne odbyłeś z nim prywatną rozmowę, podczas której wyjaśnił Ci dlaczego tak się zachowywał.
Jeszcze jedno. Czy film musi mieć przesłanie? Bo moim zdaniem nie musi.

ocenił(a) film na 3
Luki_1

Musi czy nie musi to na Rusi

W każdym razie lepiej się ogląda coś co ma jakiś sens..takie moje subiektywne odczucie.
Jesli chodzi o tego Bronsona,to oczywiście że go nie znam,,no bo niby skąd.. no ale np taki William Tookie(założyciel gangu Crips w Los Angeles),też skazaniec... a już dużo więcej o nim wiemy.
Czy film na podstawie Tookie... jest taki dobry..hmm nieoceniam..
Film o Bronsonie mi się ciezko naprawde oglądało.. bo naprawdę jakos kupy się nietrzymał

astral_dream

To musi miec wytlumaczenie czemu sie tak zachowowyal moze lubial?
I pewnie chciales zeby na koncu sie nawrocil jak w pieknym dramacie z ameryki.

ocenił(a) film na 9
rybaq1

czy aby na pewno ten film jest bezsensu? nie ma przesłania? moim zdaniem film jest niedoceniany, także przez was. zwróćcie uwagę na zachowanie postaci grającej Bronsona zaraz po tym, jak dostał wyrok (7 lat). czy on zapłakał? zaśmiał się? stracił żonę, szansę na zdobycie kariery (miał ambicję, ale brak perspektyw go przybił, kompletnie nie wiedział jak się odnaleźć w rzeczywistości) i co najważniejsze, stracił wolność. nagle akcja przenosi nas na scenę teatralną, gdzie główna postać ma makijaż. przemiana. Bronson zaczyna odbierać więzienie jako własną rzeczywistość i sposób na zostanie "kimś".
film za samą technikę nagrania, dobranie ścieżki dźwiękowej oraz odegraną rolę Toma Hardy'ego powinien dostać minimum 7. u mnie ma mocne 8. czy to nie jest film o krzyku człowieka w społeczności bez ambicji i perspektyw?

pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
astral_dream

Wlasnie o to chodzilo w ekranizacji filmu. Film calkoowicie psychodeliczny jak wspomniales w klimacie Pomaranczy itd. Dodalbym jeszcze kultowy Trainspooting. Jesli spodziewales sie filmu strikte biograficznego to niestety sie przeliczyles. Wg. mnie bardzo ciekawie przedstawia historia bandziora z dusza atrysty. Muzyka bezbledna. Zwlaszacza 00,21 Sopor aeternus pierwszy kawalek jaki kiedykolwiek pojawil sie w filmie., nie mowiac o Pet Shop Boys czy o nucie z koncowki filmu ktorej nie znam. Apropos wie ktos kto to spiewa?

ocenił(a) film na 9
gwindak

Glass Candy - Digital Versicolor


http://www.youtube.com/watch?v=bkJ7aHhRGMc&videos=6YMzYN5-mCk

katie_grin

tom hardy odbył wiele konferencji z prawdziwym chalsem bronsonem, na youtube możecie zobaczyć jak o tym opowiada, podobno niezłe przeżycie. W każdym razie bzdurą jest, że bronson jest tu przedstawiony źle, niepoprawnie. Refn i Hardy naprawdę się postarali. Już bardziej nie można - a oto i efekt. Prawie każda scena przedstawia prawdziwe wydarzenie z jego życia. Wiec wypowiedz Astral Dream jest do luftu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones