PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=306965}

Butelki zwrotne

Vratné lahve
7,3 22 817
ocen
7,3 10 1 22817
7,7 7
ocen krytyków
Butelki zwrotne
powrót do forum filmu Butelki zwrotne

Zawsze będziemy sto lat za... Czechami. Kraik wielkości województwa mazowieckiego, który ma lepszych piłkarzy, lepsze piwo i lepsze filmy. Ach... Żal ściska!

ocenił(a) film na 6
polliter

A my mamy lepszych siatkarzy, lepszą wódkę i lepszą muzykę. I pewnie sporo
innych innych rzeczy które mógłbyś zauważyć, gdybyś tylko skończył się
użalać.

ssumm

Co fakt to fakk. Z kolegi wyszły kompleksy z lekka. Polska ma sie czym pochwalić i to jak. Nie zmienia to faktu, że czeskie kino jest pierwsza klasa i światowa marka.

ocenił(a) film na 9
WielkaStopa

Z kogo wyszły kompleksy? Ja też wolę Czechów, a nie polsko - ojczyźniano - katolickie zadęcie. Zgadzam się, czeskie kino jest znakomite.

epilenka

bo co w tej polsce pięknego? grunty?? niemcy wykupią. Piwo?? już holendrzy wykupują nasze browary by nie mieć komkurencji... sorry ale ten kraj się stacza, jak obsrany pijak z rynsztoka... gdzie w europie inni w święta mają wolne to my zapieprzamy bo robimu u francuzików i innych śmieciarzy...

Schizofrenik_XXI_wieku

Mój szwagier pracuje w polskiej firmie i zarabia godne pieniądze, więc się ogarnij, bo nie każdy polak pracuje za marne pieniądze, to już się zmienia, poza tym te marne pieniądze w Polsce są wielkie. Widać twoją kulturę... bo nazywasz francuzów szmaciarzami, pewnie dlatego , że nie chcieli zniszczyć swojego kraju i nam pomóc, choć mieli 3 armię na świecie.

Pawlovsky

... "mój szwagier ... więc się ogarnij" ... Pawlovsky, zazdroszczę Ci szwagra ... nie zmienia to jednak faktu, że nie stanowi on wyznacznika w tym kraju i że Schizofrenik ma rację. Co do nazywania kogokolwiek szmaciarzem zgadzam się z Tobą ... ale nie w przypadku który podniosłeś w wątku. W tym przypadku Francuzi akurat byli tym kim byli ...

musicmans

Francuzi nie chcieli walczyc o swoj kraj w 39 , teraz tez nie chca, zobaczyc rdzennego francuza to cud:)

epilenka

Dziewczynko kino komercyjne, z polskiej wytwórni filmów fabularnych oraz te sponsorowane przez iti które zdominowało krajowe produkcje nie ma nic wspólnego z filmem ojczyźnianą-katolickim a jest kiepskie jak żyto w Bangladeszu. Zejdź na ziemie i ogarnij sę troszkę bo sadzisz farmazony!

ocenił(a) film na 7
ssumm

Haha, lepszą wódkę. I przez nią durny naród.

ocenił(a) film na 7
ssumm

Co do muzyki to można dyskutować. Ogólnie czsi mają kulturę na wyższym poziomie.

ocenił(a) film na 7
ssumm

I taki szczegół czyli głupich ludzi - idiotów zwalczających się nawzajem i patrzących na siebie jak na konkurencję :) Fantastyczny naród! Wolałbym się urodzić w Czechach i wychować się w towarzystwie fajnych ludzi niż urodzić się w TFU! Polsce, wychowany wśród idiotów mających się za wspaniałych. Nienawidzę tego kraju i pluć będę na niego gdy wyjadę w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi!

AndcRew

Mam nadzieję, że wyjechałeś.

polliter

piłkarzy moze lepszych,piwo to nie wiem bo nie piłem ale napewno film nie jest super i komedia to aztaka zabawna nie jest ,mnie rozczarował ten film.

ocenił(a) film na 7
polliter

Są po prostu dobrze zorganizowani i nie mają balastu kościoła katolickiego...

ocenił(a) film na 9
Zakeri

O, o właśnie - myślę, że to co najmniej ważne powody..

ocenił(a) film na 7
Bedrich

Tak tak, bo to wszystko to przecież wina kościoła, Kaczyńskiego, księdza Rydzyka i Radia Maryja.

ocenił(a) film na 9
Bedrich

Dzida, jak chcesz wyładowywać swoje frustracje, to proszę przenieś się na inne forum, tutaj akurat staramy się rozmawiać:)) Natomiast nie wiem czy wiesz, ale w Czechach nie ma ani ichniego Rydzyka, ani czeskiego Radia Maryja. Jaki zaś jest stosunek Czechów do katolików, to się bardzo łatwo dowiedzieć, wejdź sobie na czeskie strony i poczytaj... I nie ma się co dziwić, zważywszy na ich historię, prawda??

ocenił(a) film na 9
Bedrich

Jeśli ktoś wylewa swoje frustracje to akurat chyba osoby które przy każdej sytuacji (nawet w dyskusji o filmie) muszą ponarzekać na Kościół.

Zakeri

Właśnie, Czesi to nie dewoci jak my, większość Czechów jest ateistami i w pewnym sensie też dlatego żyje im się lepiej niż u nas.

ocenił(a) film na 9
Zakeri

A mnie się zdaje, że po prostu mają luz :)

ocenił(a) film na 9
polliter

co prawda to prawda, ale co do piwa to sie nie zgodze;) postawilbym oba kraje na równi, bo my równiez mamy wspaniale piwa, szczegolnie z malych, lokalnych browarow

ocenił(a) film na 9
conrado2991

Piknie to mówić o tym jaka to szklanka do połowy pełna, prawda?? U nas piw z małych lokalnych browarów jest jak na wielkość kraju bardzo mało, a przeciętny, szary Polak albo nie wie o ich istnieniu, albo wybiera szczyny z wielkich browarów, które nawet nie powinny nosić nazwy piwa... W Czechach już piwa z dużych browarów są świetne, a piw z małych browarów jest kilkanaście razy więcej - i to zarówno gatunkowo, jak i ilościowo. Nie czarujmy się - jeśli chodzi o piwa, to jeszcze długo będziemy musieli Czechów gonić..

ocenił(a) film na 7
Bedrich

Witam zgadzam się z tobą ale "to jeszcze długo będziemy musieli Czechów gonić." Nie chcę psioczyć ale raczej zamiast gonić, idziemy w przeciwnym kierunku. :(

ocenił(a) film na 9
conrado2991

Wadą Czech (i Słowacji) pod tym względem jest to, że niemal nie robią porterów :)

ocenił(a) film na 8
polliter

A my mamy świetnego Kieślowskiego i Koterskiego. Polski malkontencie.

polliter

Czesi maja piłkarzy lepszych ???? hahaha chyba żyjesz zcasami minionymi na dzień dzisiejszy czesi nie maja lepszych od nas piłkarzy !! W ich kadrze nie znajdziesz tak utalentowanego piłkarza jak Błaszczykowski, ktory gra peirwsze skrzypce w borussi jest uwzany za jednego z najleopszych skrzydłowych pom0cników w całej budneslidze, Lewandowski, Jeleń, obraniak, żejesz chyba mitem starego schorowanego Nedveda, Poborskiego i Kollera którzy jzu nie graja albo sa na wykończeniu. Co do piwa myśle ze piwo mamy podobne moze poza Budwaiserem ktory na prawde ejst swietny a co do filmów myśle że moga nas troszke wyprzedzać

Andy_Dufrense

Cech, Rosicky, Baros,Ujfalusi,Galasek,Jankulovski

Oni są 100 razy lepsi niż nasi żałośni piłkarze. A poza tym popracuj nad ortografią. Piwo mają lepsze.

bisban

Teraz mają lepszych piłkarzy, dawniej kiedy my mieliśmy, Gadoche, Deyne, Lato, Tomaszewski, Boniek Lubański , to oni przy nas mieli przeciętnych choć jako Czechosłowacja nie była zła.

bisban

Teraz mają lepszych piłkarzy, dawniej kiedy my mieliśmy, Gadoche, Deyne, Lato, Tomaszewski, Boniek Lubański , to oni przy nas mieli przeciętnych choć jako Czechosłowacja nie była zła.

Andy_Dufrense

No ale hokeistów to mają, mieli i będą mieć lepszych. Co do browarów to rzecz gustu. Mają za to wspaniałą Beherowkę i Absynta

ocenił(a) film na 7
stawor80

są też lepsi w zośke i piczypolo

polliter

Polska może być dumna z Szczypiornistów, Siatkarzy, Siatkarek, Kieślowskiego, Żołądkowej Gorzkiej, Tyskiego, Paluszków "Lajkonik", Maryli Rodowicz, Acid Drinkers i Filmwebu ;). Właściwie jedyna rzecz z której nie możemy być dumni to tacy malkontenci jak ty.

ocenił(a) film na 9
Pablo991i9

Brawo i jeszcze możemy być dumni z Ciebie obrońco Polski i Polaków.

Pablo991i9

Szczypiorniści - kiedyś....
Siatkarek - OK :)
Kieślowski - Tak!
Żołądkowa Gorzka - hmm...wolę Bolsa :>
Tyskie - Raczysz żartować? Tyskie w porównaniu z choćby Budweiser jest o wiele gorsze :)
Lajkonik - Jak Lajkonik to tylko Złociste Talarki :D
Maryla Rodowicz - :>
Acid Drinkers - Skomercjalizował się.
Filmweb - Hell yeah!

@800dpi Dla mnie nie ma "Cudze chwalicie a swego nie znacie" tylko "Swoje chwalicie a cudzego nie znacie" :D

bisban

a co acidzi są teraz boys bandem ? ;)

bisban

Tyskie, Lech, Żywiec, jeśli chodzi o piwo:) Szczypiorniści Czescy w końcu dostali się na wielki turniej:)

bisban

Tyskie, Lech, Żywiec, jeśli chodzi o piwo:) Szczypiorniści Czescy w końcu dostali się na wielki turniej:)

ocenił(a) film na 7
Pawlovsky

Tyskie, Lech, Żywiec (oraz Warka, Okocim, Leżajsk, EB) to wyroby piwopodobne a nie piwa, a w ich slady idą Perła, Łomża, Kasztelan i wiele innych

polliter

lepsze filmy Czesi buhaahahahahaha, co drugi Czeski film to po prostu jak w starym powiedzeniu "Czeski Film", nie mający sensu i fabuły gniot, co ty p/i/e/r/d/o/l/i/s/z lamusie, Czesi mogą nam co najwyżej buty wiązać jeżeli chodzi o kinematografię, wymień mi chociaż jednego znanego na całym świecie Czeskiego reżysera z takim dorobkiem filmowym jak Polański albo Wajda? A piwo, piwo chłopcze, ty chyba nie piłeś Polskiego piwa i nie mam tu na myśli komercyjnych browarów typu Tyskie, Warka, Żywiec czy Lech, mówię o piwach regionalnych, nie twierdzę, że Czesi mają złe piwo ale wcale nie ustępujemy im pod względem jakości i smaku browarka a jeżeli chodzi o sport to są dyscypliny w których bijemy Czechów na łeb. CUDZE CHWALICIE A SWEGO NIE ZNACIE...

800dpi

yyyy... Miloš Forman? :P

ocenił(a) film na 10
800dpi

to wymień polski dobry film, skoro "znasz swego" i żeby był lepszy od butelek :)

wheelerpeak

Wymienić ci polskie filmy, klasyki, które są lepsze od tego filmu? Mi też się podobał, ale jak zwykle spinacie.

ocenił(a) film na 8
polliter

O piłkarzach się nie wypowiem, bo się nie znam, za to hokeiści - klasa sama w sobie, ach :D również ubolewam, moglibyśmy częściej brać z nich przykład ... film przyjemny, lekki, nie mija bez echa, w sam raz na leniwe, deszczowe popołudnie, których ostatnio nie brakuje :)

ocenił(a) film na 7
polliter

Myśle, ze ta debata jest nie wazna. Jestem Czechem, kazdy narod i kazde panstwo ma coś, na co jest dumne...(Czesi sa dumni na swoje piwo - Pilsner, filmy lat 60., hokej, Prage,zamach na Heydricha ....Polacy zaś co ja wiem chyba na Małysza, Jana Pawla II., piłkarze, siatkarze, Wawel, ....i obojga jestesmy państwa slowianskie, i mamy sobie pomagać i wsparac sie nawzajem..i nie wyszukiwac to co nas oddziela....sorry za moj polski jezyk, wiem jest katastrofalny....tylko mialem potrzebe to tu napisac :-)

ocenił(a) film na 8
remcoe

Przepraszam Cię z góry, że musisz czytać tych idiotów, jestem pewny, że w Czechach też macie kilku. Pozdrowienia z Polski.

ocenił(a) film na 7
Victor_Fw

nie musisz przepraszać, idioty sa tak samo w Czechach jak w Polsce, i czlowiek madry z tym wogole nic niepotrafi zrobić, tylko ich moze ignorować...

ocenił(a) film na 8
remcoe

Podpisuję się pod Twoim postem. Najlepiej tylko narzekać ... nic poza tym.

remcoe

Twój polski jest OK. Zawsze mi się podobał Wasz kraj bo nie rządzi w nim kościół katolicki i macie dystans do wszystkiego i ten luz którego w Polsce nie ma. Do wymienionych powyżej dobrych rzeczy z Czech muszę dodać mój ukochany serial A JE TO (PAT A MAT) i metro w Pradze. 3 linie. Kiedy w Warszawie tyle będzie? W 2040? A co do określenia CZESKI FILM to jakieś 2 lata temu oglądałem debatę w TV o budowie autostrad w Polsce i jakiś czeski dziennikarz powiedział że to jest właśnie Czeski Film a ludzie bili brawo. Najlepszy komentarz.Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
remcoe

Královský pivovar Krušovice!!!, pivovar Náchod, České Budějovice ze swym słynnym browarem, a przecież i Gambrinus i Prazdroj. Kiedyś bardzo mi smakowały Březňák i Zlatopramen z Ústí nad Łabą. Jakoś nie przepadałem za piwem z praskich browarów, ani za velkopopovickym, choć dość długo nosiłem koszulkę z ich koziołkiem.
Tak czy inaczej - szkoda gadać - pozostaje tylko pogratulować.

ocenił(a) film na 9
polliter

W jednym się na pewno zgodzę - piwo na pewno lepsze. ;))
Chociaż... bardzo się cieszę, że powoli w Polsce małe browary stają się bardziej dostępne... bo nasze najpopularniejsze piwa to dziadostwo...
Czesi są specyficzni, oryginalni - osobiście darzę ich wielką sympatią, a że mam całkiem niedaleko do Czeskiego Cieszyna to bardzo chętnie wyskakuję tam na piwko i jakiś smażony serek. ;)

Myślę, że oprócz tego piwa to nie ma lepszych i gorszych. Trzeba jednak podkreślić, że kultura czeska jest na wysokim poziomie a kino jest świetne. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones