PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4550}
6,8 17 812
ocen
6,8 10 1 17812
6,2 6
ocen krytyków
Christine
powrót do forum filmu Christine

Opis na filmwebie.

ocenił(a) film na 8

Świetny film został spłycony do: ''Arnie wbrew woli rodziców kupuje stary samochód, który po
remoncie zaczyna zabijać za każdą zniewagę.''

Dajcie spokój, to brzmi wręcz niebotycznie głupio, a wcale takie nie jest.

ocenił(a) film na 7
Impuuk

Bo to tylko zarys fabuły, zasadniczy opis jest pod obsadą.

pawelecki96

warto oglądać? dużo scen takiego horroru co w latach 80 mógł przestraszyć?

ocenił(a) film na 7
sitrej

Obejrzeć warto z racji pomysłu, który jest dość niespotykany. Film jest wiarygodnie zagrany i taki bardzo w stylu lat 80. Natomiast nie jest straszny i mam wrażenie, że nigdy nie był. Słyszałem, jak ludzie lata temu reagowali na chociażby "Egzorcystę" i to zdecydowanie nie ta liga. Choć scena, w której Christine pokazuje, że nie jest byle Fiatem podobała mi się bardzo ;)

pawelecki96

Z pewnością nie jest to liga "Egzorcysty", ani "Lśnienia" Kubricka czy nawet "Carrie" Briana de Palmy (by pozostać przy ekranizacjach Kinga). Ale to jednak klasyka, przewyższająca ogromną ilość horrorowej produkcji, z rasowym scenariuszem, dobrym aktorstwem i niegłupim problemem w tle. Najlepiej oglądało się na VHS-ce, bo to ten złoty okres domowego kina ze straszeniem młodszych sióstr (kolegów i mojej). Więc z sentymentem, ale i szacunkiem dla porządnej roboty również polecam ten film.

pawelecki96

No i skoro się wspomniało o Kingu (po przecież pomysł jest jego), to dla mnie pozycja obowiązkowa dla wielbicieli mistrza, bo to jedna z ważniejszych ekranizacji. Nie najwybitniejsza, ale moim zdaniem w pierwszej piątce powinna się znaleźć.

ocenił(a) film na 8
Impuuk

Skoro sam film jest tak spłycony, to opis... czemu by nie hehe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones