PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4560}

Chwała

Glory
7,4 13 601
ocen
7,4 10 1 13601
6,8 5
ocen krytyków
Chwała
powrót do forum filmu Chwała

Kreacja

ocenił(a) film na 9

Poza wibitną obsada (Broderick, Washingoton czy Freeman), na szczególną uwagę zasługuje tu krecja Brodericka. Jego Robert Shaw, to żołnierz nie grzeszący (przynajmniej na początku) odwagą. Jest zamknięty w sobie i wystraszony. Często widać łzy w jego oczach, albo wygląda jakby miał się za raz rozpłakać. Jednakże widać w tym filmie także i jego walkę z samym sobą. By oto w końcowej scenie poprowadzić do ataku swoich żołnierzy. Wiedział że zginie, ale już się tego nie bał. Dorsósł. Ten film to także film o dorastaniu Shawa, niby dorostłego człowieka. A jednak.

ocenił(a) film na 8
Lord___Sidious

Wiem, że komentarz sprzed 20 lat. Ale to jedyny, który chwali grę Brodericka. Nie rozumiem dlaczego ludzie tak wieszają psy na jego grze, była świetna! Jestem pod ogromnym wrażeniem, tak jak napisałeś, widać było jego walkę ze sobą jako człowiekiem wrażliwym i trochę jeszcze zbyt młodym na okrucieństwa wojny a chęcią wyszkolenia swoich żołnierzy tak, by mogli śmiało i z dumą iść walczyć. Nie mogłam oderwać od niego oczu na ekranie!

losiek451

Masz rację. Podbijam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones