PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714528}

Coś za mną chodzi

It Follows
5,6 57 948
ocen
5,6 10 1 57948
7,5 38
ocen krytyków
Coś za mną chodzi
powrót do forum filmu Coś za mną chodzi

Dla wszystkich krytykantów -
przez topowych krytyków filmowych ten film jest uznawany za bardzo dobry,
na rotten tomatoes -przez wszystkich krytyków ma 8.2 na 10, top critics 8, widownia 6.8 na 10
na imdb 6.9
Na filmwebie 5.5

Mam hipotezę, że polscy zjadacze horrorów to niestety w większości wielbiciele tandety ociekającej krwią, wypchanej akcją i podlanej efektami.

Po prostu wstyd, żeby ten film miał tak słabą ocenę na takim portalu.
Jeżeli ktoś nie potrafi dobrze ocenić tego filmu, to niestety na filmie się nie zna.
Dlatego mam gdzieś wasz ból d.... (to ostatnie zdanie to wszystkich pseudokrytyków oceniających ten film na 3 lub 4)
Dobranoc

ocenił(a) film na 7
zbyncom

@zbyncom a jakiego gustu sie spodziewasz w kraju gdzie Rosja i Niemcy wybiły cała lnteligencje?

ocenił(a) film na 3
CienSoulwhore

Jeśli sądzisz, że osoba, która uważa powyższy film za słaby jest mało inteligenta ,to po trochu gratuluję Ci Twojej inteligencji, która całe szczęście nie została wybita przez Rosję i Niemcy. Wracając do filmu.... film słaby, słaby i jeszcze raz słaby. Klimat lat 70 - 80 można wyczuć, muzyka też ok, te postacie nachodzące bohaterkę momentami potrafiły stworzyć napięcie (2 razy), zdjęcia podniszczonych dzielnic też ok, ale nic więcej. Scenariusz chyba pisał ktoś na kolanie. Fabuła beznadziejna i głupia a w dodatku mało logiczna. Scena, w której bohaterka wraz z kumplami siedzi u swojego "oprawcy" w ogrodzie, na trawce, popijając colę i rozmawiając sobie jakby nic wielkiego się nie stało po prostu mnie rozwaliła. Serio? Serio, tak powinno to wyglądać? Podobnych scen jak więcej, dużo więcej. Czasami miałem wrażenie, że film powinien mieć ograniczenie wiekowe do lat 18-stu. Oglądać do lat 18-stu. Nie polecam. Chyba, że ktoś ma czas to polecam zobaczyć i się przekonać, że filmwebowska ocena w tym przypadku jednak jest z-a w-y-s-o-k-a. I jeszcze ten napis na plakacie "Jeden z 25 najlepszych amerykańskich horrorów XXI wieku".... dobry suchar na początek dnia.

ocenił(a) film na 7
kwa007

ale chwalisz sie czy zalisz?

ocenił(a) film na 3
CienSoulwhore

Komentuje

ocenił(a) film na 6
kwa007

zauwazylem, ze jakos 70 procent filmow na lepsza srednia na imdb

zbyncom

ludzie w większej części oglądają filmy z lektorem, albo na głośnikach laptopów na małych ekranikach. albo najgorzej na cda w wersji kinowej przed wypuszczeniem na bluray. potem mają czelność się wypowiadać. oceny Polaków są dla mnie w ogóle nie wymierne.

More and more people are seeing the films on computers - lousy sound, lousy picture - and they think they've seen the film, but they really haven't.
David Lynch

ocenił(a) film na 8
milewskitoczy

dokładnie!

ocenił(a) film na 8
zbyncom

Generalnie może są ze 3 bardzo stare horrory, które mają ocenę powyżej 7, takto, jak horror ma ocenę powyżej 6, to trzeba patrzeć tak, jakby film akcji, thriller, dramat miał ocenę powyżej 8, co dalej nie oznacza, że nam się musi spodobać. Powyżej 5 to też jak na horror jest całkiem dobra ocena, dopiero poniżej 5 mam lekkie obawy ale znam sporo horrorów z ocenami 4,5 co sam spokojnie 7 mogę dać.

ocenił(a) film na 3
zbyncom

Opis filmu: "Po stosunku z nieznajomym Jay zaczynają prześladować dziwne wizje oraz tajemnicza istota."
To się nazywa AIDS, a nie tajemnicza istota.

ocenił(a) film na 6
zbyncom

Ok, juz zmieniam ocene, bo jakis krytyk powiedzial, ze ma byc wyzsza. Dzieki, ze mnie ostrzegles, jeszcze by mi na chate wbila policja za posiadanie wlasnego zdania.

ocenił(a) film na 8
celebes

ale bierzesz pod uwagę, że twoje zdanie może być błędne, że jednak profesjonaliści, którzy zjedli zęby na filmach skoro dostrzegają w tym filmie coś zajebistego to może jednak COŚ znaczyć? Wiesz disco polo też się wielu podoba, ale czy to oznacza, że jest dobre? Nie, po prostu publika discopolo nie ma wystarczającego zaplecza wiedzy i doświadczenia, żeby to ocenić...

ocenił(a) film na 6
zbyncom

Nie ma czegoś takiego jak "błędne zdanie" podczas subiektywnej oceny.

ocenił(a) film na 8
celebes

Ja uważam, że jest. Ktoś może uważać subiektywnie ze 2 + 2 = 5 ale to nie znaczy ze ma rację.

zbyncom

Wyjaśnienie tak niskiej średniej noty tego filmu jest bardzo proste. Otóż filmwebowy kwiat inteligencji, koneserzy i znawcy sztuki filmowej zobaczyli jego niską ocenę na filmwebie i się przestraszyli, uznali iż oglądnięcie tego filmu obrazi ich wysublimowany gust filmowy. W ten sposób zabrało filmowi polskich pasjonatów sztuki filmowej, naszej elity dającej tak ambitnym produkcjom wyłącznie same maksymalnie wysokie oceny, a komentując wyśmiewającej tych którzy nie byli na tyle inteligentni, by dostrzec jak wielkie to arcydzieło współczesnego kina grozy. I oto kolejne wybitne dzieło filmowe przeszło przez Lemingrad bez echa. Anno Domini 2020

zbyncom

A ch** mnie to obchodzi co o mnie myślisz, oceniam wedle uznania. I nic ci do tego. A poza tym pomyślałaś, że to może ty się nie znasz. ;)

ocenił(a) film na 8
Radek_Traczyk

Każdy burak ze wsi to samo myśli o disco polo. Dlatego chołota powinna się uczyć i po to ma krytyków... ale woli gwałcić się własnym brakiem gustu.

zbyncom

Zobacz jak ci krytycy oceniają inne filmy. Dno i pięć metrów mułu, szczególnie Kaja Klimek. Tak więc oceny krytyków mam gdzieś.

ocenił(a) film na 9
zbyncom

Zgadzam się w 100% z opinią. Jeden z lepszych horrorów ostatniego dziesięciolecia. Fabuła, klimat, muzyka, wszystko na tip top a tymczasem na Filmweb ocena 5 z ułamkami. Cóż za żużel XD

Czy znacie jakieś horrory w połowie tak dobre jak "It Follows"?

ocenił(a) film na 9
zbyncom

ta średnia ocen internautów na filmwebie to wstyd i hańba, kompromitacja

ocenił(a) film na 4
zbyncom

a chłop tak: mega film XDDDDD

ocenił(a) film na 8
markanius

Hahah albo to Dahmer to Arcydzieło i co jeszcze Sex Edukacja XDDDD

ocenił(a) film na 4
zbyncom

Biorąc pod uwagę kategorię i tematykę to tak, wskaż mi lepsze, najlepiej wyciągnij jakiś z lat 80 o edukacji seksualnej. 2) nw czy arcydzieło, nie mi oceniać po prostu dałem 10/10 bo nie jestem wymagający, a to że filmweb nazwał to 10 jako arycydzieło to już swoją drogą.

ocenił(a) film na 8
markanius

Uderz w stół ;)

ocenił(a) film na 4
zbyncom

odezwą się nożyce

ocenił(a) film na 5
zbyncom

ja też jestem topowym krytykiem i ten film jest po prostu nudnym filmem klasy z

ocenił(a) film na 8
Ush

umówmy się jesteś jeszcze dzieckiem, które oceniło 10 filmów na krzyż więc jesteś top krytykiem ze wszystkich nastolatków rozpieszczanych przez nadopiekuńczych rodziców :P

ocenił(a) film na 9
zbyncom

Przecież wiadomo, że dla polskiego fana horrorów tylko Piła albo Zakonnica XD Reszta horrorów słaba ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones