PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=850080}

Co widział Jozjasz

What Josiah Saw
5,8 882
oceny
5,8 10 1 882
Co widział Jozjasz
powrót do forum filmu Co widział Jozjasz

Ojciec

ocenił(a) film na 7

Czy ktoś wie czy ojciec faktycznie nie żył?

Blondyna_7

Podczas ostatniej "rodzinnej" rozmowy Eli pyta Tommyego z kim on rozmawia i mówi że ich ojciec nie żyje od 23 lat.

ocenił(a) film na 6
Blondyna_7

Tak, to w filmie było dość jednoznacznie przedstawione.

Ja mam inne pytanie - czy Eli i Mary faktycznie to zrobili, czy to było tylko

ocenił(a) film na 6
tawindan

... w głowie Thomasa, czyli w ustach sączącego mu jad ojca?

tawindan

Myślę, że faktycznie to zrobili. Byli tak zwichrowani przez to czego doświadczyli będąc dziećmi. Przez całe życie poszukiwali czegoś co da im ukojenie i znaleźli to tylko w sobie nawzajem. Takie moje zdanie

tawindan

Sądząc po ostatnich minutach filmu, faktycznie "to zrobili", chociaż mogła być to też "wizja" Tommiego, który zabił swoje rodzeństwo.
Zakończenie jest raczej niedopowiedziane i jakby na kolanie pisane w porównaniu do 3/4 filmu...

ocenił(a) film na 7
redeye89

Przed przyjazdem na koniec filmu siostra pyta sie brata ćpuna co z Ojcem?
On odpowiada 0 Ojcem zajme sie ja.
Czyli tak jakby wiedzieli ze brat ma ostre problemy psychiczne od dawna?
szkoda ze tego nie pociagneli dalej tylko jedno zdanie

ocenił(a) film na 7
marcinpastuszynski

Chyba tekst "ojcem zajmę się ja" to chodziło o to, że muszą się pozbyć zwłok zakopanego ojca bo farmę będą sprzedawać i będzie musiała zostać  przekopana. Ale może ja coś źle zrozumiałam... Pozdrawiam :)

margarey

Też tak uważam.

redeye89

co? Zabij swoje rodzenstwo? Raczej Ojca, skąd pomysł że zabił rodzenstwo?

tawindan

ale czy co zrobili? Zabili Ojca?

ocenił(a) film na 6
astijuj

Nie, fiku miku na tapczaniku. Scena była dość jednoznaczna, ale charakter filmu sprawił, że zastanawiam się, czy to nie była tylko wizja ukształtowanego przez jad ojca Tommiego

tawindan

Biorąc pod uwagę tytuł filmu, myślę że ojciec zaskoczył rodzeństwo więc ono go zabiło. Matka być może sama się zabiła po wszystkim a może zabili także i matkę. Czy ktoś się zgadza ze mną?

Blondyna_7

Myślę że wszystkie opcje są tu równie prawdopodobne.

Blondyna_7

Czy dziecko tez zabili jesli ta wersja jest prawdziwa ? W skrzyni były kości ojca czy dziecka ? A może ojcec faktycznie żył ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones