PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496701}

Cyrus

6,1 5 353
oceny
6,1 10 1 5353
7,0 8
ocen krytyków
Cyrus
powrót do forum filmu Cyrus

Polski gust

użytkownik usunięty

Jeśli tego typu filmy mają średnią w okolicy 6,5, to świadczy to tylko o fatalnym polskim guście który uważam za po prostu dziwaczny.Zresztą widać to w przypadku innych filmów. W całym filmie nie rozumiałem dlaczego w taki sposób pracują kamerą, ale to mniej ważne w porównaniu do całego filmu, który jest bardzo dobry. Cała trójka głównych bohaterów zagrała świetnie: Hill znowu zagrał jako ciamajda, ale dobrze choć wolałbym go zobaczyć w końcu w jakiejś bardziej poważnej roli. Co do samego filmu: Więcej w tym filmie dramatu niż komedii, na szczęście John Reilly dodaje nieco humoru. Ponadto podobały mi się też dialogi, czuć w nich było autentyczność, a sama historia nie nużyła.
Dlatego nie rozumiem czemu film ma tak niską notę, ale do tego się już przyzwyczaiłem.
Nic dziwnego że u nas nic ciekawego nie wychodzi w kinie skoro widzów ma takich, a nie innych.

ocenił(a) film na 4

W okolicy 6,5 to jest pomiędzy niezłym, a dobrym więc chyba nie jest aż tak źle. Zatem po co te jęki? Podejrzewam, że np. w USA publiczność to dopiero ma gust wyrobiony. Jak zwykle wszystko co polskie to be.

ocenił(a) film na 7

na IMDB ten film ma dokładnie 6,5. Może w takim razie nietylko Polacy są tacy beznadziejni? szkoda słów...

użytkownik usunięty
kpreiss6

To że akurat ten film w innych krajach też nie jest tak wysoko oceniani, nie oznacza że mój krytyczny stosunek do polskiej widowni jest błędny.

ocenił(a) film na 8

to kino niezależne...nie jest mile widziane w Polsce. na Sundance docenili, Tarantino również...
dla mnie 8/10

ocenił(a) film na 8
kpreiss6

ocenami z Imdb też bym się zbytnio nie sugerował...już rzuć okiem lepiej na Metascore, jeżeli szukasz bardziej profesjonalnej oceny...

ocenił(a) film na 5

O gustach się nie dyskutuje. Wiedzieli o tym Rzymianie dowiedz się i Ty.

użytkownik usunięty
antyspamblood

O gustach pojedynczych jednostek rzeczywiście się nie dyskutuje, ale o gustach całego kraju już się według mnie powinno.

ocenił(a) film na 7

Nam Polakom ten film średnio się podoba, bo to prosta historia o zwykłych ludziach. Nie ma w niej wymuskanych twarzy hollywoodu a bohaterowie muszą się zmagać z przyziemnymi problemami. Niektórzy po prostu wolą odrealnione kino ;)

ocenił(a) film na 8
dzikakulka

Racja. Co nie znaczy, że nie lubie odrealnionego kina :)

Polacy mówisz o sobie czy o kim ?
Ty jako kto się wypowiadasz jako żyd, Polak, buszujący w zbożu, rzodkiewka czy może jako nać pietruszki ?
Może na początek się przedstaw a następnie zacznij coś tam bablać.

użytkownik usunięty
markin

Jako rzodkiewka. Witam.

to oczywiste co do tego nie ma wątpliwości więc szanuj innych, nas Polsków

użytkownik usunięty
markin

Nie mów mi o szacunku synku, bo mam go dla każdej narodowości.Tak w ogóle, to skąd pogląd, że nie szanuję własnej nacji?
Widzę, że jak skrytykuje się choć odrobinę Polaków, to burzysz się jakby ktoś wypowiedział Ci wojnę, a ja tylko wspomniałem o naszym guście .

ocenił(a) film na 8

Zgodzę się z Tobą Recluse. Jonah Hill i John C.Reilly to jedni z najlepszych niedocenianych aktorów ostatnich paru lat...co Prawda ten pierwszy przyzwyczaił nas do grania "Komediowego" wariata to zarówno tutaj jak i Moneyball pokazał swój talent...dałem ósemkę za naprawdę dobrą obsadę i grę aktorską. Pozdrawiam

użytkownik usunięty
kobysh

To pokazuje, że amerykańscy czy angielscy aktorzy są wszechstronni. U nich nawet 10 latek gra często lepiej niż u nas dorosły.
Aktorstwo amerykańskie jest wciąż na bardzo dobrym poziomie mimo współczesnego kina.

ocenił(a) film na 8

To perfekcjonisci.

ocenił(a) film na 7

Praca kamerą przypomina mi sposób kadrowania wykorzystywany w filmach kręconych według dogmy.

Film nie był śmieszny, ale miło się oglądało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones