PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=207469}

Cząstki elementarne

Elementarteilchen
6,5 4 626
ocen
6,5 10 1 4626
5,0 6
ocen krytyków
Cząstki elementarne
powrót do forum filmu Cząstki elementarne

Książka na podstawie której powstał film, prawdopodobnie nie była arcydziełem literackim, jednak zawierały się w niej treści kontrowersyjne, ciekawe, nie pozostawiające czytelnika obojętnym, będąc przy tym dziełem sprawnie i interesująco napisanym. Film Cząstki Elementarne jest kolejną nieudolną ekranizacją literatury, która osiągając pewien próg popularności, niecierpliwie czekała na swoją celuloidową wersje. Nie mam prostych argumentów na to byś film ten wyeliminował z listy tych do oglądnięcia.

W każdym razie książka do filmu ma się tak, jak setka dobrej polskiej wódki do pół-pełnej puszki zwietrzałego piwa

ale zajrzyj czytelniku na mój blog i poczytaj sobie co tam piszę o innych filmach może to uwiarygodni tę nieprzychylną dla "Cząstek...: ocenę: OGLĄDNIJ SOBIE INNY FILM

ocenił(a) film na 3
fiu_fiu

LUB ZDOBĄDŹ I PRZECZYTAJ KSIĄŻKĘ !!!
;)

ocenił(a) film na 6
fiu_fiu

mi również książka się bardziej podobała. niewiele z niej tu zostało, ale taki był zamysł reżysera... najbardziej podirytowało mnie to co zrobił z Michaelem - czytając książkę zdawał się byc osobą niezdolną do miłości (bądź bojącym się jej). a tutaj widzieliśmy jaką sielankę sobie urządził z Annabelle... Nie podobało mi się również to że związek Bruna z Christine był metafizyczny już na obozie. a przecież tam ich połączyła tylko hedonistyczna żądza, która dopiero później przeorodziła się w coś więcej... ogólnie - nudzłem sie na tym filmie
5.5/10

ocenił(a) film na 7
maurycy_miron

A ja chętnie obejrzałem film i muszę przyznać, że nie było najgorzej. Oczywiście adaptacja została troszkę "wykastrowana" z dość istotnych kwestii, ale wiadomo, że mało który film zdoła pobudzić ludzką wyobraźnię lepiej, niż mądra, skrząca się wyszukanym humorem i świetnie napisana książka. Jestem zdania, że film jakoś się tam broni, ewentualnie może stanowić dość dobrą zachętę do przeczytania książki, jednakże w odwrotnym kierunku nie działa to tak sprawnie ;)
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones