PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4838}

Człowiek, który chciał być królem

The Man Who Would Be King
7,6 4 156
ocen
7,6 10 1 4156
Człowiek, który chciał być królem
powrót do forum filmu Człowiek, który chciał być królem

Po Człowieku, który chciał być królem spodziewałem się bardzo wiele. Wybitny reżyser, którego filmy zawsze mącą w głowie i sieją rodzaj pewnego niepokoju okazując nam ciemne strony ludzkiej natury, dwaj świetni aktorzy, ciekawy scenariusz. Jednak nie mogę powiedzieć, żebym po obejrzeniu był wyjątkowo zachwcyony. Jest to dobry film , jednak do Skarbu Sierra Madre czy Sokoła Maltańskiego wiele mu brakuje. Opowiedziana historia jakoś bez błysku, rzekłbym trochę monotonna. Jak to w filmach Hustona bywa chciwość i zdrada wysuwają się na pierwszy plan. Jednak chyba najbardziej zawiodłem się na grze aktorskiej. Michael Caine zupełnie bez wyrazu, taki nijaki, szczerze mówiąc w ogóle mi się nie podobał. Lepiej, choć nie dużo Sean Connery, którego jednak także stać na wiele więcej. Ogólnie mówiąc można ten film obejrzeć, choćby dla samego Hustona, jednak jego pominięcie nie byłoby jakimś grzechem wybitnym. Pozdrawiam...

ocenił(a) film na 8
wermac

Mam trochę inne zdanie na temat tego filmu. Podobał mi się i to nawet bardzo. Świetna muzyka, znakomite zdjęcia, genialny scenariusz. Co do gry aktorskiej to uważam że była na dość wysokim poziomie.

Faktycznie film nie jest jakimś dziełem wybitnym, wyjątkowo głębokim, ale to w końcu tylko film przygodowy!!! Mimo to wywarł na mnie duże wrażenie i nawet dodałem go do ulubionych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones