PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31}

Człowiek w żelaznej masce

The Man in the Iron Mask
7,0 92 308
ocen
7,0 10 1 92308
5,8 13
ocen krytyków
Człowiek w żelaznej masce
powrót do forum filmu Człowiek w żelaznej masce

Filip mówi do umierającego ojca: to ty nosiłeś maskę, i ta maska jest na jego grobie, jak to mam rozumieć? Kto był w końcu człowiekiem w żelaznej masce, coś przegapiłam?

noelka92

Nosił maskę doradcy i opiekuna króla, a nigdy nie przyznał, że jest jego ojcem.

iwonka_sl

Dziękuję za odpowiedź, rzeczywiście masz rację, teraz już wszystko jasne

ocenił(a) film na 8
iwonka_sl

tytuł może być bardzo szeroko rozumiany. Żelazna maska - to coś co miał na głowie Filip. Żelazna maska jako symbol cierpienia. Żelazna maska - nieugiętość.
Ojciec Filipa nosił maskę muszkietera, a tak naprawdę kochał królową i bronił syna. I dla nich robił wszystko. Maska, bo przecież nikt nie znał prawdy. Nawet sam Ludwik.

ocenił(a) film na 6
noelka92

Nic nie przegapiłas, faktycznie tak w filmie bylo a co to moglo oznaczac? Moze chodzilo o tą niewiedzę ze nie wiedzial ze ma syna i to jakby mialo byc nawiązaniem do maski tyle mi przychodzi do głowy.

ocenił(a) film na 4
tiger777b

O niewiedzę, że miał syna? A co to ma do maski? Serio się pytam - jakie widzisz powiązanie? :D

Poza tym wiedział przecież, że ma syna. Tylko nie wiedział, że jest jeszcze jeden ;)

ocenił(a) film na 8
udkojagniece

obejrzyj jeszcze raz film -.-

ocenił(a) film na 4
pavel13

W jakim celu? :>

ocenił(a) film na 8
udkojagniece

a w jakim celu wystawiasz ocenę filmu, na którym "przysnales", albo go po prostu nie zrozumiałeś?

ocenił(a) film na 4
pavel13

Chyba z kimś Ci się pomyliłam .... Ani nie przysnęłam na filmie ani nie miałam problemów ze zrozumieniem ;) Nie bardzo zresztą wiele było do zrozumienia bo historia była prosta :D

A może powiesz mi o co Ci chodzi? Bo już dwa razy się wypowiedziałeś a ja nadal nie wiem w czym rzecz.

ocenił(a) film na 8
udkojagniece

"O niewiedzę, że miał syna? A co to ma do maski? Serio się pytam - jakie widzisz powiązanie? :D"
heh, no cóż, skoro zadajesz takie pytanie odnoście głównego wątku w filmie, to chyba nie można powiedzieć, że wszystko jest dla ciebie jasne, prawda?

ocenił(a) film na 4
pavel13

No najwyraźniej bo zupełnie nie rozumiem co miała niewiedza w związku z posiadaniem drugiego syna do tego, że "Filip mówi do umierającego ojca: to ty nosiłeś maskę". Wytłumacz mi proszę jak to się ma do czego? Bo ja te słowa Filipa zrozumiałam zupełnie inaczej, wg. mnie nie odnosiły się do tego, że D'Artagnan nie wiedział o jego istnieniu... No ale może co widz to interpretacja ;)

ocenił(a) film na 8
udkojagniece

heh, tu nie chodzi o interpretacje, a nie będę ci tłumaczył, bo nie na tym to polega, proponuję, abyś obejrzała jeszcze raz film, bo nie zrozumiałaś głównego wątku

ocenił(a) film na 4
pavel13

Skoro raz nie zrozumiałam to i za drugim razem będzie ciężko; podaj mi proszę na tacy główny wątek i będzie ok :) Bo ja na serio nie wiem co było w tym filmie do rozumienia, dla mnie banalna historia.

ocenił(a) film na 8
udkojagniece

heh, ja też za bardzo nie wiem co tam jest do rozumienia, po prostu nie skupiłaś się na filmie, zadajesz pytanie dotyczące tematu przewodniego w tym filmie, obejrzyj jeszcze raz to na pewno zrozumiesz

ocenił(a) film na 4
pavel13

Ty ciągle swoje ... Odniosłam się do wypowiedzi tiger777b - nie rozumiem co miał na myśli i tylko to mnie interesuje w zasadzie. Jeśli dla Ciebie to jest jasne to OK, dla mnie nie. Nie chcesz mi napisać to też OK, ale przestań mnie odsyłać do filmu bo go OGLĄDAŁAM i nie czuję żeby mnie coś ominęło czy żebym nie zrozumiała głównego wątku ;)

ocenił(a) film na 8
udkojagniece

to w takim razie niech ci odpowie tiger777b, ok?
ps. masz to ci poprawi humor:
http://www.youtube.com/watch?v=oMH7qwNInGU

ocenił(a) film na 4
pavel13

Chyba jesteśmy zupełnie na innych poziomach jeśli chodzi o poczucie humoru.

ocenił(a) film na 8
udkojagniece

nie lubisz twórczości pana Łukasza Stanisławowskiego (Testovirona) ?

ocenił(a) film na 4
pavel13

Nie znam typa.

ocenił(a) film na 8
udkojagniece

no właśnie obejrzałaś próbkę jego twórczości :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones