PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4833}
8,2 269 634
oceny
8,2 10 1 269634
8,0 41
ocen krytyków
Człowiek z blizną
powrót do forum filmu Człowiek z blizną

Nominacja do Maliny

ocenił(a) film na 10

dla Palmy za najgorszego reżysera w 1984 r.

Wut?

ocenił(a) film na 8
DomingosCFC

Wtedy ten film był uważany za gniota ,dopiero po latach został doceniony jako arcydzieło.Sam byłem zszokowany ,rozumiem inne czasy itd ale żeby był aż taki rozjazd w opiniach to jedna z największych zagadek X Muzy :)

ocenił(a) film na 10
Danio31b

Wiedziałem, że film został doceniony po latach, ale nie wiedziałem, że był uznawany za gniota

ocenił(a) film na 8
DomingosCFC

Może gniot to mocne słowo, ale był mocno krytykowany

ocenił(a) film na 10
Danio31b

W sumie podobna sytuacja jak ze "Skazanymi na Shawshank". Film nie zdobył ani jednego Oscara, a po latach uznawany jest za jeden z najlepszych o ile nie za najlepszy w historii.

użytkownik usunięty
DomingosCFC

Ta...
Że zachwycają się nad nim masy, osoby oglądające jeden film na rok i użytkownicy Filmwebu, bo "tak wypada" nie powoduje, że jest uznawany za jeden z najlepszych filmów w historii.

ocenił(a) film na 10

No widzisz m8, ale takich "mas" jest więcej. Czy tego chcemy czy nie niektóre filmy uznawane są za arcydzieła, a niekoniecznie nam samym się podobają. Ja np. mam tak z Incepcją, która moim zdaniem jest chyba najbardziej przereklamowanym filmem ever, a mimo to nie zmienię tego, że powszechnie uważana jest za dobre saj faj.

ocenił(a) film na 9
DomingosCFC

Popieram, "Incepcja" to strasznie przereklamowany film, przerost formy nad treścią, nie rozumiem tych komentarzy gdzie ludzie piszą, że pewnie nie zrozumiałeś filmu, a tam nie ma czego rozumieć. Ja ze swojej strony dodam, że mi osobiście bardzo nie podchodzi, bo uważam film za bardzo nudny, a powszechnie uznawany za arcydzieło wg. mnie jest "Łowca Jeleni".

ocenił(a) film na 10
kicper25

Z "Łowcą jeleni" jest trochę inna historia, bo z tego co mi wiadomo był jednym z pierwszych filmów antywojennych plus za swego czasu poruszał temat na topie Mi się nawet podobał (szczególnie pierwsza połowa), ale te dłużyzny nie do przebrnięcia czasami.

ocenił(a) film na 9
DomingosCFC

Doceniam tematykę jako poruszał, był w tamtym czasie filmem poruszającym tabu, pokazującym, że tak na prawdę wojna nie była potrzebna, ale scenariusz dla mnie jest źle napisany, a scena typu wesele jest po prostu nie potrzebna, a takich scen jest więcej.

ocenił(a) film na 8

Nie tylko użytkownicy Filmwebu .Na IMDB gdzie ocenia cały świat, tez Skazani górują

ocenił(a) film na 6
DomingosCFC

Mimo to jest różnica pomiędzy nominacją do Oscara a złotej maliny

ocenił(a) film na 10
Ludi_filmaniak

Wszelkie nagrody w 90 procentach to polityka, układziki etc. Banda pasożytów stara się wypłynąć przy okazji "chodliwych" filmów

ocenił(a) film na 10
Danio31b

Skazani dostali nominację nikt nie twierdził że to słaby film

ocenił(a) film na 10
Damiano_88

To pokaz tego, że jakość filmu nijak ma się do nagród. Malina za ten film... co za barany godne sławy te maliny przyznają...

ocenił(a) film na 10
Danio31b

To pokaz tego, że jakość filmu nijak ma się do nagród. Malina za ten film... co za barany godne sławy te maliny przyznają...

ocenił(a) film na 10
DomingosCFC

saaayyyy whattttttttt

ocenił(a) film na 8
DomingosCFC

Sam tego nie ogarniam.Ten film to było takie gangsterskie arcydzieło , że palce lizać.

ocenił(a) film na 5
DomingosCFC

Zobacz jeszcze raz, reżyseria a rola Pacino to co innego. Sam film jest po prostu przeciętniakiem, a świadomość że uważali go za "gniota" mnie uspokaja.

ocenił(a) film na 10
Dadramel

Widziałem tyle razy, żeby sobie wyrobić zdanie na temat filmu. Bez Pacino film by stracił prawie wszystko zgoda, ale mi nie rzuciły się w oczy jakieś wielkie potknięcia reżysera. Niektórym pasuje takie mieszanie konwencji, innym nie. Czasami jest kiczowato, ale to też jednym przeszkadza, drugim nie. W każdym bądź razie daleko De Palmie do miana najgorszego reżysera. Dla mnie to film z kategorii tych, które kocha się za bohatera (jak np TDK, gdzie wszyscy pokochali Jokera).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones