PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=551232}
6,7 64 085
ocen
6,7 10 1 64085
5,3 14
ocen krytyków
Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł
powrót do forum filmu Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł

Jak czytam niektóre komentarze to wstyd mi za Polaków, bo doceniają tylko zagraniczną historię nie znajac swojej i krytykując ją bezpodstawnie. Film Krauze i zawarte w nim rzeczywiste materiały dają niesamowity efekt warty obejrzenia.

ocenił(a) film na 8
agzet

W mojej opinii film warty uwagi. Wydarzenia zawarte w nim są często albo zapominane, albo mało przypominane. Gra aktorska dobra. Jednak dwie postacie od razu zapadają nam w pamięci- Pani Marta Honzatko jako Stefania Drywa, żona Brunona i Wojciech Pszoniak jako Władysław Gomułka. Fabuła filmu trudna, bo opowiada o trudnych czasach. Jednak film godny obejrzenia zarówno dla pokolenia tamtego okresu jak i młodych ludzi, by uświadomić im w jakich czasach żyli rodzice/dziadkowie. Pan Krauze według mnie stworzył dobry obraz tamtych czasów. A gra na emocjach sprawia, że potrafimy później docenić czasy,w których żyjemy a chyba o to chodziło twórca filmu.

Al_Andrzej92

Zawsze byłem dumny ze mój ojciec ( za młodu łódzki chojenski cwaniak ) w tamtych czasach chociaz nie w tej sprawie pobił funkcjonariusza ZOMO.Odsiedział za to.Zmarł w zeszłym roku.Dzis byłem na tym filmie w kinie.JESTEM DUMNY TYM BARDZIEJ.

ocenił(a) film na 8
Al_Andrzej92

Ehhh... Trudno się wypowiadać na temat takiego filmu. Mamy tu rekonstrukcję tych wydarzeń. Całkiem sugestywną. Moja ocena to 8/10

ocenił(a) film na 7
Al_Andrzej92

Zgadzam się jak najbardziej. Trudno w filmie przypominającym trudne historyczne momenty o coś szczególnego, wyjątkowego, czy coś, co by go wyróżniło. Trudno w ogólne ocenić taki film - w tym przypadku zwłaszcza nam Polakom, ponieważ patrzy się przez pryzmat wydarzeń , o których opowiada. Celem było odtworzenie tamtych wydarzeń w taki sposób, żeby wywołać w widzu emocje z nimi związane. Ja mam 28 lat i tamtych czasów pamiętać nie mogę, ale wrażenie po obejrzeniu mam podobne jak Al_Andrzej92 - film powoduje, że doceniamy czasy, w których żyjemy mogąc się cieszyć wolnością, wygodą i bezpieczeństwem.

agzet

Czy te rzeczywiste filmy wplecione w film można gdzieś zobaczyć ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones