PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723131}

Czerwony kapitan

Rudý kapitán
5,3 12 671
ocen
5,3 10 1 12671
4,0 7
ocen krytyków
Czerwony kapitan
powrót do forum filmu Czerwony kapitan

7/10

ocenił(a) film na 7

Wczoraj w Krakowie w kinie KiJów odbyła się uroczysta premiera z udziałem twórców filmu.
Miałem przyjemność uczestniczyć w tej premierze .Film porusza znowu trudny temat polityczny z dawnych lat.
Czyli w grę wchodzi służba bezpieczeństwa kto dla nich pracował kto donosił a kto zaciekle się przed nimi
bronił .No i oczywiście też musi dostać kościołowi .Ja nie lubię poruaszać tematu polityczny na tym portalu
a szczególnie temat kościola zachwile ateiści zaczną trumfować i a tam gdzie pojawia polityka zaczyna
grzytanie zębami . A w końcu to portal filmowy .Chociaż tu Polityka nie wychodzi na pierwszy plan .Już
chyba bardziej historia ale po mojemu najbardziej kryminał rasowy i wyjaśnienia tajemniczego morderstwa.
Główna rolę gra Maciej Stuhr gra tu młodego policjanta oddnanego swej pracy człowieka dążacego do prawdy nie
zostawienia nikogo bez pomocy .Jedna rzecz w tym filmie dałą mi do myślenia relacje rodzinne widać że w tej rodzinie
nie ma sielanki żona jest zła że mąz stawia prace na pierwszym mniejscu .nie widzimi żadnej kłutni darć między sobą
rzucanie czym popadnie czy pakowanie się w biegu i wyprowadzki Richard grany przez Macieja Stuhr znośiny cierplwie
chociaż można wnioskować że może tam superowo ale widać że ta rodzinna się kocha i można to wszystko pogodzić .
I dobrze że reżyser nie pokazał się kłocącej się rodzinny gdzie dla męża wazniejsza jest praca i nic po za nią nie widzi.
A film od początku jest płynnie prowadzony co chwile pojawiają się nowe tropy atmosfera gęstnienie i można powiedzieć
,że film trzyma w napięciu .Mogę powiedzieć że ta polska produkcja się udała.7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones