PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=521879}

Czeski błąd

Kawasakiho růže
7,0 4 148
ocen
7,0 10 1 4148
7,0 3
oceny krytyków
Czeski błąd
powrót do forum filmu Czeski błąd

nierówny

ocenił(a) film na 8

Niestety to bardzo nierówny film,obok genialnych scen i wątków trafiają się żenujące.
Był montowany na kolanie i za szybko trafił na ekrany. Szkoda.
Najmocniejsze dla mnie było pokazanie cynicznej postaci ubeka Kafki, a szczególnie zestawienie ich z wypowiedziami "Rzeźbiarza". Ciarki mi przechodziły po plecach.
Podobała mi się przemowa którą wygłosił Pavel,choć moim zdaniem nie powinien przyjąć nagrody.
Scen żenujących było niestety więcej, najgorsza była z polską turystką, wstawiona na siłę, próba rozmowy w trójkącie mąż-kochanka-żona też mnie nie przekonała, cały wątek szwedzki słaby, w nim historia japońskiego malarza ckliwa i przewidywalna, a scena przy stole to już apogeum.

Chris_Sharma

Zgadzam się z Tobą. Film jest bardzo nierówny. Pewnie powinnam się zachwycić, bo to nie jest zły film, ale jakoś się zachwycić nie mogę. Jest faktycznie kilka naprawdę dobrych scen, ale dużo nie dociągnięć i wymuszeń. Czasem miałam wrażenie, że scena jest już tak wymuszona, że zaraz pęknie. Mnie najbardziej zniesmaczyła, wkurzyła scena z trójkątem. Wiem, że ta rozmowa we trójkę miała być śmieszna, albo przynajmniej ironiczna (zwłaszcza te teksty o wybaczaniu), ale mnie ona wcale nie rozśmieszyła. Była na poziomie podłogi. Także moje odczucia zaraz po filmie (na fali czeskich tematów sobie wciągnęłam po Niedzieli z Mariuszem Szczygłem na Tvp Kultura), to jest coś pomiędzy lekkim rozczarowaniem a akceptacją warunkową. Jak na film o takiej tematyce to ok, ale jak na Hrebejka, to coś mi tu nie gra. Odczuwam jakiś dysonans, jakiś fałsz, sztuczność. Z całym szacunkiem i sympatią dużą dla kina czeskiego, jednak bliżej mi w tym wypadku do filmu Rysa, któremu też można wiele zarzucić.
P.S Doktor Sowa ze Szpitala na peryferiach (a serial kocham i doktora Sowę też) sprawił, że pokochałam postać UB-eka. Natychmiast!:))
Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 8
papryka79

"pokochałam postać UB-eka"
strzeż się IPNu ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones