PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=502713}

Cztery lwy

Four Lions
6,6 11 328
ocen
6,6 10 1 11328
6,9 7
ocen krytyków
Cztery lwy
powrót do forum filmu Cztery lwy

Ten film rozwalił mnie na łopatki! Śmiałam się w głos na wielu fragmentach! Bardzo gorąco polecam wszystkim, którzy lubią nieco Monty Pythonowskie poczucie humoru. Po prostu miazga. Hollywoodzkie komedie się nie umywają :)

Mnie położyła akcja ze zmianą głosu i zakrywaniem brody, ale wiele sytuacji było mistrzowskich :)

ItRubsLotionOnItsSkin

Spadłem z kanapy ze sceną inwigilacji i sposobu na " zamazane" zdjęcia....Oglądałem film na tablecie i musiałem go wyłączyć bo nic przez zapłakane oczy nie widziałem...

ocenił(a) film na 8
Jaberwoocky1

Tak, to zdecydowanie najbardziej rozbrajający moment w filmie :) Mam podobne odczucia :) Po prostu miazga :)

ItRubsLotionOnItsSkin

Nie pamiętam kiedy tak cierpiałem z bólu przepony i żeber od śmiechu. Naprawdę cierpiałem ..Scena z końcówki filmu---- jak biegali w tych kretyńskich przebraniach---- szczególnie ten ociężały umysłowo w stroju kowboja na Strusiu ......O rety ...Teraz jak to piszę łzy mi lecą ...Coś niesamowitego. Tylko jedna bardzo ważna uwaga ---polecam wersję z napisami . Nie lektor -- z tej prostej przyczyny że mnóstwo gagów zwyczajnie ucieka....

ocenił(a) film na 8
Jaberwoocky1

Może mam jakieś dziwne poczucie humoru, ale ten film mnie zabił :) Najdziwniejsze jednak jest dla mnie to, że nikogo z domowników aż tak bardzo nie śmieszył.... :/ Ale scenę inwigilacji powtarzałam na sobie przez kilka kolejnych dni :D :D :D

ItRubsLotionOnItsSkin

Nie wiem czy zauważyłaś podobieństwo tego rodzaju humoru ---do kultowej brytyjskiej grypy Monty Python ? Ja jestem fanem , nie źle to powiedziane --jestem wyznawcą , czcicielem , dozgonnym powiernikiem i poddanym Terry Gilliama i spółki . Dla mnie oni są alfą i omegą brytyjskiego humoru i nic poza tym .Jeśli miałaś do czynienia z ich twórczością--- dostrzeżesz zbieżności ..... Tak czy inaczej dawno nic mnie tak nie rozbawiło . ....

ocenił(a) film na 8
Jaberwoocky1

Przeczytaj mój pierwszy post :) Tam jest odpowiedź :)

ItRubsLotionOnItsSkin

Wybacz:-( Nie cierpię okazywać się takim pustakiem... Zwyczajnie uciekł mi ten fragment Twojego postu. Poza tym gratulacje za wnikliwą i trafną diagnozę brytyjskiego humoru. Czapka z głowy i serdecznie pozdrawiam...

ocenił(a) film na 8
Jaberwoocky1

Nie przejmuj się :)

A diagnoza nie była znowu taka wnikliwa, raczej wniosek nasunął się samoistnie :)

Pozdrawiam :)

PS. I dawaj znać, jeśli znajdziesz coś w typie "Czterech lwów..." :)

ItRubsLotionOnItsSkin

Mówisz i masz --- "Przekręt" 2000r . "Hot Fuzz"2007 ." Big nothing" 2006 "Goło i wesoło"1997 r." Święta woda"2009 , " I to już jest koniec " 2013 r , "Zgon na pogrzebie" 2007 , i może na koniec coś z trochę innej beczki --jeden z moich ulubionych filmów ostatnich lat --duetu Pegg-- Frost " Paul " 2011 r. Napisz co z tego widziałaś to podrzucę następne .....

ocenił(a) film na 8
Jaberwoocky1

Widziałam tylko "Snatch" :) (Brad i jego "dogs", hhahahhaaa!)
Dzięki za listę, będę nadrabiać w wolnej chwili, bo w pierwszej kolejności są u mnie horrory i thrillery :)

ItRubsLotionOnItsSkin

Horrory ? Nie jestem fanem .Być może dlatego że lubię w filmach namiastkę wiarygodności ...Ostatnio oglądałem Sinister ( ale tylko jedynkę ) i serię Naznaczony .Podobały mi się ..

ocenił(a) film na 8
Jaberwoocky1

"Sinister" dobry, seria "Naznaczony" również :) Ja lubię mroczne klimaty, komedie oglądam sporadycznie, zazwyczaj "z polecenia".

ocenił(a) film na 8
ItRubsLotionOnItsSkin

Ja zaśmiewałem się w scenie ze snajperami: "to nie niedźwiedź, to wookie!", "czy wookie to niedźwiedź?" "zastrzeliłeś wookie'ego zamiast niedźwiedzia!"

ocenił(a) film na 8
pacheau_vaughn_fw

To też było dobre :) Cały film jest super :)

ocenił(a) film na 7
ItRubsLotionOnItsSkin

Świetny film. Typowy angielski humor. Jak dla mnie to rozwalająca jest ta właśnie scena z zakrywaniem twarzy. Moment kiedy pada odpowiedź dlaczego zakrywał twarz prawie spadłem z fotela.

użytkownik usunięty
ItRubsLotionOnItsSkin

Żeby zwiększyć efekt komizmu, postanowiłem obejrzeć sobie ten film trzy dni po zamachu bombowym w Manchesterze.
Najpierw obejrzałem relacje z zamachu - 22 trupy i kilkadziesiąt osób rannych po koncercie dla dzieci - potem film, dzięki któremu zrozumiałem, że 22 -letni zamachowiec nie był żadnym draniem, a nieporadnym, wesołym koleżką który wysadzając się był po prostu najpewniej nieco zdezorientowany, ale i tak chętnie bym się z nim zakolegował, gdyby nie drobny "incydent" ze wspomnianą eksplozją i jego przedwczesne odejście do Raju.

ocenił(a) film na 7

Ten film jest satyrą, a nie próbą ocieplenia wizerunku terrorystów.

użytkownik usunięty
Lewaknielewak

Twój nick, jak przypuszczam, nie jest przypadkowy, tym bardziej, że logika "argumentu" też się dobrze weń wpisuje. Czyli, w skrócie : to co widzisz, nie jest tym co widzisz :

- to nie upadek Europy, tylko jej rozkwit
- to nie upadek cywilizacji, tylko jej ubogacenie kulturowe
- to nie inwazja agresywnych półanalfabetów, tylko lekarze i inżynierowie
- to nie mężczyźni w wieku poborowym, tylko kobiety i dzieci
- to nie zamach terrorystyczny, tylko incydent
- to nie głęboko zaburzeni ludzie, tylko nowe płcie
- to nie pedofile, tylko nauczyciele miłości
- to nie całkowita dyskryminacja mężczyzn, tylko feministyczne równouprawnienie
- to nie dyktatura kobiet, tylko patriarchat
- to nie lewaccy bojówkarze, tylko misjonarze pokoju
- to nie agresywni, lewaccy szowiniści, tylko parada równości
- to nie totalitaryzm, tylko demokracja

To nie ocieplanie wizerunku terrorystów, tylko satyra...
These aren't the Droids you're looking for. . . ;-)

ocenił(a) film na 6
ItRubsLotionOnItsSkin

Dołączam do grupy "wyznawców" Johna Cleesa i spółki. Niedawno czytałem jego biografię- przedziwny gościu. Ale to oczywiście tylko jedno ogniwo grupy. "Święty Gral" i "Sens życia" to klasyki, na których się wychowałęm i często do nich wracam. Podobnie jak do odcinków "Latającego Cyrku". Problem ze mną jest taki, że rzadko śmieszy mnie cokolwiek "made in the USA", jak większość moich znajomych. No cóż, taka mała "niepełnosprawność", choć ja to sobie zawsze tłumaczę, że to oni mają problem:-) Przecież większość zazwyczaj się myli (patrz: powiedzenie o muchach i łajnie).
Co do samego filmu, rzeczywiście wyraźnie nawiązuje do stylu Pythonów, nawet w samym sposobie prowadzenia kamery. Poza tym sam humor naprawdę niezły, momentami też się naśmiałem. Znajomi pewnie by powiedzieli, że to strasznie głupie.

ocenił(a) film na 8
Stefan_Zyskowski

Cieszy mnie kolejny członek grupy ;)
Minęły 4 lata od mojego wpisu, czas najwyższy ponownie obejrzeć film i zaśmiewać się do łez :D Jutro!

ocenił(a) film na 9
ItRubsLotionOnItsSkin

Dawno nie widziałem filmu, na którym bym się prawie udusił ze śmiechu. Jestem zmuszony dołączyć do klubu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones