PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4819}

Czwarty protokół

The Fourth Protocol
6,5 2 391
ocen
6,5 10 1 2391
Czwarty protokół
powrót do forum filmu Czwarty protokół

Kiepski protokół...

ocenił(a) film na 3

Kino szpiegowskie pełną gębą, które potrafił zająć widza przez pół godziny – później zaczyna się niemrawa gra w kotka i myszkę, która nie dość, że słabo opowiedziana, to jeszcze niespecjalnie zajmująca.

Poprowadzona ścieżkami, które prowadzą do typowego, przewidywalnego finału opowieść, ma co prawda atut w postaci charyzmatycznego Michaela Caine’a, ale już Pierce Brosnan został obsadzony fatalnie (on jako zły Rosjanin? Z takimi rysami twarzy? Bez akcentu?).
Ogląda się to bez cienia emocji z nadzieją na jak najszybsze zakończenie tej opowieści, który rzeczywiście przynosi poczucie ulgi.

Chyba wrócę do „Tożsamości Bourne’a” z Richardem Chamberlainem…

Moja ocena - 3/10

ocenił(a) film na 7
Grifter

Hmm,moze wlasnie dlatego byl takim dobrym agentem (Brosnan)? Jaki to bylby agent, majacy udawac anglika z twardym rosyjskim akcentem??

ocenił(a) film na 3
Rlyeh

Trafna sugestia :)

ocenił(a) film na 7
Grifter

A dziekuje:)

ocenił(a) film na 7
Grifter

"(on jako zły Rosjanin? Z takimi rysami twarzy? Bez akcentu?)". Trochę respektu dla służb wywiadowczych... Radzieckich w szczególności.
W ZSRR istniały specjalne szkoły językowe. Agenci studiowali anglistykę na brytyjskich uniwersytetach. I mieli obowiązek mówienia w jęz. angielskim nawet w knajpach w Rosji. To są fakty historyczne. Zresztą nie historyczne, bo nadal tak jest.

A rysy twarzy? Czyżby pokutował wizerunek tłustego, spoconego, śmierdzącego wódą kacapa?
Dajesz tym samym świadectwo, że wywiad rosyjski działa bardzo sprawnie:-)

A niemrawa gra w kotka i myszkę? Ta niemrawość, czekanie, cierpliwość to właśnie stanowi 90% czasu pracy agenta. Sama akcja trwa zazwyczaj minuty.

To tyle.

Oczywiście nie mam nic do Twojej oceny filmu. Rozumiem, że może wydawać się nudny. Dla mnie nie był.

ocenił(a) film na 3
Papillon

Cześć. Już użytkownik Rlyeh uzmysłowił mi mój błąd :) Gościa z rosyjskim akcentem i z podejrzaną gębą to by już na lotnisku capnęli :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones