PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219437}
6,9 118 489
ocen
6,9 10 1 118489
6,0 5
ocen krytyków
Death Race: Wyścig śmierci
powrót do forum filmu Death Race: Wyścig śmierci

7/10

ocenił(a) film na 7

Jedna wielka głupota, ale ładnie zrobiona. Przyjemny klimacik, emocjonująca walka, wyścig, satysfakcjonujące zakończenie. Czysta rozrywka. Obsad niezła, zwłaszcza, że w tego typu kinie Statham wielkiej konkurencji nie ma. Poza tym piękna Martinez i intrygujący McShane. Muzyka taka sobie. 7/10

ocenił(a) film na 7
navi69ator

Te tak sądzę. Zręsztą jak dla mnie to film może być naprawdę słaby, ale jak gra w nim Statham, to obejrzę. Taką mam słabość do gościa. Ale nie wiem czy zauważyliście, jak zerżnięto z Szybkich i Wściekłych. Ten pierwszy pokaz mustanga. Żywcem prawie ten sam dialog. Zresztą jest masę pierdół, do których się można przyczepić, ale ogląda się przyjemnie. :)

ocenił(a) film na 7
navi69ator

A i jeszcze przyszło mi do głowy, że film trochę klimatem przypomina Mad maxy, chociaż oczywiście to nie ta liga. Chodzi mi przede wszystkimo autka.

navi69ator

Piszesz jedna wielka glupota...muzyka taka sobie, a dajesz chłopcze filmowi ocenę 7/10 bardzo zblizona jakie maja naprawde wybitne filmy, wiec dla mnie jestes bardzo malo wiarygodny. Przez takich jak Ty ,oceniajacych filmy w niewłasciwy sposob,dających ławtą reką wysokie noty byle rzeczy, takie własnie glupoty są na piedestale. Prosze nie oceniaj wiecej!!!

ocenił(a) film na 7
theverse

Nie zgodzę się, ocena 7 oznacza dobry, a nie wybitny. Jeżeli film dla kogoś jest dobry, to dlaczego nie ma dać oceny 7

ocenił(a) film na 7
theverse

Nie zrzędź tak dziadku, bo odpisywać się odechciewa. 7/10 dla filmów wybitnych powiadasz? Ciekawe...
Inna sprawa, że ta filmwebowa punktacja sama w sobie jest kiepska i mało precyzyjna, bo oceniane powinny być poszczególne aspekty filmu, a nie film jako całość. Takie wybieranie, czy tytuł był słaby, średni, niezły, czy dobry to takie trochę wróżenie z fusów ;) A co jeśli film był świetnie zrobiony, ale nie przypadł mi do gustu, albo był tak głupi i beznadziejny, że aż śmieszny? :) "Death Race" dostał ode mnie 7/10 bo dobrze się przy nim bawiłem. Dobrze, a nie 'nieźle' czy 'średnio'... :)

ocenił(a) film na 7
navi69ator

Dokładnie tak jest. Poza tym trzeba jeszcze brać pod uwagę konwencję filmu.

ocenił(a) film na 8
chemas

Otóż to. Jeśli ktoś nie bierze pod uwagę konwencji filmu typu "speed&slash" to potem jojczy, że fabuła marna ,że same pościgi i wybuchy blablabla. Tak ma być ! Co do oceny filmów wybitnych - takim ja daję 9 albo 10, zresztą faktycznie marny to sposób oceniania, bo jak porównać znakomitą komedię do znakomitego horroru ?
Death Race dostaje ode mnie 8/10, bo w swojej konwencji jest świetny. Bardzo dobre zdjęcia, wartka akcja, super zakończenie, ciekawy odnośnik co do transmisji na żywo. Kiedyś były igrzyska, teraz są np. walki psów, byków, walka w klatce, Dakar (po jaką cholerę ludzie się po tej pustyni ścigają ? Tylko dla zysku jednych i rozrywki drugich) itp. Kto wie, czy podobnych wyścigów nie będzie w przyszłości.

Krytykant

Zgadzam się.

Jezus_drugi

Ja tam tez się zgadzam , mimo, ze jestem dziadkiem. Lubię Stathama, a film dostaje ode mnie tyle na ile mi się spodobał. I mam gdzieś głęboko, czy moja ocena podoba się znawcom tematu czy nie. Jak znawcy chcą oceniać wirtuozerię twórców to niech wystąpią do FW-bu o dodatkową notę dla Wybitnych oglądaczy :)

ocenił(a) film na 5
navi69ator

Podbijam z tym ocenianiem według Filmwebu. Powinna być punktacja według takich elementów jak : scenariusz, aktorstwo, muzyka, dźwięk (może), efekty specjalne, montaż, widowiskowość ... nie wiem jeszcze coś? Może akurat nie mam racji, ale niektórym jak widzę łatwiej by się oceniało, a przede wszystkim gdyby po podstawiał wszystkie ''za i przeciw'' czyli to czego w danym filmie brakuje ,a co jest, samo by mu wyszło jak na dłoni. Mogę się założyć ,że niektórym oceniającym ''Death Race'' na 7 nagle ocena spadłaby o ''oczko'' lub nawet dwa :)

ocenił(a) film na 7
djrav77

Przede wszystkim liczba elementów do oceny powinna zależeć od gatunku. Powiedzmy 3 elementy główne: fabuła, aktorstwo, klimat, czy może raczej 'miodność' :) Chodzi o to, żeby to było proste i nieskomplikowane. Do tego elementy poboczne, różne dla poszczególnych gatunków, np. dla akcji, sensacji, sci-fi itp. efekty specjalne, dla historycznych, kostiumowych scenografia, dla thrillerów napięcie, dla komedii humor i tak dalej... Każdy element byłby oceniany w czterostopniowej skali słaby-średni-świetny-doskonały. Na podstawie niezwykle skomplikowanego algorytmu ( ;-) ), który w zależności od gatunku przypisywałby różną wartości każdemu z poszczególnych ocenianych elementów, obliczana by była średnia nota powiedzmy w skali procentowej. Miejsce w rankingu byłoby oczywiście uzależnione również od liczby głosujących :) W każdym razie ważne, żeby nie przegiąć w żadną ze stron, max 5 elementów do oceny na film, bo inaczej ludziom klikać nie będzie się chciało ;)

ocenił(a) film na 5
navi69ator

Przesadzasz. Czynników decydujących o ostatecznej ocenie byłoby wręcz nieskończenie wiele więc nikt nie byłby usatysfakcjonowany. To prawda, że nie da się porównać komedii z melodramatem ale czy konieczne jest faktyczne rozbijanie każdego filmu na czynniki pierwsze poprzez matematyczne analizy? Zawsze oceniam filmy w konwencji i wydaje mi się, że każdy średnio rozgarnięty widz wie, że tak być powinno; daję noty 1-5 filmom, które uważam za słabe, a 6-10 za warte ponownego obejrzenia. Różnice w skali wynikają właśnie z subiektywnej oceny poszczególnych składowych (muzyka, gra aktorska, scenariusz) bez wdawania się w arytmetyczne niuanse. Nie dla każdego też te same czynniki mają równoważną wartość.

ocenił(a) film na 6
rock79

Przecież zamiast rozbijać film na czynniki do oceniania typu aktorstwo, fabuła etc., żeby sprawdzić jaką finalnie wystawić ocenę na prawdę można to zrobić w głowie, bo to nie jest szczególnie skomplikowane :-P Z resztą myślę że każdy kto wystawia oceny w jakimś stopniu tego dokonuje. Taka zmiana wprowadzi tylko niepotrzebne zamieszanie, bo dużo osób z braku czasu albo od niechcenia i tak kliknie wszędzie tak samo.Po za tym nawet jeśli za aktorstwo, efekty i klimat wyjdzie mi słaba ocena,a powiedzmy fabuła była na tyle świetna że pozostałe elementy były dla mnie mniej istotne to czemu miałbym ocenić film niżej niż w taki sposób jakie finalnie na mnie wrażenie wywarł?

ocenił(a) film na 6
djrav77

Marny film. Per saldo gorszy nawet od tych Wyścigów Śmierci z lat siedemdziesiątych, ale ocena na filmwebie zaskakująco wysoka. mOJA OCENA:5,6

ocenił(a) film na 7
navi69ator

Pomysł oklepany, ale z potencjałem. W tym przypadku nie wyszło najgorzej. Mogliby pokazać więcej zawiłości, na przykład konflikt na linii tej naczelniczki Hennessey i Amesa, jego rozpacz po utracie żony i wrzuceniu do paki za niewinność... Ale po kilku minutach już widać, że to nie taki film. Tutaj wszystko dzieje się szybko, nikt nikogo za długo nie zwodzi, chodzi o show i zabijanie. Sama w ogóle ta konwencja wyścigu i pokazywanie postaci wygląda jak rodem z gry komputerowej. Śmiałem się do ekranu, jak przejeżdżali przez te znaczniki mieczy, tarcz i czaszek. Ale moja ocena jest, koniec końców, podobna do Twojej - ten film jest właśnie taki jaki chciałbym, żeby był. Laski, fury i wielkie działa. Tandeta, ale ogląda się nieźle - podobnie jak znaczną część filmów-rąbanek. Statham też całkiem spoko. Siódemka jest adekwatna :)

ocenił(a) film na 8
navi69ator

Świetnie wyważony - akurat tyle fabuły, akcji i emocji ile trzeba, żeby widz dobrze się bawił, jeśli lubi takie klimaty. A no właśnie - za klimacik też duży plus. Wybitne kino to nie jest, ale poza chyba dwoma lub trzema momentami, nie miałam wrażenia, że ktoś chce zrobić krzywdę mojej inteligencji. Niezły.

ocenił(a) film na 4
navi69ator

a mi ten klimat w ogóle się nie podoba.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
navi69ator

Wszystko ładnie pięknie ale jak byłem na tym w kinie to się zawiodłem.
Bo wszystko co najlepsze pokazali w zwiastunach więc szału nie było. Ale dałem rade nie ewakuować się :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones