PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724565}

Demon

6,4 36 740
ocen
6,4 10 1 36740
7,1 37
ocen krytyków
Demon
powrót do forum filmu Demon

Właśnie założyłam konto, żeby zrobić ten wpis.
Film ten to kolejna próba wzbudzenia współczucia wobec Żydów, jak oni są pokrzywdzeni podczas wojny, że mieli tu swoje życie, że mieli domy itp. Owszem-mieli i takie filmy niech produkują i pokazują Niemcom i do nich mają pretensje. Kolejny film próbujący zrzucić winę za ich cierpienie na nas, nie mówiąc nic o tym, kto za tym stoi.
Polacy w tym filmie są pokazani jako pijaki, furiaci, fałszywi, brudasy, kierujące się pierwotnymi emocjami buraki- kopia motywów z "Wesela". Jedynym trzeźwym i mądrym profesorem był Żyd. Ofiarą- Żydówka.
Potrafimy się fajnie śmiać z polskich wad i mamy dystans do siebie- popatrzmy na kabarety, stare dobre komedie. Pokazanie Polaka tutaj jest po prostu chamskie. Zwłaszcza scena, gdy na końcu pijana gawiedź podąża w stronę krzyża. Jestem po prostu zdegustowana.
Jeśli Izrael robi takie filmy w naszym kraju, to niech wiedzą, że odnoszą tym skutek wręcz odwrotny. Jeśli chcą upamiętnić obecność swojego narodu na naszych ziemiach, niech wybiorą inny sposób, bo takimi produkcjami po prostu zrażają ludzi i oczerniają nas.
Oceniłam ten film tylko taką kategorią- nie kunsztem aktorskim, scenariuszem, zdjęciami. A to dlatego, że to jest to, co najbardziej bije w widza z ekranu. Przynajmniej tego, który zna historię!
Jest to moje obiektywne zdanie, zapewne zaraz poleje sie pod tym komentarzem masa krytyki jak to jest na tym portalu. Jeśli tak- to mnie tylko upewni, że coś jest na rzeczy. Mam jednak nadzieję, że większość osób oglądających ten film potrafi prawidłowo czytać podprogowe przekazy i właściwie je interpretować zwłaszcza patrząc na to, co się dzieje aktualnie w polityce (uwaga- nie zobaczysz w TV!)
Pozdrawiam!

Marzi_maczek

Zapomniałam dodać, że Słowian podczas II WŚ zginęło więcej niż Żydów, wyszlismy na tym dużo gorzej, ale nie użalamy się aż tak bardzo nad swoim losem i nie bombardujemy świata non stop tym faktem.

Marzi_maczek

Jeśli widzisz tylko taki wymiar tego filmu to bardzo Ci współczuję płytkiego odbioru, przefiltrowanego przez beton. Myślałam, że doszukiwanie się wszędzie jakiejś prożydowskiej agitacji jest już od jakiegoś czasu passe i zajmują się tym tylko łyse nieuki siedzące na garnuszku u mamy. Od kwestii żydowskiej my Polacy nie uciekniemy. To, że przy okazji inspiruje ona wielu twórców nie jest moim zdaniem niczym złym. Film nakręcił Polak.

Tijuana

'doszukiwanie się wszędzie jakiejś prożydowskiej agitacji jest już od jakiegoś czasu passe'- nie no sorry, że nie podążam za modą haha. Ocenianie czyjegoś odbioru poprzez to, co rzekomo jest modne jest płytkie i przefiltrowane przez beton niestety. 'zajmują się tym tylko łyse nieuki siedzące na garnuszku u mamy'- tą wypowiedzią sama niestety dajesz świadectwo o sobie'. Niestety zostało mi tylko Tobie współczuć....

Marzi_maczek

NIe zrozumiałaś nic z tego co napisałam :D nie ma w twojej wypowiedzi żadnego logicznego argumentu, nie rozumiesz ironii (tak tak, naprawdę trzeba było dosłownie traktować określenie "passe" w mojej wypowiedzi), pozostaje tylko współczuć :)

Tijuana

Tak należy tylko współczuć- już napisałam to wyżej i bardzo współczuję jeśli ktoś nie ma innych problemów w niedzielne południe niż trollowanie wpisów.
Argumenty przedstawiłam w pierwszym komentarzu, natomiast w twoim nie było nic ponadto, iż oceniłaś ludzi wypowiadających swoje odmienne od twojego zdanie. Proszę nie próbować zmieniać tematu tego wpisu, szanować opini innych od twoich i zamilknąć, jeśli nie ma się do powiedzenia nic więcej niż obrażanie ludzi. Będę wdzięczna, jeśli zrozumiesz, jeśli nie- możesz kontynuować wylewanie tu swojej frustracji, jednak ja nie będę wciągać się w tą pseudo-polemikę. Radzę ochłonąć i udać się na spacer.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones