PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724565}

Demon

6,4 36 739
ocen
6,4 10 1 36739
7,1 37
ocen krytyków
Demon
powrót do forum filmu Demon

Jak wiele innych osób spotkałam się z tym filmem właśnie na nocy horrorów co mnie zdziwiło, gdyż kiedy idę na całą noc do kina, oglądać horrory (które nie wymagają zbędnego myślenia) dostaję po 00:00 polski thriller, który ciężko mi rozgryźć i mnie nurtuje tak, że od paru godzin szukam jak najwięcej informacji dot. filmu.

Jest parę niezrozumiałych dla mnie akcji, jeśli ktoś ma jakiś pomysł na odpowiedzi na moje zastanowienia to zapraszam do dyskusji.

1. Nie zauważyłam żeby ktoś bardziej przyjrzał się osobie lekarza (Woronowicz) który tez w pewnym sensie ma dość interesującą rolę. Jest "niepijący", ale przede wszystkim pod koniec filmu z nim też coś się dzieje, ale co?

2. Jak myślicie, co właściwie stało się "kiedyś"? Czy to aż tak mocne nawiązanie do Żydów i Polaków, do tej inności i pewnym tabu?

Ktoś ma jakiś pomysł oparty na mocnych dowodach filmowych jaka mogła faktycznie być historia w filmie?

3. Scena początkowa: nie mogę rozgryźć jaki wpływ miała na kolejne zdarzenia? Do czego się odnosiła?

4. Scena końcowa: tam się kompletnie pogubiłam, i wydawało mi się że ludzie wracający z wesela to Ci sami co wracają z pogrzebu, ale naczytałam się że nie. Jak to było?

ocenił(a) film na 8
mmonikowska1

1. lekarz "niepijący" -chyba miało się odnosić do hipokryzji Polaków.
tez zauwazylam ze sie z nim cos dzieje - wszyscy szukali Piotra a on wołał "Hana, czemu wolałaś tego Polaka?" - cos w tym stylu, chyba jego też coś opętało, ale naprawdę nie wiem jak to rozgryźć...
2. ja juz nie mam pojecia jak to bylo z tą śmiercią Hany... ale mimo wszystko rodzina chyba by jej postawiła jakiś nagrobek, tak się chyba robi w tradycji żydowskiej... z drugiej strony jesli ją ktoś trzeci zamordował to nie pochowałby jej pod domem który przejął, raczej pozbyłby się zwłok i ukrył je gdzieś dalej.
Do pozostałych punktów się nie odniosę, bo nie mam kompletnie pomysłu. Zadałam podobne pytania w moim wątku i również zostały bez odpowiedzi :P Jak film wyjdzie na dvd to na pewno obejrze go ponownie i wtedy mi się coś nasunie.

Marlcia

Też mam taki zamiar, ale wiadomo, że kogoś pomysł i perspektywa postrzegania sytuacji może nam podrzucić do myślenia ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones