PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724565}

Demon

6,4 36 739
ocen
6,4 10 1 36739
7,1 37
ocen krytyków
Demon
powrót do forum filmu Demon

Profesor żyd lekceważony przez całe towarzystwo Polaków jednocześnie będąc z całego filmu najmądrzejszy. Oczywiście nie mogło zabraknąć słówka o katuszach narodu wybranego w Polsce. Jak to im tu było źle i jak Polacy zbezcześcili im synagogę zamieniając na masarnie...

Katolicki ksiądz największy ignorant z całego filmu. W ogóle nie przejmuje się problemami pana młodego. Od razu skory do unieważnienia sakramentu małżeństwa. Nie przeszkadza mu fakt, że ma go odwieść samochodem totalnie pijany lekarz. Szczytem jego totalnej ignorancji jest to jak lekarz (rzekomy ateista) stara się przekonać księdza, że młody nie ma żadnych problemów natury medycznej. Dochodzi do kuriozalnej sytuacji gdzie medyk usiłuje ukazać problem natury duchowej w co jego rzekomym poglądzie ateistycznym nie istnieje. Księżulo oczywiście opętanie odrzuca...

Reszta ujdzie i ogólnie można obejrzeć...

FleszYs

Możesz powiedzieć, skąd wiedza/pewnosć, że profesor był Żydem?

ocenił(a) film na 7
zweistein

Z filmu nie trudno się domyśleć, że to żydowski nauczyciel... nie wiem czy nie był wprost jakiś wątek o tym, bo już nie pamiętam :)

FleszYs

Ja jakoś na to nie wpadłem, więc może jednak nie jest to aż tak jednoznaczne?

zweistein

Jest, sam o sobie mówi "stary żyd".

markowaw

Już wyjaśnione niżej, dzięki,

zweistein

Ok, dopiero po fakcie zauważyłem.

ocenił(a) film na 4
zweistein

Znał kwestie wstąpienia ducha w ciało osoby żyjącej, jako występującą w kulturze izraelitów.

staszpio

Ja też co nieco wiem o życiu Hitlera, ale nie jestem ani Niemcem ani nazistą.

ocenił(a) film na 7
zweistein

Z tego co pamiętam Profesor na początku wesela wygłaszał mowę i na koniec, gdy wszyscy go lekceważyli powiedział "posłuchajcie starego Żyda"

tak_mija_czas

O, dzięki. Nie wychwyciłem tego.

ocenił(a) film na 7
FleszYs

Z tego co pamiętam Profesor na początku wesela wygłaszał mowę i na koniec, gdy wszyscy go lekceważyli powiedział "posłuchajcie starego Żyda"

ocenił(a) film na 9
FleszYs

To jeszcze nie wszystko zwiazanego z Zydami... Nie wiem czy wiesz ale izraelska wytwornia filmowa o nazwie 'ISRAEL FILM FUND' jest wspolproducentem tego filmu. Na poczatku filmu widac to...

ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

To właśnie napisałem w tytule, choć nie wiedziałem dokładnie kto dofinansował.

ocenił(a) film na 9
FleszYs

Mam wrazenie ze sp.Marcin Wrona robiac ten film koniecznie temat Zydow poruszal by film sie spodobal na swiecie a szczegolnie w USA. Nie zapomnijmy ze glownie polskie filmy odnosily sukces i najwieksze nagrody bo wlasnie poruszaly temat Zydow(PIANISTA, LISTA SZINDLERA, W CIEMNOSCI czy ostatnia IDA)... DEMON sukcesu nie osiagnal ani u nas ani w Usa a szkoda bo to dobry klimatyczny film nieporownywalnie ciekawszy od IDY

ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

Masz całkowitą rację, im bardziej film koszerny tym ma większe szanse...

ocenił(a) film na 9
FleszYs

Nawet PASIKOWSKI chcial odniesc wielki sukces w USA tworzac 'POKLOSIE' gdzie przedstawiono historie biednych zamordowanych Zydow w Jedwabnem. Nawet ta tematyka mocno zydowska nie pomogla a film pomimo tego ze dobry sukcesu nie odniosl...

ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

"a film pomimo tego ze dobry sukcesu nie odniosl..." serio "Pokłosie" to był dobry film? Był mierny, moim skromnym zdaniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones