PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724565}

Demon

6,4 36 728
ocen
6,4 10 1 36728
7,1 36
ocen krytyków
Demon
powrót do forum filmu Demon

a co z Ronaldo?

ocenił(a) film na 7

Ja znowu mam taki pomysł, że Ronaldo zabił Piotra. W trakcie filmu jest migawka, że w dole leży ciało pana młodego, obok stoi ojciec i brat, a Ronaldo zasypuje dół. To by tłumaczyło, czemu zrzuca później samochód do kamieniołomu. Myślę, że całe wesele było marą, czymś z pogranicza jawy i snu, metafora ukazująca przewinienia innych, by mętnie wskazać, co tak naprawdę mogło się stać, a rodzinę panny młodej ukazać jako zbrodniarzy. Najbardziej wymowna jest dla mnie scena styku wesela z pogrzebem - jakby ukazująca, że Piotra już nie ma co szukać. Poza tym, na samym początku filmu, gdy kobieta stojąca w wodzie tak na niego patrzyła, to jakby już podpisany był na niego wyrok. Dodatkowo słowa jednej z ciotek, mówiącej: panna młoda już czeka, właśnie w chwili gdy ukazuje się Hana, wskazywalyby na to, że Piotr nie żył już podczas wesela.
Jeszcze jedna opcją jest ukazanie wesela jako czyśca, z tym że niedostatecznie oczyszczajacego duszę, a raczej prowadzącego do ukrycia swych przewinień i prowadzącego do piekła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones