PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724565}

Demon

6,4 36 728
ocen
6,4 10 1 36728
7,1 36
ocen krytyków
Demon
powrót do forum filmu Demon

masakra

ocenił(a) film na 1

W tvp 2 napisano ze to horror a tu thriller . Jako że jestem maniakiem horrorów usiadłem przy piwku w andrzejki aby zobaczyć co to za "cudo". Miałem w tyle głowy że w Polsce od czasów "Wilczycy" nie powstał żaden horror, który da się obejrzeć bez katowania mózgu. Oceny filmu na filmwebie zachęciły mnie że może jednak warto. Mała czerwona lampka jednak błyskała bo kooprodukcja z Izraelem a na Filmweb duzo jest osób żydowskiego pochodzenia, które pilnują aby wszystko co żydowskie było dobrze promowane (takie mam odczucia) Film sam w sobie przypomina trochę "Wesele" Wyspiańskiego i z wpisów na forum widzę ze nie tylko ja mam takie odczucia.

Dałem 1 na 10
Nie jest horror - chyba że bierzemy pod uwagę przebrnięcie obejrzenia
Thriller ? ....

Co w tym filmie jest chu..we ?
gra, scenariusz, dialogi, efekty. No dobra może szybciej bedzie co jest pozytywnego . Były CYCKI - tym amerykanie zawsze ratują horrory klasy b i c
Tu niestety to za malo aby dać chociaż 2 /10.
Ja wiem ze zaraz się znajdą znawcy, którzy mi powiedzą ze jestem ciemniakiem, który nie zna się na kulturze. Być może w kategorii dramat czy obyczajowy dałbym znacznie więcej. W kategoriach horror/thiller DNO I WODOROSTY
Dziwne ze tak znani aktorzy w tym zagrali.

Na koniec powiem ze chyba się nie doczekam za mojego życia polskiego horroru na przyzwoitym poziomie. A czy potrzeba do tego Hollywood ?

Jak pokazali Słowacy, Norwegowie, Francuzi no i oczywiście kino azjatyckie nie potrzeba i można zrobić klimatyczne horrory. Sam motyw dybuka jak pokazali amerykanie może dość dobrze straszyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones