PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=159356}

Desperacja

Desperation
5,5 4 875
ocen
5,5 10 1 4875
Desperacja
powrót do forum filmu Desperacja

Czytam w tej chwili książkę Stephena Kinga "Desperacja" :)
Bardzo mi się podoba. Nie mogę się doczekać aż skończę czytać i obejrzę film!

Anzelma112

Witaj w klubie :)
Ale po tak wybitnych opowieściach jakie pisze King, trudno będzie nam dostrzec "to coś" w filmie :(

ocenił(a) film na 5
Anzelma112

Książkę czytałam 3 razy. Jest genialnie napisana, moim zdaniem. I pewnie dlatego zawiodłam się na filmie... Nie był zły, ale właśnie cały czas brakowało mi tego CZEGOŚ...

Lilith_Flame

czy ten film ma cokolwiek wspolnego z ksiazka Kinnga "Regulatorzy"? postacie siie nazywaja identycznie... filmu nei ogladalem, ale pojawia sie w tej ksiazce motyw Miasteczka "desperation" ...

ocenił(a) film na 5
marcello11

Desperacja i Regulatorzy to bliźniacze powieści. Z tym że Regulatorów King wydał pod pseudonimem Bachmana. Ten sam potwór i te same postacie. No może nie do końca te same, ale właśnie tak samo się nazywają. Za to akcja zupełnie inna.
Tak więc film za wiele z Regulatorami nie ma, a właśnie bardziej z Desperacją.

Lilith_Flame

dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Regulatorzy to książka wyśmienita, jestem na jej ukończeniu i nie wiem czy nie przejdę do Desperacji po niej... :) pozdrawiam!!!

ocenił(a) film na 5
marcello11

Gorąco polecam :)
Naprawdę warto poświęcić dla niej czas. Zresztą, jak dla większości powieści Kinga
Także pozdrawiam :)

marcello11

pod koniec "Regulatorow" porzucaja demona (Tak'a) w starym kamieniolomie wiec mysle, ze to niejako kontynuacja

użytkownik usunięty
Anzelma112

film ani trochę nie dorównuje powieści,

Anzelma112

A ja czytam w tej (swojej) chwili :) Właśnie widzę ścierwniki atakujące samochód. Nieciekawie...
Film pewnie obejrzę z ciekawości, po czym jak zwykle stwierdzę, że nie ma to jak książka.

ocenił(a) film na 5
Rojan

Książka sto razy lepsza od filmu jak większość książek Kinga w porównaniu z ich filmowymi adaptacjami. Najciekawsze jest to, ze czytajac książkę, w roli policjanta Entragiana wyobraziłam sobie właśnie aktora Rona Perlmana. Kiedy go zobaczyłam filmie, mało się nie popłakałam z radości.

Anzelma112

Książka znacznie lepsza od filmu. W filmie brakuje wielu ważnych elementów. Nie wiem jak wam, ale mi nie bardzo się podobał.

użytkownik usunięty
zielarkaaa

Książka bardzo dobra niestety film już taki nie jest.

ocenił(a) film na 1

w galerii filmwebu są jacyś dwaj chińczycy-demony. Objrzałe cały ( leciutko przewijajac) i nie ma takowych!!! Co jest grane? Wy też ich nie mieliście?

ocenił(a) film na 1

a nie jednak juz znalazlem. chociaz to bez sensu ze niby w sajgonie byly te demony bo niby jak

Anzelma112

a mi książka się nie podobała, była strasznie słaba jak na kinga ale obejżymy zobaczymy jak film

vivien_15

Matko Boska Trójpalczasta... *facepalm*

ocenił(a) film na 5
Anzelma112

dołączam się...

Lilith_Flame

macie jakiś problem ??

ocenił(a) film na 5
vivien_15

To nie problem tylko bardziej zaskoczenie, bo jesteś jedną z nielicznych osób, która od tak skrytykowała książkę nie podając żadnej konkretnej przyczyny....

Lilith_Flame

jaką mam podać przyczynę poprostu mi się nie podobała wgl ten policjant to miasteczko i ci wszyscy ludzi no poprostu dla mnie opisane wszystko do kitu

a co do ojej interpunkcji to zdarza sie każdemu poza tym nie pomyślałaś że mogę być dyslektykiem ?

ocenił(a) film na 5
vivien_15

Aha... rozumiem... aż szkoda komentować tego "do kitu"...

A co do interpunkcji i dysleksji, to marna wymówka, bo od tego jest ta czerwona falista linia, która podkreśla błędy... to tak na wszelki wypadek, gdybyś nie wiedziała... :)

Lilith_Flame

a co jeśli ortografia to z niedbalstwa ?? :D

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 3
Lilith_Flame

no akurat mi również książka do gustu nie przypadła.....a czytałem wiele dzieł mistrza horroru. "Regulatorzy" również do mnie nie przemówili. Film podobnie jak książka- kiepski.

vivien_15

Mnie bardziej poruszyło "obejżymy" i interesująca interpunkcja :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones