PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=159356}

Desperacja

Desperation
5,5 4 875
ocen
5,5 10 1 4875
Desperacja
powrót do forum filmu Desperacja

Film jak to film, jednym może się podobać innym nie. Ja osobiście uważam, że całkiem dobrze oddał klimat książki - obleśny i ociekający flegmą :D Książka jednak zdecydowanie nie należy do moich ulubionych pozycji z repertuaru Pana S.K. Do tego (o zbrodnio!!) przeczytałam ją dopiero po obejrzeniu filmu. No i jak wiadomo w takich okolicznościach czytając mam przed oczyma obrazy z filmu! ALE ALE - mimo to opis szeryfa zgadzał się tak perfekcyjnie z tym co wcześniej zobaczyłam na ekranie, że aż mi dech zaparło ze zdziwienie, że można tak perfekcyjnie trafić :P Zarówno wygląd jak i grę Rona Perlmana uważam za doskonałe!! Co Wy o tym sądzicie?? Pytanie jednak głównie do osób, które mają porównanie książka-film, acz nie tylko :D

emilaya

Zgodzę się z Tobą, że Perlman bardzo dobrze wcielił się w rolę C. Entragiana. Co prawda początkowo zacząłem wątpić, pierwsze ujęcie jak szeryf wysiadał z samochodu, trochę mnie zaniepokoiło. Ale jak tylko pokazali z bliska Colliego, to zmieniłem zdanie. Bardzo dobra gra, mimika twarzy i tiki zakończone "Tak!" ;)
Jednak sam film jest strasznie spłycony - zarówno fabuła jak i postacie, oprócz wymienionego wyżej. W filmie jest wiele niedociągnięć i nieścisłości, część wydarzeń dzieje się dość szybko bez wyjaśnienia dlaczego i po co. Do tego od czasu do czasu dziwne ujęcia kamery, które mnie osobiście denerwowały.
Ogólnie rzecz biorąc książka jest o wiele lepsza, jak to zwykle bywa, od filmu. Na koniec dodam tylko, że najpierw przeczytałem książkę.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Melek_3

mi sie bardzo podoba ten film 10/10 a zwlaszcza scena w teatrze

emilaya

Widze, że niezbyt uważnie czytałeś książke skoro uważasz, że Ron Perelman był wykapanym szeryfem. W książce szeryf był nalanym na twarzy ogromnym grubasem. W filmie ak nie było. Mi książka siębardzo podobała Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
Xenomorph84

Nie pamiętam zdania, które by mówiło o tym, że szeryf był spasiony. Na pewno był opisany jako wielki mężczyzna - wysoki (ponad 2 metry) i potężny (ponad 120 kg). Ale czy to koniecznie musi oznaczać grubasa?
To, że pięknie mi przypasował do tej roli wcale nie musi oznaczać, że nie czytałam książki uważnie :)
Również pozdrawiam.

emilaya

Czytając książkę cały czas widziałem tam Perlmana, więc rozbawiło mnie, że rzeczywiście zagrał tą postać ;) Nie zdziwiłbym się gdyby sam King go tam widział ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones