PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=159356}

Desperacja

Desperation
5,5 4 875
ocen
5,5 10 1 4875
Desperacja
powrót do forum filmu Desperacja

patrząc na ocenę filmu sądze że jest nieco zaniżona ale zapewne chodzi o to że film nieodzwierciedla ksiązki (osobiście nie miałam przyjemności czytać)ale na ogól zawsze tak jest.nigdy nie da się przelać na obraz wszystkiego co jest na papierze.osobiście film mi się spodobał wprawdzie nie straszy ale świetnie buduje napięcie ponadto przewijają się tu wątki psychologiczne, historyczne i s-f przez co film jest bardzo urozmaicony.minusem jest czas film, który wydaje sie momentami starsznie ślimaczyć przez brak.przesadą jest nazywanie go horrorem ale jako thriller sprawdza się świetnie.

puma

no i tvp2 w końcu postarała się dała najnowszy film (2006!) anie wciąż jakieś odgrzewane kotlety z przed 20 lat.

ocenił(a) film na 4
puma

Moim zdaniem jest to bardzo dobra ekranizacja, ponieważ odzwierciedla książkę w 100%. Krótko mówiąc jest... średnia. Akcja przeniesiona bezbłędnie z książki, do niczego nie można się przyczepić, jednak odczucia miałem podobne jak po lekturze - do pewnego momentu klimat niesamowity (mniej więcej do momentu, kiedy duch Taka przechodzi z Colliego na matkę Davida), potem jakoś to wszystko naciągane i zbyt fantastyczne. Aktorzy wypadli nawet nienajgorzej (Ron Perlman w roli Colliego - wielki plus). Nie pasował mi tylko Johnny Marinville, ale to pewnie dlatego, że odkąd przeczytałem książkę nie mogę się pozbyć wrażenia, że najlepiej w tej roli wyglądałby Dennis Hopper zrobiony jak w "Czasie Apokalipsy" (znaczy się długie włosy, zarost) :) Podsumowując - kawał solidnej adaptacji... niestety ;) ode mnie 5+/10, tak samo jak książka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones