PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32858}

Diabły

The Devils
7,7 4 756
ocen
7,7 10 1 4756
8,2 18
ocen krytyków
Diabły
powrót do forum filmu Diabły

9/10

ocenił(a) film na 9

Świetny obraz Kena Russella. Diabły to jak na rok powstania film niesamowicie szokujący, kontrowersyjny, bluźnierczy i bez żadnych pohamowań. Duża dawka okrucieństwa, makabry ale też groteski a to wszystko w wysoce artystycznym przekazie. Film oparty jest na prawdziwej historii, od samego początku fabuła zaciekawia, a wręcz hipnotyzuje widza (choć dla niektórych to co będzie się działo później może go zniechęcić od dalszego oglądania). Mamy tu przemoc zmieszaną z dużą porcją erotycznych obsesji. Na uwagę zasługuje świetny wątek sióstr zakonu urszulanek - sceny z ich udziałem często są trochę przesadzone i czuć nieco przerost formy nad treścią ale taki jest cały film i taki jego urok. Klimat jest bardzo specyficzny, wielbiciele horroru znajdą tu niewątpliwie coś dla siebie. Niektóre postaci zagrane są naprawdę świetnie, podobać się mogą szczególnie role Grandiera (Oliver Reed) czy Siostry Jeanne (Vanessa Redgrave). Ponadto Russell wprowadza tu sporo karykatur i przerysowania. Na pewno film jest też dramatyczny, mówię tu szczególnie o zakończeniu - może nie tak oryginalnym ale robiącym swoje i dobrze puentującym film. Dzieło brytyjskiego reżysera jak najbardziej mogę polecić, choć zgaduję, że nie jest to film, który będzie odpowiadał każdemu. Brawo dla niego za odwagę. Moja ocena: 9/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones