PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32858}

Diabły

The Devils
7,7 4 756
ocen
7,7 10 1 4756
8,2 18
ocen krytyków
Diabły
powrót do forum filmu Diabły

Duży budżet robi swoje. Niestety pierwsza połowa znudziła mnie na tyle, że musiałem w drugim podejściu go kończyć. Film nie jest tak bulwersujący jak inne w tym stylu (chociaż... mamy tu zakonnice molestujące figurkę chrystusa na krzyżu). Tu za wszystko jest odpowiedzialna polityka, a nie hipokryzja kleru. Matka przełożona jest chora psychicznie, a inkwizytor jest prawdziwym szaleńcem, który wyraźnie lubi to co robi. Film jest bardzo teatralny i nakręcony na świetnych planach filmowych. Najlepszą sceną jest orgia w klasztorze, w trakcie której przyjeżdża król (czy też książę, nie jestem pewien) z relikwią w ręku.

Malignus

Film doskonały, szkoda tylko, że nie ma polskiego wydania dvd. Wiesz może gdzie można znaleźć napisy do tego filmu?

Gerard_Polanski

Film w latach 90-tych leciał w TVP. Może ktoś ma nagranie z tej emisji?

ocenił(a) film na 10
cromag4

Tak. :)
Z lektorem z TVP ale jakosc kiepska. Ze sto razy ogladany z tasmy VHS a potem przerobiony na divx.

Gerard_Polanski

Napiprojekt! Są polskie, niezłe. Miałem wersję filmu 699 mega i pasowały idealnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones