PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32858}

Diabły

The Devils
7,7 4 743
oceny
7,7 10 1 4743
8,2 18
ocen krytyków
Diabły
powrót do forum filmu Diabły

Ken Russell

ocenił(a) film na 10

Arcydzieło - ten film przypomnial mi czym bylo kiedys kino a czym jest teraz...opanowanie filmowego rzemiosla przez Russella zachwyca, obraz kontrowersyjny nawet dzis, wogole sie nie zestarzał. Rola Vanessy Redgrave wspaniala, Reeda zreszta tez. Aktorzy tamtych lat mieli co wpisywac do swoich CV :)

Capote123

Dokładnie. To wybitny film jakiego próżno szukać w nowym kinie. Tyle przepadło...

Capote123

Gdzie zdobyć, nie pociętą wersję??

ocenił(a) film na 8
impaler1

Mam ten film, trwa 110' , ale nie wiem, czy to jest wersja kompletna, czy pocięta. Innej nie widziałam.

IrenaSz

Dawno nie oglądałem, chce obejrzeć ponownie i nie jestem pewien ale chyba widziałeś pełną wersję. Ale zaznaczam "chyba".

ocenił(a) film na 8
impaler1

Jeżeli chciałbyś ten film, napisz do mnie - irenaszczepaniak@op.pl Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
IrenaSz

ja mam wersję 140 minut - więc chyba tą niepocięta :)

ocenił(a) film na 8
agathen

O...... ! pierwsze słyszę! Gratuluję! Myślałam, ze ta moja wersja jest ta ekstra! Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
IrenaSz

dokładnie 1,46 z wszystkimi napisami.

ocenił(a) film na 8
agathen

O !!! Gratuluję! No to mnie się trafiła wersja nieco ocenzurowana - pewnie po to, by mnie nie zgorszyć na stare lata!
Pozdrawiam.

agathen

Możesz sprecyzować jak długa jest twoja wersja , bo wyżej napisałeś że 140 min. a w drugim poście 1,46 zakładam że chodzi o godz, więc byłoby 106 min. Bo ja mam wersję 01:43:39 więc ciekawi mnie ile ucięli. Ale widzę że jest w sieci z dodanym słowem FULL więc sprawdzę jakiej długości jest.

ocenił(a) film na 8
6058145

Wersja "Diabłów" , którą mam na dvd, trwa 111 min. P.

użytkownik usunięty
IrenaSz

148 min (z napisami końcowymi)

ocenił(a) film na 7
Capote123

Co złego jest w dzisiejszym kinie ?

ocenił(a) film na 7
Lukasz_Broda

No właśnie

ocenił(a) film na 10
Lukasz_Broda

Ja odpowiem po latach. Dzisiejsze kino jest nazbyt dynamiczne, ja osobiście wolę wolniejszą narrację. Nie jest to jakaś wielka przywara dzisiejszego kina, ale jest to akurat ten detal który robi różnicę na rzecz starszych filmów.

Capote123

Oj tak, oj tak. Dzisiaj kinowymi "wydarzeniami" są kolejne odsłony "Dżonów Łików".
zaś kino historyczne jest przestylizowane i zafiksowane na "superprodukcjach".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones