PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620541}

Django

Django Unchained
8,3 498 658
ocen
8,3 10 1 498658
8,0 51
ocen krytyków
Django
powrót do forum filmu Django

Cóż oglądając ten film miałam wrażenie jakbym rozmawiała ze starym dobrym kumplem, gdzie w rozmowie przewinęło się nieco „zwariowanych” historyjek, nieco brutalnych opisów a wszystko okraszone świetnym poczuciem humoru.


Piękna muzyka , soundtrack http://www.youtube.com/watch?v=IAooXLAPoBQ dalej pobrzmiewa mi w uszach i został ściągnięty na mp3.

Dialogi – śmiem stwierdzić, no genialne. Scena w barze , kiedy zostaje wygnany barman, potem przybiega szeryf – zostaje kaput odstrzelony, następnie zjawia się szeryf stanowy a doktorek serwuje nam tekścik jakoby dawny szeryf był złoczyńcą xD i jeszcze na koniec do szeryfa stanowego : „ No wychodzi na to że jest mi pan winien 200 dolarów” xD

Tak samo wcześniej przywoływana przez userów w poprzednim temacie scena przyjazdu gości w „maskach” , gdzie okazuje się, że nie można przez nie nic widzieć ani tym bardziej oddychać xD. Tam także padło wiele świetnych tekstów typu : „ to ja decyduje kiedy macie je zdjąć, ..yyyy ale ja nic nie widzę…ale po co ci widzieć, ważne że twój koń będzie widział on cie poprowadzi” xD

Były też pewne odwołania do tego jakoby Waltz grą skopiował Landę, pozwolę się z tym nie zgodzić, wg mnie obie postacie emanują po prostu podobną wyrazistą charyzmą, a Waltz cóż swoimi tekstami i mimiką znów urzeka widza ;)

Dalej podniosły się głosy jakoby śmierć Waltza nie była potrzebna ( wg mnie oba zakończenia w tym aspekcie byłyby dobre).

Gdybym mogła się odnieść do gry to cóż Waltz skradł mi serce, Samuel L Jackson jako rasista i te jego spojrzenia i gesty no nic można się tylko rozpływać w jego grze, Leonardo Di Caprio jako łajdak którego obchodzi tylko zysk – i scena z młotkiem i czaszką ( nikkie pamiętaj że awatar zawdzięczasz mnie :*) – poradził sobie też całkiem nieźle, Jamie Foxx – mnie ni grzał ni ziębił, ot był, zagrał poprawnie.

Innymi słowy jestem zainteresowana waszymi opiniami o filmie, aktorach, scenach z filmu , tekstach, jakie macie obiekcje co do filmu czyt konstruktywna krytyka, ogólnie też zabawnymi dygresjami jakie wam wpadły do głowy po obejrzeniu filmu.

Jeszcze nie raz nie dwa wrócę do tego filmu.

użytkownik usunięty

Mam bardzo podobną opinię do twojej :D Niemal przez cały film miałem bardzo szeroki uśmiech, który nie zszedł mi z twarzy przez następną godzinę w domu ;D Uważam, że Di Caprio nic wielkiego nie zagrał ale za to Jamie Foxx bardzo mi się podobał, chwilami w wyobraźni widziałem jak stoi przed nim Tarantino i pokazuje mu co ma jak zrobić, żeby jego charakter był jaki był - czyli mega BADASS :D Obejrzę ten film na pewno jeszcze nie jeden raz !

użytkownik usunięty

ale prawdaż że Quentinek potrafi scenariuszowo naszkicować świetnych wręcz genialnych bad assów, którzy tak Cię zmanipulują, tak owładnie Cię ich charyzma , że i tak będziesz ich lubić lol

użytkownik usunięty

No i oczywiście zapomniałem dodać, genialne teksty, chyba jeszcze bardziej epickie niż w Pulp. "I like the way you die boy" i "I count 6 shots nigger. I count 2 guns, nigger" :))

użytkownik usunięty

tu taka mała dygresja pozwolisz, że tak wtrące : do szanownego stworzonka o nicku homek_2, nie wiem czy widzisz, ale ja w przeciwieństwie do ciebie nie kopiuję cudzych tematów i nie wstawiam ich po 5 razy jako swoje ( nie to co ty) więc z łaski swojej nie chodź za mną po forach i nie zgłaszaj normalnych opinii o filmach.


A teraz wracam do Ciebie drogi endr, widzę, że mamy podobne opinia choć nie takie same :D Mi się włąsnie Leonek bardziej podobał niż Foxx, może dlatego, że jego bad ass - bardziej do mnie przemówił, no na pewno to i jeszcze inne rzeczy mnie do tego przekonują.

Tak jak wspomniałam teksty świetne - te co podałeś również włąśnie.

ps. z napisami oglądałęs czy dubbing?

użytkownik usunięty

Nawet nie wiedziałem, że jest wersja z dubbingiem ale za nic bym na nią nie poszedł ;p

użytkownik usunięty

tfu, z lektorem xD

ocenił(a) film na 9

Myślę, że lektor by zwalił cały efekt tego filmu, koniecznie napisy! :D

użytkownik usunięty
paulinka2213

ja oglądałam 2 razy z napisami i też myślę, że to był dobry wybór ;D

użytkownik usunięty
paulinka2213

no i tak to zaczęła się moja tarantinomania i waltzomania.

ocenił(a) film na 9

hehe ;) moja miłość do tarantino zaczęła się po obejrzeniu Pulp Fiction parę lat temu :)

użytkownik usunięty
paulinka2213

w sumie moj ateż, potem Kill Bill i cóż już kompletnie uległam temu uczuciu filmowemu :D

ocenił(a) film na 9

Tylko Django za wysoko w rankingu, to nie jest najlepszy film Tarantino, chociaż jest świetny! :)

użytkownik usunięty
paulinka2213

dla mnie większość jego filmów ma wyrównany poziom, trudno jest mi jakiś mocniej wyróznić poza inne tytuły.

ocenił(a) film na 9

Jak dla mnie Pulp Fiction, Wściekłe Psy i Cztery Pokoje :)

użytkownik usunięty
paulinka2213

każdy z tych tytułów ( choć cztery pokoje powinnam jeszcze raz obejrzeć) cenię za coś innego, co innego mnie w tych obrazach porusza, co innego mi się podoba, np w Kill Bill - pojedynki + muzyka, Django świetne dialogi + muzyka tak.

ocenił(a) film na 9

Tak, dokładnie, zgadzam się :) ale wszystkie są epickie.

użytkownik usunięty
paulinka2213

ja bym tu użyła słowa : nowatorskie, takie inne spojrzeniena film, jakby robiło sie filmową zupę.

użytkownik usunięty
paulinka2213

najgorsza scena : rozszarpywanie przez psy.

ocenił(a) film na 9

hehe no co Ty jedna z lepszych :P Nie, a tak poważnie to i tak brakowało mi flaków ;)))

użytkownik usunięty
paulinka2213

Ty sadystko! ;-) za jakiś czas znow se wroce do tego filmu :)

ocenił(a) film na 9

Oj tam brutalność w filmach, tylko u Tarantino! :D

użytkownik usunięty
paulinka2213

co prawda to prawda! Polać Ci

ocenił(a) film na 9

To kiedy pijemy? :D

użytkownik usunięty
paulinka2213

Choćby i dziś :D

ocenił(a) film na 9

Chętnie! :D

użytkownik usunięty
paulinka2213

To na zdrowie! ;D chlup, chlup!

ocenił(a) film na 9

Zdrówko! :D

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 9

Jasne że pamiętam :*

użytkownik usunięty
nikike

aż mnie korci by też coś wstawić, będzisz brał udział w zabawie Dexterki ?mniemam http://www.filmweb.pl/user/Dexterka_Morgan/blog/549319

nadal wydaję mi się , że scena gdzie Leo ma zakrwawioną ręke to przez odłamki czaszki.

Dobranoc :*

ocenił(a) film na 9

Jasne że tak.

Ja tam nie wiem, zobaczy się przy drugim seansie.

Branoc :*

użytkownik usunięty
nikike

przy drugim seansie bardziej się skupię na szczegółach i na grze Jacksona.

użytkownik usunięty
nikike

obejrzałam po raz drugi i i wydaje mi się że Leo walnął ręką jednak w kieliszek rozbijaąc go, ale ta scena tak szybko trwała lool

ocenił(a) film na 9

A no chyba że tak.

użytkownik usunięty
nikike

http://picasion.com/

daję jeszcze tu ;*

użytkownik usunięty
nikike

zmień awa.

ocenił(a) film na 9

Bo co?

użytkownik usunięty
nikike

bo miałeś lepszego.

ocenił(a) film na 9

Ponoć nie lubisz Redmayne'a

użytkownik usunięty
nikike

nie napisałam , że chodziło mi o wcześniejszy ;P tylko żemiałeś lepszego awa i to z Leo.

ocenił(a) film na 9

Masz, ale do Leo już nie wrócę.

użytkownik usunięty
nikike

wróć.

ocenił(a) film na 9

Nie!

użytkownik usunięty
nikike

Ty wszystko masz na nie :P

ocenił(a) film na 9

No i?

użytkownik usunięty
nikike

malkontent.

ocenił(a) film na 9

http://www.filmweb.pl/forum/inne/Podsumujmy%3A,2237972
Kto to?

użytkownik usunięty
nikike

decept ? albo inny troll, a inne trolle płacza tam za jego kontem

ocenił(a) film na 9

No właśnie jakiś niedeceptowy i sam decept stwierdził, że to nie on(dla zmyłki?), no ale może jednak...

użytkownik usunięty
nikike

nie znam sie na decpetach i niedeceptach, jak checsz wiedziec kto to to spytaj sie nie wiem Roberta, on go lepiej zna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones