PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620541}

Django

Django Unchained
8,3 498 855
ocen
8,3 10 1 498855
8,0 52
oceny krytyków
Django
powrót do forum filmu Django

Cóż oglądając ten film miałam wrażenie jakbym rozmawiała ze starym dobrym kumplem, gdzie w rozmowie przewinęło się nieco „zwariowanych” historyjek, nieco brutalnych opisów a wszystko okraszone świetnym poczuciem humoru.


Piękna muzyka , soundtrack http://www.youtube.com/watch?v=IAooXLAPoBQ dalej pobrzmiewa mi w uszach i został ściągnięty na mp3.

Dialogi – śmiem stwierdzić, no genialne. Scena w barze , kiedy zostaje wygnany barman, potem przybiega szeryf – zostaje kaput odstrzelony, następnie zjawia się szeryf stanowy a doktorek serwuje nam tekścik jakoby dawny szeryf był złoczyńcą xD i jeszcze na koniec do szeryfa stanowego : „ No wychodzi na to że jest mi pan winien 200 dolarów” xD

Tak samo wcześniej przywoływana przez userów w poprzednim temacie scena przyjazdu gości w „maskach” , gdzie okazuje się, że nie można przez nie nic widzieć ani tym bardziej oddychać xD. Tam także padło wiele świetnych tekstów typu : „ to ja decyduje kiedy macie je zdjąć, ..yyyy ale ja nic nie widzę…ale po co ci widzieć, ważne że twój koń będzie widział on cie poprowadzi” xD

Były też pewne odwołania do tego jakoby Waltz grą skopiował Landę, pozwolę się z tym nie zgodzić, wg mnie obie postacie emanują po prostu podobną wyrazistą charyzmą, a Waltz cóż swoimi tekstami i mimiką znów urzeka widza ;)

Dalej podniosły się głosy jakoby śmierć Waltza nie była potrzebna ( wg mnie oba zakończenia w tym aspekcie byłyby dobre).

Gdybym mogła się odnieść do gry to cóż Waltz skradł mi serce, Samuel L Jackson jako rasista i te jego spojrzenia i gesty no nic można się tylko rozpływać w jego grze, Leonardo Di Caprio jako łajdak którego obchodzi tylko zysk – i scena z młotkiem i czaszką ( nikkie pamiętaj że awatar zawdzięczasz mnie :*) – poradził sobie też całkiem nieźle, Jamie Foxx – mnie ni grzał ni ziębił, ot był, zagrał poprawnie.

Innymi słowy jestem zainteresowana waszymi opiniami o filmie, aktorach, scenach z filmu , tekstach, jakie macie obiekcje co do filmu czyt konstruktywna krytyka, ogólnie też zabawnymi dygresjami jakie wam wpadły do głowy po obejrzeniu filmu.

Jeszcze nie raz nie dwa wrócę do tego filmu.

użytkownik usunięty
adrenalynn_

DLATEGO TEMAT JEST ZAZNACZONY JAKO SPOILER.

Poza tym temat został założony właśnie żeby pogadać o scenach przeanalizowac pewne sytuacje, trudno by było przy tym wyzbyć się spoilerów prawda ?

Co do Waltza no to mam podobną opinie jak ty.

Co do Deppa ślą zarzuty, że gra jedną miną i że jest wszędzie taki sam - bzdura

ocenił(a) film na 10

my bad, nie widziałem spoilera.

anyhow. kogo nie rozśmieszył Tarantino grający przez 5 minut i ewaporujący w leju po dynamicie? :P

użytkownik usunięty
adrenalynn_

nic nie szkodzi ;)

Quentina od razu poznałam, facet ma poczucie humoru , dać się wysadzić w powietrze xD

ocenił(a) film na 10

W Bękartach go skalpowali, więc tutaj to i tak luzik.

użytkownik usunięty
adrenalynn_

był skalpowany ? chyba tego nie zauważyłam ? w początkowych scenach ?

ocenił(a) film na 10

W scenie, gdy przesłuchują Niemców i zabierają im skalpy. Jeden z nich, leżący na ziemi twarzą do piachu to Quentin.

użytkownik usunięty
adrenalynn_

o, no nieźle ;D

użytkownik usunięty
adrenalynn_

"za każdym razem gdy jego twarz pojawiała się na ekranie nie mogłem powstrzymać się od szerokiego uśmiechu...." - hehe miałam identycznie.

A te scenę z zastrzeleniem jednego z braciszków też pamiętam, i tą krew rozbryzgującą się na trawie bawełnie i kwiatach

Cóż co do Foxxa moje zdanie znasz - no i jest podobne do twojego.

Dzięki za wyczerpującą opinię o filmie.

ocenił(a) film na 8

.

użytkownik usunięty
aronn

dziękuję, za tak wyczerpującą opinię o filmie, jestem pod wrażeniem siły twojego przekazu.

ocenił(a) film na 8

długa historia,ale cały tekst musiałem skasować.

użytkownik usunięty
aronn

niemniej jednak twa wypowiedź mną wstrząsnęła

a na film naprawdę warto się wybrać, jeszcze tam sobie leci w kinach m.in w Wawie.

ocenił(a) film na 8

1)Wcześniej nie zwróciłem uwagi,ze jest ostrzeżenie przed spoilerami i sie na ciebie wku...
2)Właśnie się zastanawiam czy iść na to czy na Wroga nr.1....

użytkownik usunięty
aronn

1. już jedna dziewczyna, też nie zauważyła, że tak temat jest odznaczony jako spoiler ;D Chciałam se po prostu pogadać o filmie o scenach więc...

2. Idź na Django, jak chcesz mogę pójśc z tobą, ale ty stawiasz ;D

ocenił(a) film na 8

podstawowy problem ja jestem z Gdańska :PP
"Jestem z Gdańska to widać,słychać i czuć"

użytkownik usunięty
aronn

Zawsze możesz sobie zrobić małą trip do Wawy :)

nie no dobra, żarty żartami, ale na film warto się wybrać, na pewno w tak dużych miastach w kinach jest jeszcze puszczany, doskonałe dialogi, świetna muzyka, bardzo dobre aktorstwo i czego chcieć więcej ? ;)

ocenił(a) film na 8

no to chyba ma więcej do zaoferowania niż Wróg...

użytkownik usunięty
aronn

tak mi się zdaje, zresztą do Wroga jakoś mnie nie ciągnie zbytnio...

użytkownik usunięty
aronn

no i wybrałeś się na ten film ? :)

ocenił(a) film na 8

aj,aj,ciekawska :P
http://www.filmweb.pl/film/Django-2012-620541/discussion/Ten+film+to+przede+wszy stkim,2134707

użytkownik usunięty
aronn

no jasne, że ciekawa

użytkownik usunięty
aronn

;-)

ocenił(a) film na 8

co tam by chciała?

użytkownik usunięty
aronn

cóż cieszę się że Waltz zdobył drugiego Oskara właśnie za rolę Schultza :D

ja też :) bardzo mi się podobał w tej roli.

użytkownik usunięty
piotrszmidt16

ta rola napisana jakby właśnie dla waltza ;D chcę następną część z nim takiej niejednozcznej roli

ocenił(a) film na 8

Tylko żeby tym Schultzem na stałe juz nie został.

użytkownik usunięty
aronn

oczywiście będzie krążyć nad nim piętno postaci Tarantinowskich które mają jakby taką sama charyzmę i manierę stąd te liczne porownania Schultza z Landą, ale cóż ja tam lubię takie postaci, nawet jeśli odwierciedlenie ich jest podobne, mnie tam to nie przeszkadza

ocenił(a) film na 8

No ja też nie dramatyzuję.

użytkownik usunięty
aronn

prawidłowa postawa ;-)

Witaj Emka!
Waltz ma pecha do Tarantino bo ten go wżenił w role charakterystyczną. Ponadto ma te same gesty co Landa. Trochę dupowato to wyszło, ale za całokształt -- było wesoło! Hej!

użytkownik usunięty
baca350

Zgadzam się - Hej ;D

Jackson i di Cabrio dali w palnik jak sie należy!!! Czapki z głów! Hej!

użytkownik usunięty
baca350

na mnie Jackson w jednej scenie swoim spojrzeniem zrobil piorunujace wrazenie ;D

Hej!

Oni obaj sie tam znaleźli jak w korcu! Dwa tyfusy!
Jak czarny może nienawidzic czarnego???

A kto nie oglądał "Chłopięce lata" z Capriem?? Juz tam dał znac gówniarz że ma cos do powiedzenia. Hej!

użytkownik usunięty
baca350

Tam Dexterka podala nieco inna teorie niekoniecznie zwiazana z nienawiscia ;P

no chłopiece lata tak bardzo dobry filmi scena jak parodiował z apierosem i zapalniczka postac De Niro :D a potem kolejny przelom i Co gryzie Gilberta ;D

Po Greypie uważany był za czubka. Co za uznanie dla aktora. No a potem Titanic i tyle. Geniusz! Hej!

użytkownik usunięty
baca350

był uznawany za chore dziecko bo tak dobrze zagrał, nawet moja stostra dała się wtedy złapać na jego grę ;D Oskar mu się należał :P

użytkownik usunięty

Zgadzam się w pełni z opinią, film jest świetny, można go obejrzeć kilka razy bez cienia znudzenia. Bardziej szczegółowo jego zalety wyliczam tutaj: http://wswieciekina.blogspot.com/2013/04/django-czyli-18-powodow-dlaczego_12.htm l - zapraszam.

użytkownik usunięty
monika83m

dziękuję za polecenie bloga, w wolnym popatrzę na to co tam się znajduje ;-)

ocenił(a) film na 10

Co prawda to prawda ^_^ mnie teź urzekła scena jak Django powiedział do Stephena : ,,Hej ,śniezynko,jak chcesz poznać imię moje , lub mojego konia ,zapytaj się mnie." ,,Kogo ty obsrańcu nazywasz śniezynką ???!!!! zaraz ciebie strące z tego konia i nauczę szacunku ! '' xD poprostu nie mogłem z tej sceny xD

użytkownik usunięty
rewolwer12

hahaha no to było świetne, dzieki za przypomnienie tego :)

ocenił(a) film na 10

spoko :D ogolnie film jest super .

Zgadzam się z Tobą! Wg mnie to drugi najlepszy film Quentina (na pierwszym jest Pulp Fiction). Film doskonały pod każdym względem: fabuła, bohaterowie, aktorstwo, muzyka, humor i akcja. No właśnie akcja! Uwielbiam strzelaniny w Django. Ta groteskowa i totalnie przerysowana przemoc od razu poprawiała mi humor :).

użytkownik usunięty
szmyrgiel

no właśnie jak on potrafi świetnie operowac w filmach groteską ;-)

użytkownik usunięty

Ja dzień po seansie wróciłem do tego filmu, i dzień po drugim seansie... nie mam jeszcze dość, tylko żałuję, że nie byłem w kinie. Jak tylko będę miał okazję, będzie wyświetlane na jakiejś nocy kinowej, czy cokolwiek - lecę bez słowa.

użytkownik usunięty

ja po seansie kinowym, z jakies dwa dni później sama obejrzałam po raz drugi, a potem za pare dni jeszcze mamie go online pokazałam ;D Tarantino łączy pokolenia

użytkownik usunięty

Niestety dopiero teraz odpowiadam - nieszczęsny limit wypowiedzi.

Ja mamie najpierw pokazałem Wściekłe Psy. Ujęła ją najbardziej scena tańca z brzytwą. Potem pokazałem Pulp Fiction, a na Django to już sama się doczekać nie mogła :)

użytkownik usunięty

heh, teraz to wypróbuje na babci, zobaczymy reakcje xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones