PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118062}

Dobry wojak Szwejk

Dobrý voják Švejk
7,4 4 644
oceny
7,4 10 1 4644
7,0 3
oceny krytyków
Dobry wojak Szwejk
powrót do forum filmu Dobry wojak Szwejk

zabawna i przemiła postać wojaka umili każdy dzień, jego bezpretensjonalność i naiwnosć urzekają, choć potrafi racjonalnie postępować i udzielać rad.
polecam dobregeo wojaka szwejka!

Qniczynka

Witam :) Potrzebuję pomocy - szukam tytułu filmu, który widziałem około 15-18 lat temu. Film był czeski lub raczej czechosłowacki i nieźle pokręcony :) Treść filmu pamiętam bardzo mgliście: w zamku niedaleko wioski mieszkał jakiś szalony wynalazca (chyba nie był to przyjemny facet he he), do zamku chcieli dostać się jacyś ludzie którzy szukali zaginionej kobiety (chyba była to jakaś aktorka lub gwiazda operowa). Na końcu okazuje się że ta poszukiwana pani była chyba jakiś robotem lub innego rodzaju mechanicznym tworem... Film zrobił na mnie niesamowite wrażenie - wiem że mój opis jest kiepski, ale być może ktoś z Was go widział i wpadnie o jaki tytuł chodzi, lub może ktos ma go w swojej filmotece. W każdym razie : PLEASE HEEELP ! :)

HADERAH

ja nie mam pojęcia, ale brzmi ciekawie. :)

ocenił(a) film na 8
Qniczynka

Głowy nie dam, ale ten film to może być "Holka na zabití" Juraja Herza.

A co do Szwejka, to pozwolę sobie nie zgodzić się z opinią, że był naiwny. Z mojego punktu widzenia on tylko przywdziewał maskę dobrodusznego i naiwnego idioty, to był jego sposób na przetrwanie.

easy_muffin

Ale nie w jakis wyrafinowany sposob - niby ze on wielki cwaniak a wszyscy dookola to buce. Do zycia podchodzil na luzie, dobrodusznie i z humorem.

HADERAH

Tajemnica zamku w Karpatach?

ocenił(a) film na 10
Qniczynka

jego nie można nie polecać! majstersztyk!
zdumiewa trafnością ukazywanych postaci, ich wad, śmiesznostek...
a mina samego Szwejka... ha-ha-ha!
a jego "życiowe maksymy" ha-ha-ha!
miodzio!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones