PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=482376}

Doktor Strange

Doctor Strange
7,3 198 706
ocen
7,3 10 1 198706
6,7 33
oceny krytyków
Doktor Strange
powrót do forum filmu Doktor Strange

Przygody w tym filmie zero,a fantasy na bardzo niskim poziomie.Nigdy nie byłem fanem produkcji Marvela i po tym filmie na pewno nim nie zostanę.Fanem ekranizacji komiksów też wielkim nie jestem,ale zdarzają się dobre wyjątki jak np. "Batman" czy "Sin City",ten film nawet im do pięt nie dorasta.Nie ma w tym filmie ani klimatu,ani napięcia,ani emocji,aby można ten film traktować na poważnie,z drugiej strony nie ma w tym obrazie żadnego elementu komedii czy humoru by można ten film oglądnąć z lekkim przymrużeniem oka.Efekty również nie powalają na kolana,a wręcz są kiepskie,od ich nadmiaru najzwyczajniej bolą oczy i głowa.Jest tylko jeden powód dla którego powstają takie "arcydzieła" - money. Budżet 165 milionów - wpływy na razie 660 milionów i wszyscy są zadowoleni.

ocenił(a) film na 4
kleju30

Wiesz co? Miałem napisać to samo ale mam w zwyczaju, że zanim coś napiszę to poczytam co inni piszą. I widzę, że słusznie, bo byłyby dwa takie same wpisy.
To straszne, że obecnie jedyny powód kręcenia filmów to wydojenie widza do ostatniego dolara poprzez wyeksploatowanie tematu do dna. Sequel, prequel, uniwersum, spin off, reboot. I jeszcze ta poprawność polityczna - tyle i tyle białych, czarnych, kobiet, gejów, tu damy chińczyka pod chińskiego widza. A gdzie pomysł? Wizja? Fabuła?

ocenił(a) film na 10
kleju30

Kto co lubi ;) Zagorzałym fanem Marvela nie byłem, ale postanowiłem obejrzeć wszystkie filmy i seriale chronologicznie, wtedy mają ogromy sens i przeplatają się wieloma wątkami, teraz czekam na kolejne produkcje.
A co do samego Strange'a film ciekawy, bardzo śmieszny, momentami sala nie mogła ze śmiechu, efekty wizualne w 2D pewnie denne ale za to 3D to po prostu cudo (oczywiście jak ktoś nie narzeka że boli i nie może wytrzymać w okularach ;) ), jeszcze wieść że oko Agamotto to jedno z 6 przedmiotów bardzo ważnych w całym universum Marvela to po prostu perełka, tylko czekać na kontynuacje, bo jak wiadomo po napisach do doktora zawitał Thor :P

ocenił(a) film na 4
kleju30

Ze zdecydowaną większością tego co napisałeś wypada się tylko zgodzić....

ocenił(a) film na 8
kleju30

A ja myślałem, że przede wszystkim dla fanów postaci bądź komiksów, ale mogę się mylić

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones