PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=482376}

Doktor Strange

Doctor Strange
7,3 198 832
oceny
7,3 10 1 198832
6,7 34
oceny krytyków
Doktor Strange
powrót do forum filmu Doktor Strange

Zamierzam iść na ten film z grupą 13-14 latków, ale będzie też jeden 11 latek. Czy w filmie nie pojawiają się brutalne ani wulgarne sceny?

ocenił(a) film na 7
kamajlanowak

Na samym początku jest scena w której odcinają człowiekowi głowę. Oczywiście wszystko dzieje się poza kadrem i bezkrwawo, widać tylko jak coś (niewyraźna głowa) wpada do kotła. Walk jest naprawdę dużo, ale w większości jest ona pokazana całkowicie bezkrwawo. W paru scenach bardzo wyraźnie postacie są przebijane materią (wygląda jak miecz), i jest troszeczkę widoczna krew.

Jednak moim zdaniem nie są to rzeczy nieodpowiednie dla 13 latków. Najmłodszemu można zawsze przy scenie dekapitacji zasłonić oczy. Jest to scena naprawdę przewidywalna, więc można się zorientować kiedy to nastąpi. Wulgarnego nic nie wyczułem, jedynie małe nawiązanie do seksu (spaliśmy ze sobą mówi jedna z bohaterek).

Mam nadzieję, że pomogłem i za bardzo nie wystraszyłem. Mam młodszego brata z którym oglądałem już wszystkie filmy marvela, i jak tak dłużej pomyśleć to gdyby czytał szybciej to zabrałbym go na ten film. Niestety nie znoszę dubbingu więc musiał obejść się smakiem. Dzieciom naprawdę się spodoba, efekty są naprawdę fantastyczne.

ocenił(a) film na 6
wifi_wifi

Dziękuję bardzo, o taki właśnie opis mi chodziło.

ocenił(a) film na 8
kamajlanowak

Spokojnie można iść, nawet się nie biją praktycznie :)

ocenił(a) film na 6
Himiteshu

Dziękuję.

ocenił(a) film na 8
kamajlanowak

Pewnie idziesz z dubbingiem, wiec wszystkie wulgaryzmy zostaną przetłumaczone na całkiem cos innego. Krew jest, alennie ma jako tako scen krwawych.

ocenił(a) film na 6
DarVin_edrQ

Dziękuję bardzo.

kamajlanowak

Boże ja w wieku 11 lat, oglądałem wszystkie filmy bez względu na ich brutalność. Teraz z dzieci robi się pierdoły. Jakimi dorosłymi będą jak im się będzie oczy zasłaniać w kinie na widok krwi. Co będzie jak przyjdzie wojna, kataklizm? Też im będziecie oczy zasłaniać?

ocenił(a) film na 6
darles0103

One wszystkie z chęcią poszłyby pewnie nawet na krwawą rozpierduchę, ale moim obowiązkiem jako wychowawcy jest zadbanie o ich komfort psychiczny. A moim zdaniem wyrosną na ludzi świadomych i potrafiących ocenić kto jest dla kogoś dobre, a co nie.
P.S. nikomu nie zamierzam zasłaniać oczu :D

użytkownik usunięty
kamajlanowak

Tylko pod warunkiem, że jest to 12-latek infantylny. Normalny dojrzały 12-latek powinien się obrazić, że ktoś mu proponuje taką dziecinadę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones