PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=482376}

Doktor Strange

Doctor Strange
7,3 198 706
ocen
7,3 10 1 198706
6,7 33
oceny krytyków
Doktor Strange
powrót do forum filmu Doktor Strange

Totalny kicz

ocenił(a) film na 8

Czy tylko mi się wydaję iż to będzie najgorszy film marvela jaki powstał, wszystko mi tutaj pachnie totalnym kiczem. Po samym trailerze mogę powiedzieć że postacie są byle jakie, nie są wyraziste jak chociażby Iron Man, Kapitan czy też Spiderman, do tego sceny walki strasznie mi się nie podobają, mam nadzieję że zmienie zdanie jak obejrzę.

karol10104

Z całym szacunkiem, ale stwierdzenie że postać Doktora nie jest tak wyrazista jak Kapitan, IM czy SpiderMan jest kpiną. To że jest mniej popularny, nie znaczy że mniej wyrazisty. To nie synonimy. Czytałeś jakiś komiks o nim? Znasz jego postać w komiksach? Znasz jego komiksową historię? Jego licznych wrogów w komiksach? I co najważniejsze: czy oglądałeś oba zwiastuny? Bo drugi zwiastun jest arcydziełem, zwłaszcza jeśli chodzi o efekty specjalne, i nie mam pojęcia jak po tak powalającym zwiastunie można twierdzić że film będzie kiczem :/

ocenił(a) film na 8
Dora132

A kto tu mówi o komiksie ja wyrażam opinie na podstawie trailera nie komiksu więc się odczep gościu. Wydaję mi się że postać w filmie będzie po prostu nudna, i szczerze powiedziawszy nie podchodzą mi filmy o magii bo ich "walki" magiczne są dla mnie nudnawe, ale z uwagi że jest to film marvela a one zazwyczaj cieszą po prostu oko i są dobre dlatego obejrze, a nazywanie kogoś trollem za wyrażenie swojej opinii jest głupie to komentarz do wypowiedzi wifi_wifi.

karol10104

To wytłumacz proszę na jakiej podstawie uznajesz że postać jest "mało wyrazista". Na podstawie 2 zwiastunów? xD Dodam też, że ten film prawdopodobnie będzie cieszył oko bardziej niż wszystkie poprzednie, bo będzie kładł dużą wagę na efekty specjalne. No ale rozumiem że dla niektórych jak w walce w ekranizacji komiksów nie ma broni palnej, czy też innej (np. zbroja iron mana czy tarcza kapitana ameryki) to walki są od razu nudne, nie jesteś pierwszy. Ale tak się składa że nawalanka nie gwarantuje bdb filmu (przykład: Transformers) i liczą się jeszcze takie rzeczy jak scenariusz, gra aktorska, montaż, muzyka i wspomniane wcześniej efekty specjalne. Gra aktorska jak na razie wydaje mi się (bo pewności nie mam) że będzie dobra, sugerują to zwiastuny i aktorzy którzy będą grać w filmie (Benedict Cumberbatch na przykład zagrał świetnie w serialu Sherlock i filmie Gra Tajemnic), muzyka też zapowiada się świetne, idealnie dopasowana do zwiastunów buduje napięcie i współgra z tym co się w nim dzieje więc mam nadzieję że z filmem będzie podobnie, efekty specjalne zaprezentowane w zwiastunach są cudowne, racja, ściągnęli trochę z Incepcji, ale za to w jakim stylu! Scena w której Doktor Strange i Baron Mordo stoją na krawędzi ściany budynku to według mnie arcydzieło. Scenariusz ma bazować na komiksie "Into Shamballa" i reszcie komiksowej historii, która mi osobiście podoba się bardzo, więc o ile zostanie dobrze zrealizowana będzie dobra. A co do scen walki: mów co chcesz, ale jak dla mnie są świetne. I co najważniejsze: na razie nie pokazali zbyt wiele, na co cierpi niestety spora część ekranizacji komiksów (Na przykład przed Civil Wat wypuszczono około 50 spotów). Montaż-zobaczy się w kinie. I nie wiem gdzie ty w tym zwiastunie widzisz kicz. Porównaj sobie zwiastun Doktora Strange'a lub Wonder Woman (który też według mnie jest udany) ze zwiastunem Justice League. To jest dopiero kicz. I jeszcze raz proszę wytłumacz mi na jakiej podstawie twierdzisz że postać będzie nudnawa skoro nie na podstawie komiksów? Dla mnie np. postać Spider Mana jest już lekko nudnawa bo była przerabiana tyle razy że już mnie po prostu niezbyt interesuje (chociaż nie ukrywam, Spider Man z CW był świetny i czekam na "Homecoming"). Iron Man i Kapitan Ameryka jeszcze się nie zestarzeli, ale są blisko. Myślę że MCU potrzebuje świeżości jaką mogą zagwarantować nowe na dużym ekranie postacie takie jak właśnie Doktor Strange, Captain Marvel czy też Black Panther. Gdyby robili tylko filmy o takich znanych postaciach jak Iron Man, Spider Man, Kapitan Ameryka czy z DC Batman i Superman, to by się szybko znudziły. To że film będzie inny niż poprzednie nie znaczy że gorszy. No i "gościu"? xD Jestem dziewczyną tak się składa. Mam nadzieję że magii nie ograniczasz tylko do zakresu Harrego Pottera bo z Harrym Potterem Doktor Strange raczej wiele wspólnego nie będzie miał. Za trolla cię nie uważam, masz prawo do własnej opinii, ale nie wiem jak mogłeś przegapić tyle rzeczy w zwiastunie które pozwalają myśleć że to naprawdę będzie dobry film. Nie wiem jak można je zignorować i dalej uważać że film będzie nudny tylko dlatego że nie będzie bijatyk typu z Avengers, Kapitan Ameryka:Wojna Domowa czy Kapitan Ameryka:Zimowy Żołnierz (żeby nie było, uwielbiam ten filmy i uważam je za najlepsze z MCU jak na razie [z wyjątkiem wojny domowej, jest dobra ale nie aż tak] ale to kompletnie inny rodzaj filmu).

użytkownik usunięty
Dora132

A ja popieram Karola i uważam że póki co po trailerach wygląda słabo, ale zwykle tak bywa że słaby trailer oznacza dobry film jak i świetny zwiastuje wielkie nieporozumienie także jestem dobrej myśli.

Nie powiedziałabym... raczej zwykle dobry trailer zwiastuje dobry film, a zły, zły film z wyjątkami. I czego wy oczekujecie że dalej uważacie że to wygląda słabo?! Ja już nie wiem. Jeszcze raz proszę, wytłumaczcie mi dokładnie co złego widzicie w tym zwiastunie czego ja nie widzę. Jak według was powinien wyglądać żeby nie był słaby, czego wy w ogóle oczekujecie po zwiastunach? Ja już swoje argumenty podałam, a wy nie macie jeszcze żadnego poza tym że walki wam się nie podobają. Więc czekam.

karol10104

Pierwszy zwiastun może nie powalał, budował jedynie ciekawość, bo pokazywał bardzo mało. Ale zwiastun nm. 2 pokazał nieco więcej i to wystarczyło. Naprawdę nie wiem w którym miejscu ten zwiastun jest kiczowaty, ja mam wrażenie że dopracowywali każdy możliwy szczegół. I im się udało.

karol10104

I jeszcze jedno, w DS liczy się Magia, nie walka, więc jak liczyłeś na drugie "Kapitan Ameryka:Zimowy Żołnierz" czy też "Iron Man" to się mocno rozczarujesz, bo to kompletnie inny tym postaci i inny typ filmu. Dlatego uważam że porównywanie go z nimi to kpina. Poczytaj o tej postaci to zrozumiesz o czym mówię.

ocenił(a) film na 7
Dora132

Zgadzam się totalnie, ale nie odpisywałem bo aż za bardzo zalatuje trolem...

Dora132

Jeśli czytałeś komiks to wiesz, że ciężko będzie to przedstawić. Ogólnie filmy o czarodziejach w roli głównej są zwykle słabe. No chyba, że mówimy o kinie familijnym.

użytkownik usunięty
karol10104

oceniłeś wyżej gniotową fantastyczną czwórkę od ostatniego Pottera który jest świetnym filmem, już nie mówiąc o twojej ocenie strasznego filmu który zasługuje na max 6. Wez skasuj kompromitujące konto....

ocenił(a) film na 8

Ale mi pocisnąłeś.. czuje się totalnie skompromitowany, Już czujesz się lepiej? No to jak podbudowałeś swoje ego i moc to idź ochłonąć do mamy. To nie Ty wyznaczasz co na ile zasługuje więc skończ marny ludziku głupkowato komentować.

użytkownik usunięty
karol10104

buhahahah padłem...

karol10104

Bo wyzywanie ludzi od "marnych głupkowatych ludzików" jest takie dojrzałe...

ocenił(a) film na 8
Dora132

Nie będę się z Tobą przepychał co jest dojrzałe a co nie, odpowiedziałem tylko na atak jakiegoś gościa z internetu który zamierza mi wyznaczać co jak mogę oceniać, fakt dałem się trochę sprowokować.

ocenił(a) film na 9
karol10104

Spokój!
1. karol10104 - weź ogarnij, bo jeszcze z gimnazjum pamiętam dojrzalszych od ciebie ludzi. To, że zwiastun nie przypadł ci do gustu może mieć kilka powodów:
*spodziewałeś się czegoś innego
*miałeś uprzedzenia od samego początku
*nie lubisz tego typu produkcji
*po prostu wizualnie nie wbił ci się w gusta ten tralier, ale to nie powód do skreślania filmów (widziałam wiele dobrych filmów, które miały słaby zwiastun)
Nie musisz od razu obrażać wszystkich dookoła, bo im się to podoba. Zachowaj się, jak na dojrzałą i ogranicz się do konstruktywnej krytyki, a nie od razu shitstormy podjudzasz...
2. rbk17 - no i dobrze ;) nie ocenia się książki po okładce ;) Mi się tam zwiastun podobał, chodź nie do końca zobaczyłam to, co chciałam, ale może to nawet dobrze, bo wszystko rozstrzygnie się w sali kinowej i będę miała koparę przy podłodze XD
3. Jakub0katny - XD wszędzie pchasz HP XD szanuję, bo wiem, że lubisz, ale nie podjudzaj shitstormów ;)
4. wifi_wifi - gratuluję, ale ja nie mam na tyle cierpliwości i muszę to napisać, bo mnie coś trafi XD
5. DS - jako Arcymag powinnaś mieć na lekcji o stworzeniach magicznych, że trolli się nie karmi XD

Kate_Bishop

Przepraszam, ale jak widzę takich trolli co robią złą reklamę filmom które się dobrze zapowiadają, to nie mogę się powstrzymać od wzięcia udziału w dyskusji.

ocenił(a) film na 9
Dora132

DS skończ, bo dajesz mu następną szansę na uderzenie ;) Jak coś, to wiesz, gdzie pisać ;)

Kate_Bishop

Okey, postaram się skończyć, choć nie obiecuję, bo szczerze mówiąc wciągają mnie takie shitstormy xD

ocenił(a) film na 8
Kate_Bishop

Nie cisnę ludziom którym się podoba ten trailer tylko odpowiedzialem na prowokacje gościa który próbował mnie obrazić i nie mówię, że sam film będzie zły oceniłem trailer subiektywnie więc ma mi się prawo nie podobać.

karol10104

To że trailer ci się nie podoba nie znaczy że film będzie zły.

użytkownik usunięty
Kate_Bishop

Szczerze mówiąc specjalnie się nie dziwię ludziom, którzy boją się tego filmu. Po tym jak już została przedstawiona magia w Sucide Squad można mieć spore obawy. Inna sprawa, że post założyciela tematu od strony merytorycznej jest po prostu słabiutki. Ocenianie filmu po zwiastunie jest mocno niepoważne, kwiatków pokroju "odczep się" nawet nie chce mi się komentować z litości.

W kwestii sensownych obaw od siebie dodam, że już boję się jak Marvel mógł zmarnować kolejnego dobrego aktora w roli czarnego charakteru. Mads Mikkelsen to dla mnie wspaniały aktor, ale co z tego skoro Marvel scenariuszowo rozkłada wyśmienitych aktorów w roli bad guyów? Ben Kingsley, Christopher Eccleston, Hugo Weaving. Jak sobie przypomnę jak np Kingsley zagrał w "Domu z piasku i mgły" i co z nim zrobili w Iron Manie 3 to chcę mi się płakać jak bardzo Marvel sabotuje samych siebie w kwestii czarnych charakterów za cenę komedii totalnej. Jedyne co się udało Marvelowi w tej materii to Loki, no ale ile można jechać na jednej postaci. On nie udźwignie wszystkiego. Netfxilowi bad guye są świetni, ale raczej na udział w filmach nie ma co liczyć. Protagoniści MCU to już inna bajka. Tu jest parę świetnych kreacji, ale nie wiem ile jeszcze MCU będzie utrzymane w tonie takiego "umownego" zagrożenia. Wielcy bohaterowie wymagają wielkich przeciwników. Tutaj tego totalnie nie ma. Nie jestem w stanie kupić w pełni wyzwania, uwierzyć w zagrożenie w walce z kimś tak bezbarwnym, że już w trakcie seansu filmu łapię się na tym, że czekam tylko aż zginie/ zamkną go w więzieniu.

Takie role jak np kreacja Ledgera w "Mrocznym Rycerzu" jeszcze tylko uwypuklają tą nijakość, przezroczystość, miałkość. Zło w filmach Marvela jest albo plastikową cgi bzdurą albo człowiekiem o przezroczystej psychologii. MCU jest innowacyjną inicjatywą dla kina rozrywkowego, wprowadziło wiele mało znanych postaci na wielki ekran, bez wstydu przed komiksową estetyką pokazało w jej świetle swoich bohaterów i za to należą im się brawa, ale bad guye to jest to co im nie wychodzi już z chroniczną precyzją. Boli tym bardziej, że przecież zło psychologicznie nurtuje w pewnych aspektach bardziej niż dobro.

ocenił(a) film na 9

MARVEL rzeczywiście marnuje bardzo dobrych aktorów, lecz czy to ważne po której stronie stoją? Wg mnie właśnie najlepsi aktorzy powinni iść na złoczyńców, ale nie takich prostych, jakich robi MARVEL. Ich natura powinna być skomplikowana, ich plany finezyjne, misterne, okrutne, a nie pt. "rozwalmy wszystko, bo tak".
Naturze superbohaterów nie mam nic do zarzucenia - oby tak dalej, ale mogliby kilka osób zabić, bo to już jest trochę przesadzone XD

ocenił(a) film na 9
karol10104

"Czy tylko mi się wydaję iż to będzie najgorszy film marvela jaki powstał, wszystko mi tutaj pachnie totalnym kiczem. "

Tak, brawo. Film nie wyszedł, a Ty już uważasz, że to będzie słabe. Po zwiastunach nie da się ocenić filmu geniuszu. Powagi trochę.


"Po samym trailerze mogę powiedzieć że postacie są byle jakie, nie są wyraziste jak chociażby Iron Man, Kapitan czy też Spiderman"

Może poczekasz na film i wtedy ocenisz postać? Poza tym, to całkiem inna postać. Każda postać jest inna, i na swój sposób dobra.


"do tego sceny walki strasznie mi się nie podobają, mam nadzieję że zmienie zdanie jak obejrzę."

Zdanie zapewne zmienisz, zresztą to Tobie się nie podobają, a to nie oznacza, że są złe

ocenił(a) film na 8
Aiden19

Po pierwsze oceniłem trailer nie film więc twój komentarz jest totalnie zbędny. Widzisz gdzieś ocenę filmu? Nie? Więc zastanów się dwa razy przed komentowaniem.

ocenił(a) film na 9
karol10104

"Po samym trailerze mogę powiedzieć że postacie są byle jakie, nie są wyraziste jak chociażby Iron Man, Kapitan czy też Spiderman, do tego sceny walki strasznie mi się nie podobają"
Sorry, ale tu ewidentnie jest ocena filmu ;) To pokazuje, że masz już wyrobione zdanie i "masz nadzieję że zmienisz zdanie jak obejrzysz" ;)
Proszę, nie obrażaj moich kolegów ;)

ocenił(a) film na 8
Kate_Bishop

Prezczytałem od samego początku wszystkie komentarze, zostałem wielokrotnie obrażony iż powinienem zamknąć to kompromitujące konto ponieważ mi się trailer nie podobał, że jestem dojrzały jak dzieci w gimnazjum, że nie powinienem wypowiadać się skoro film nie powstał, otóż wy geniusze, oceniłem trailer, na podstawie zwiastuna stwierdziłem iż film prawdopodobnie będzie kiczem jak większość filmów o magii które ciężko zoobrazować, gównoburza jesteście jej mistrzami, a teraz do gimnazjum wracajcie bo mama będzie zła. Komentarz do:
Jakuba, Kate, a także aidena. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
karol10104

Najpierw zobacz film, później oceniaj. Proste.


Dziękuję, zamykam dyskusję. Możecie się rozjeść.

grubens997

Jak na konferencji :) albo Radzie Jedi

ocenił(a) film na 8
karol10104

Postacie w tym filmie jak zauważyłęś będą walczyć magią a nie w ręcz

ocenił(a) film na 5
karol10104

Bardzo możliwe. Animacja z 2007 roku jest próbką tego jak może wyglądać Doktor jak mu się nie uda

karol10104

Nie tylko tobie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones