PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5185}

Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
8,0 45 083
oceny
8,0 10 1 45083
8,2 40
ocen krytyków
Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę
powrót do forum filmu Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

"100 dolarów w rublach"

użytkownik usunięty

Jest to możliwe?

Film genialny, wielka, wspaniała satyra na politykę USA, które zawsze boi się walczyć,
nawet zmobilizować, gdy jeden człowiek wręcz zmusza ich do tego. Pokazuje też, jak bardzo
niezdyscyplonowani są amerykańscy żołnierze rangi wyższej.

użytkownik usunięty

USA, która boi się walczyć, hmmmm, ciekawe, ciekawe.

użytkownik usunięty

Wysyła swoich ludzi, owszem, ale z jaką niechęcią to robi (oprócz walki z Talibami).

użytkownik usunięty

gówno prawda, usa prowadzi najwięcej wojen.

usa nie prowadzi wojen! od II wojny nie wypowiedziało wojny nikomu to pokojowy naród:}

ocenił(a) film na 8
felixjuger

rozumiem ze to zart? tak przy okazji polecam dokument "why we fight" o amerykanskiej armii wlasnie

ocenił(a) film na 8
felixjuger

Haha , nie bądź żałosny . Wszędzie gdzie się da zarobić i gdzie się wychodzi na plus usa wysyła wojsko pod byle jakim pretekstem . Masz przykład Iraku , są podane tylko dane ile usa wydało na wojnę i ilu ludzi straciło . W biliardach są liczby a zarobili na tym 10x tyle . A husajn był przykrywką do inwazji a siły nato mięsem armatnim .

bzykus100

Wysyła wojsko zgadza się ale formalnie nie wypowiedzialo wojny od II wojny światowej więc jest państwem pokojowym. Wszystkie te akcje militarne to nie wojna.

użytkownik usunięty

To rząd i pojedyncze jednostki decydują o wojnach, naród to tylko pionki. Ten film właśnie to pokazuje, jak jeden człowiek może swoją samolubną decyzją zmienić oblicza ogromnych rzeszy ludzi, a czasami nawet nas wszystkich.

ocenił(a) film na 9

Może po prostu chciał pokazać, że wojna do niczego nie prowadzi?

użytkownik usunięty

100 dolarów w rublach to po prostu jakaś ilość rubli która jest warta 100 dolców :)

ocenił(a) film na 9

niezłe prowo, jak widać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones