PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5185}

Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
8,0 45 058
ocen
8,0 10 1 45058
8,2 40
ocen krytyków
Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę
powrót do forum filmu Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

powiem szczerze że ten okrzyk Strangelove'a na koniec filmu mnie rozwalił :D. Ogólnie film
dobry ale mógłby być genialny... gdyby akcja rozgrywała sie tylko w tym "ośrodku
dowodzenia" czy co to tam było. Akcje w samolocie były dla mnie bardzo nudne mimo że
miały ogromny wpływ na rozwój akcji filmu. Podobnie sytuacja w ten bazie, w sumie dialogi
były dość ciekawe ale uważam że lepiej by było poświęcić więcej miejsca... o wiele więcej
miejsca w filmie dla Stragelove'a, Prezydenta i generała Turgidsona. Szkoda że Kubick nie
zrobił filmu w stylu "12 gniewnych ludzi", wtedy ten film z tak wyrazistymi postaciami i
ciekawymi dialogami byłby fantastyczny a tak "tylko" 7/10.


Oczywiście wszystko to jest moją subiektywną opinią, pozdro :).

ocenił(a) film na 8
dansol20

Żeby było śmieszniej okrzyku tego z tego co wiem nie było w scenariuszu :)

ocenił(a) film na 7
dansol20

Zgadzam się w 100%! Gdyby osadzić ten film tylko w centrum dowodzenia mogłoby wyjść z tego coś naprawdę ciekawego. A sceny w samolocie według mnie też były najmniej ciekawe.

ocenił(a) film na 6
dansol20

Osobiście mnie ten film porządnie wynudził choć określam się tzw „ miłośnikiem kina „ ... Wydaje mi się ze panuje przekonanie iż ten film wypada lubić tak jak „ Mickiewicz wielkim poetą był „ .

ocenił(a) film na 9
yossarian3x

Jak można określać sie "miłosnikiem kina" i dać "Farciarzowi Gilmorowi 8/10, a "Dr .Strangelove" 6/10? Jeżeli porządnie się wynudziłeś to po prostu nie zrozumiałeś filmu, ja nawet nie zauwazyłem kiedy minęło 1h30min. Rzucanie określeń typu "wydaje mi się ze ten film wypada lubic jak "Mickiewicz wielkim poętą był" jest żałosne

ocenił(a) film na 8
wriki1234

A co ty masz do farciarza gilmora? Żałosne.

dansol20

Ciekawe spostrzeżenie, ale wtedy ominęlibyśmy ikoniczną scenę (uwaga spoiler!) z oficerem jadącym na spadającej bombie wymachując kapeluszem :P Akurat na tym według mnie film by zdecydowanie stracił.

dansol20

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

ocenił(a) film na 7
kotbury

w czym masz problem?

kotbury

o zgadzam się, dokładnie na takie komentarze jak ten powinno być osobne forum

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones