PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5185}

Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
8,0 45 123
oceny
8,0 10 1 45123
8,2 41
ocen krytyków
Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę
powrót do forum filmu Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Doktor Merkwurdigliebe

ocenił(a) film na 9

Kubrick na wesoło to z jednej strony inny Kubrick niż ten, którego uwielbiam, a z drugiej dokładnie taki sam- hipnotyzujący magik kina. "Doktor Strangelove..." fascynuje jak zawsze u tego wspaniałego reżysera wyjątkowymi zdjęciami i scenografią, które tworzą klimat, który da się określić tylko jako...kubrickowski;) Tym razem jednak jest to film na wesoło, oczywiście zagłębiając się w tą satyrę można dojść do gorzkich wniosków, ale podczas seansu jedyne co człowiek potrafi to zlewać się ze śmiechu. Rewelacyjne role Sellersa, C.Scotta i Haydena, a to tylko takie swoiste podium wśród naprawdę dobrej obsady. Inny to film jak na Kubricka, ale to nie znaczy, że gorszy. Przeciwnie- reżyser pokazał, że w komediowym repertuarze radzi sobie również wyśmienicie. Obawiałem się, że "Doktor..." będzie wpadką mojego ukochanego artysty, a tu proszę jaka miła niespodziewanka. Złe przeczucia zostały zatarte z nawiązką. Genialny film, pełen świetnych tekstów i arcyzabawnych sytuacji. Polecam nei tylko "kubrickomaniakom". 9/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones