PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5185}

Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
8,0 45 123
oceny
8,0 10 1 45123
8,2 41
ocen krytyków
Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę
powrót do forum filmu Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Prawdę mówiąc nie widziałem (choć miałem zamiar). Nawet już się za niego zabierałem, ale osoba Petera Sellersa śmierdzi mi trochę "Różową Panterą"

Maverick_8

Nie ma powodu do obaw - film inteligentny, prześmiewczy, raczej jest tam wpływ Kubricka niż Różowej Pantery.
Polecam.

Mat91i

Zacząłem oglądać, aczkolwiek nie wiem dlaczego nie przemawia to do mnie. Jakieś takie... "bezpłciowe"

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Zuy_pan_muzgodestroktor

Ujmę to tak: frajer śmie twierdzić, że nick mówi sam za siebie. Niemniej jednak przyzna "nie-frajerowi" oraz pozostałym Szanownym Uczestnikom dyskusji rację i przy najbliższej okazji obejrzy

ocenił(a) film na 10
Maverick_8

nie wiem co masz do mojego nicku, ale jak zrozumiesz konwencję to wróć i przeproś.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10

lepszy niż twój.

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 10

dużo.

użytkownik usunięty
Zuy_pan_muzgodestroktor

gówno prawda.
p.s. jeśli odpowiesz to znaczy, że się ze mną zgadzasz

użytkownik usunięty

jeśli nie, to też.

ocenił(a) film na 8

nie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Zuy_pan_muzgodestroktor

jeśli nie, to też.

Zuy_pan_muzgodestroktor

ale masz słabego nika!

Zuy_pan_muzgodestroktor

Niech ktoś da temu trollowi ciasteczko albo coś, bo się tak kręci po całym Filmwebie i pieprzy od rzeczy, sam chyba zdumiony bezcelowością własnej egzystencji.

Maverick_8

IDIOCI l GNOJKI nie powinni miec dostępu do internetu.

Maverick_8

Akurat "Różowe pantery" w których Sellers odgrywał Inspektora były bardzo dobre.

czarnymen

Chodzi mi raczej o ten rodzaju humoru. Jak dla mnie trochę byt "delikatny", prześmiewczy. Woody Allen też niby klasyk, a ja jednak go nie trawię. Co oczywiście nie oznacza, że w pewnych kwestiach nie należy do klasyków. po prostu jestem wychowany na "Akademii Policyjnej" i "Gliniarzu z Beverly Hills" i chyba taki humor, bardziej tradycyjny i mniej "refleksyjny" nieco najbardziej mi odpowiada

Maverick_8

Ja właśnie uwielbiam humor w stylu tego z Doktora, filmów Allena. Satyra na nasze czasy, na popkulturę, zwyczaje i tematy tabu.

ocenił(a) film na 8
czarnymen

film dobry?

czarnymen

Zapuściłem sobie torrenta. Zobaczymy. Muszę przyznać, że trochę sceptycznie jestem do tego tematu nastawiony, bo lubię bardziej humor ironiczny, prześmiewczy, mniej "refleksyjny". Raczej taki sytuacyjny (doskonałym przykładem jest Stanisław Bareja, który był i dla mnie pozostanie chyba jednym z czołowych klasyków gatunku (w przypadku polskich realiów był, jest i będzie niekoronowanym królem komedii i raczej nie zapowiada się, aby ktokolwiek mógł mu w tej kwestii zagrozić). Poza tym Mel Brooks, Chevy Chase & National Lampoons. Z takiego humoru "refleksyjnego" bardziej cenię sobie chyba Jerzego Stuhra, który być może nie ma aż tak cennych puent jak Woody Allen, natomiast sam Woody Allen nawet pomimo swych bardo inteligentnych puent i ciekawych spostrzeżeń po prostu z uwagi na swój "styl bycia" i nieco neurotyczny charakter trochę mi nie odpowiada. Zresztą Bogumiła Kobieli też zbytnio nie trawię, chociaż podobno dla ogromnej części kinomanów jest - jak by nie było klasykiem. Nie twierdzę, że ten rodzaju humoru jest zły, czy nie śmieszny. Po prostu mi (i nie ukrywam, że bardzo subiektywnie) troszeczkę nie odpowiada

Maverick_8

IDIOCI l GNOJKI nie powinni miec dostępu do internetu.

ocenił(a) film na 9
Maverick_8

"Akademia..." i "Gliniarz..." to zupelnie inny poziom humoru, ale "Dr Strangelove..." warto obejrzeć chocby dlatego, ze dzis rzadko kreci sie filmy, w ktorych humor zawarty jest glownie w naprawde inteligentnych dialogach. Mam nadzieje, ze obejrzałeś i spodobal sie:) Dla mnie najlepsza scena to ta, kiedy prezydent dzwoni do rosyjskiego premiera za pierwszym razem, zeby go powiadomic o zaistnialej sytuacji. Mistrzostwo:) A Sellers wystepuje tu pod 3 postaciami i nie ma obaw, nie "zalatuje" Rozowa Pantera. Moze tylko Mandrake przypomina mi Clusoe:) Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
Maverick_8

A "Dwunastu gniewnych..." polecam z 57!! Arcydzielo! Troche zastanawiam sie, czy zobaczyc remake z 97, ale boje sie, ze mocno sie zawiode.

Maverick_8

IDIOCI l GNOJKI nie powinni miec dostępu do internetu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones