PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5185}

Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
8,0 45 126
ocen
8,0 10 1 45126
8,2 41
ocen krytyków
Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę
powrót do forum filmu Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Kubrick'owski film

ocenił(a) film na 9

Film typowy jeśli chodzi o styl Kubricka, ciekawy pomysł na akcje, genialne ujęcia i to co najbardziej zachwyca mnie w jego produkcjach - ukryte wątki, podteksty gł. polityczne, ekonomiczne itp.
Bardzo dobra gra aktorska, Kubrick zawsze miał oko co do wyboru aktorów, czasem mam wrażenie, że niektóre role zostały napisane specjalnie dla poszczególnych aktorów lub ci aktorzy urodzili się specjalnie aby zagrać te role:)
Samo zakończenie filmu można nazwać uniwersalnym, każdy z otwartym umysłem dostrzeże sens nieuniknionego zakończenia i losu ludzkości.
Jestem przekonany, że gdyby doszło do "końca gatunku ludzkiego" i przetrwałaby garstka ludzi i jedna taśma tego filmu, dopiero wtedy dostrzegliby oni głębie i geniusz dzieła.

P.S. W głównej siedzibie bezpieczeństwa Stanów zjednoczonych znajduje się: prezydent USA, ambasador ZSRR i były psychodeliczny "Hitler Jungen" a to wszystko za czasów Zimnej Wojny, znacie większą dawkę paradoksów filmowych?;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones