PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5185}

Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
8,0 45 123
oceny
8,0 10 1 45123
8,2 41
ocen krytyków
Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę
powrót do forum filmu Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Tytuł utworu

ocenił(a) film na 10

Jak się nazywa utwór, który często przewija się w tym filmie, gdy pokazywane są czynności żołnierzy w samolocie(pilota King-Konga)? Wiem, że ten sam motyw występuje m.in. w Przeminęło z wiatrem, To wpaniałe życie i w Szklanej Pułapce III.

ocenił(a) film na 8
Ceasus

Ten utwór nosi tytuł "When Johnny Comes Marching Home Again", napisany został przez Patricka S. Gilmore'a, kapelmistrza Zjednoczonej Armii.

Melodia utworu ma jednak starsze korzenie, pochodzi od utworu "Johnny, I Hardly Knew Ye", tradycyjnej irlandzkiej antywojennej piosenki.

W filmie 'Dr. Strangelove' zamieszczone są jeszcze dwa utwory:
- 'Try a Little Tenderness' wykonywany przez Studio Orchestra, w aranżacji Laurie Johnson /napisy początkowe + sceny tankowania bombowca w powietrzu, jest to jeden z przykładów groteski występującej w filmie: dwa bombowce, tańczące jakby w balecie do melodii utworu o tytule w dosłownym tłumaczeniu 'Spróbuj trochę czułości' :)) /,
- 'We'll Meet Again' wykonywany przez Verę Lynn, /końcowe sceny wybuchów bomb/.

hohner

Jak oglądałem film myślałem, że w scenach końcowych (kiedy wybuchają bomby) leci melodia z takiej angielskiej piosenki dla dzieci o zwierzętach wchodzących do arki.
The animals went in two by two, hurra, hurra
The animals went in two by two, hurra, hurra
The animals went in two by two the elephant with the kangaroo
And they all go into the Arc just to get out the rain
tututututu tututututu
:)
W każdym razie melodia jest dokładnie taka sama.

Ceasus

Tak na marginesie, polecam wersję tego utworu w wykonaniu The Clash. ("English Civil War")

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones