PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5185}

Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
8,0 45 123
oceny
8,0 10 1 45123
8,2 41
ocen krytyków
Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę
powrót do forum filmu Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

ile ciekawostek na filmwebie jest zmyślonych.

"W napisach początkowych zamiast informacji 'Based on the novel Red Alert' (na motywach powieści "Red Alert"), widnieje napis 'Base on the novel Red Alert'. Był to celowy zabieg językowy, jako że 'base' po angielsku znaczy 'baza', czyli faktyczne miejsce akcji filmu."

Na bonusowej płycie dołączanej do rocznicowego wydania Dr Strangelove w jednym z wywiadów, jest powiedziane, że pomyłka ta została popełniona przypadkowo a pierwszy zauważył ją sam Kubrick już po premierze filmu. W tym wypadku wiem, że ciekawostka jest wymyślona, ale ile przeczytałem ciekawostek nieświadom ich fałszu?

ocenił(a) film na 7
mrpiki

Niestety fałszywe ciekawostki to zjawisko dość powszechne na FilmWebie.. Podobnie jak identyczne ciekawostki powtarzające się nawet kilkakrotnie. Polecam stronę IMDb, gdzie to się nie zdarza. Własnie sprawdziłem, że na IMDb zacytowana przez ciebie ciekawostka jest wymieniona w błędach z filmu, więc jest tak jak mówisz.

pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones