PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5185}

Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
8,0 45 120
ocen
8,0 10 1 45120
8,2 41
ocen krytyków
Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę
powrót do forum filmu Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

tytuł

ocenił(a) film na 8

jak rozumiecie/interpretujecie tytuł filmu?

ocenił(a) film na 9
tropifrutti22

[spoiler ! ]

Dr Strangelove pod koniec filmu wysnuł plan zejścia do kopalń (schronów) i przeczekania tam skutków zadziałania Machiny Zagłady oraz nieuniknionej atomowej zawieruchy.

Jedyne czym na serio miały się zajmować ocaleni miał być rozród, by w 100 lat po Zagładzie móc znów osiedlić odkażoną powierzchnię.
Plan polegał na wybraniu wąskiej grupy społecznej nie pomijając elity polityków i wojskowych, w tym zwłaszcza tych obecnych w Centrum Dowodzenia i przydzieleniu każdemu z mężczyzn po 10 kobiet wyselekcjonowanych pod kątem atrakcyjności seksualnej.
To oczywiście bardzo się spodobało zebranym tam mężczyznom.

W ten sposób szybko zapomnieli o atomowej Zagładzie Świata, zwyciężył w nich popęd seksualny i niskie instynkty. Przestali się martwić, a wręcz pokochali bombę która pozwoliła (pozwoli im) oddać się nie zobowiązującej rozpuście.

Czyli wydźwięk tak samo satyryczny jak cały film :)

Muszrom

Zgadzam się, ale wydaje mi się, że te niskie instynkty nie zwyciężyły, a cały czas były u władzy :).

Generał Ripper, człowiek, który wydał bombowcom rozkaz nalotu, obarczał komunistyczne konspiracje winą o swój brak formy łóżkowej :).
Dowiadujemy się o wielu intymnych szczegółach z życia innych postaci, które nie mają jednak wpływu na rozwój fabuły.

Wydaje mi się, że frustracje seksualne grają kluczową rolę w motywacji bohaterów.
Frustracje te znikają, kiedy otrzymują oni obietnicę spełnienia swoich fantazji, bez wysiłku.

Choć czasami cygaro, to tylko cygaro :P

ocenił(a) film na 10
tropifrutti22

Nie rozumiem tytułu tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones