PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5185}

Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
8,0 45 126
ocen
8,0 10 1 45126
8,2 41
ocen krytyków
Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę
powrót do forum filmu Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

to byla jedna wielka iluzja?

ocenił(a) film na 9
m_dub

Oceniłeś film na 10 i pytasz o co w nim chodzi? Ciekawe podejście. Ja zrobiłem odwrotnie, też ok.

ocenił(a) film na 9
m_dub

może po prostu alternatywna wizja, w której świat i ludzkość spotyka nuklearna zagłada

ocenił(a) film na 10
Vlad_The_Impaler

mysle, ze chodzi o cos innego.. ze to jakby sen, ale w rzeczywistosci..

użytkownik usunięty
m_dub

A może jakby rzeczywistość, ale w śnie?

ocenił(a) film na 7

A może jakby rzeczywistość snu w obiciu w zwierciadle snu rzeczywistości?

m_dub

Powiedz mi gdzie można znaleźć ten film, a postaram się Ci odpowiedzieć;-)

ocenił(a) film na 10
Abaraham

to zalezy czy nie masz oporow moralnych przed sciaganiem z internetow

m_dub

Nie mam:P Ale mój Iplus ma:P

ocenił(a) film na 9
Abaraham

Na kinomaniaku, dobra wersja z napisami :)

ocenił(a) film na 10
m_dub

Pokazanie że rządzą nami niekompetentne móżdżki, które od tak mogą doprowadzić do wielkiego BOOM :)

ocenił(a) film na 8
m_dub

Film w sposób humorystyczny porusza poważny problem ówczesnego świata (chociaż problem ciągnie się do dziś i będzie jeszcze długo nierozwiązany). W dobie posiadania przez niejeden kraj bomby atomowej ludzkość staje przed problemem totalnego unicestwienia. Film mówi o metodzie odstraszania, która tworzy iluzję pokoju na świecie. Kiedy jeden kraj zdecyduje się zaatakować inny przy użyciu bomby atomowej, bądź tak jak w przypadku filmu szalony generał sam ogłosi taki atak, wtedy głowa rządu atakowanego kraju staje przed poważnym dylematem. Stąd w filmie debata rządu USA, który stara się przewidzieć kolejny ruch rosyjskiego rządu, bowiem odwet nie jest słusznym rozwiązaniem, doprowadziłby on do zagłady ludzkości. Główna obawa rodzi się z egoizmu, strachu czy zwykłego rozsądku i sumienia człowieka - żaden prezydent nie chce zapisać się na kartach historii jako masowy morderca.

Przy okazji polecam grę Metal Gear Solid: Peace Walker, która bazuje na tym wątku (czerpie go właśnie bezpośrednio z tego filmu) i szerzej go omawia, rozszerza.

ocenił(a) film na 10
m_dub

A nie o kpinę z ludzkiego szaleństwa?

m_dub

twoja stara hehe

użytkownik usunięty
degenerat1

Co to za żałosna wypowiedz ?
Ile lat 14 ?

użytkownik usunięty
m_dub

To była jedna wielka aluzja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones