PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=497741}

Doktryna szoku

The Shock Doctrine
6,4 1 365
ocen
6,4 10 1 1365
Doktryna szoku
powrót do forum filmu Doktryna szoku

Polecam wszystkim znakomitą książkę Naomi Klein, na podstawie której powstał ten film. To nie są żadne mrzonki o pochodzie neoliberalizmu mówią w tej chwili krytycznie także sami jego propogatorzy... Ekonomia neoliberalna służy bogatym do tego by się jeszcze bardziej bogacili kosztem reszty społeczeństwa.

ocenił(a) film na 1
Pan_Li

To załóż firmę, zostań automatycznie bogaczem milionerem i wtedy nie będziesz resztą społeczeństwa, które zmuszone będzie pracować na Twój rachunek bankowy zamiast Ciebie. Takie banalne, prawda!? Wystarczy pójść do urzędu miasta zarejestrować działalność i leżąc brzuchem do góry sprawdzać rosnący stan konta. Powtórz tę radę swoim kolegom - będziemy mieli w Polsce samych bogaczy a Wisła będzie gęsta od mleka i miodu.

ocenił(a) film na 6
Janekkowalski2011

Powiedział co wiedział... tu nie chodzi o płotki, tylko o korporacje które są tak wpływowe, że są w stanie przeforsować zmiany prawa w demokratycznych społeczeństwach, bez zgody ich obywateli.

ocenił(a) film na 1
Pan_Li

Panie Li, korporacje nie rodzą się korporacjami. Zaczynają od płotkowania. Dlatego w dalszym ciągu proponuję rozpocząć przygodę z działalnością gospodarczą, zarabiać miliony i w bliżej nieokreślonej perspektywie czasowej forsować zmiany prawa w demokratycznych społeczeństwach. A kiedy wyrośnie pan Pan_Li z młodzieńczej naiwności to zrozumie, że "kupowanie" prawa występowało zawsze, występuje obecnie i niezależnie od systemu prawnego występować będzie w przyszłości. Naomi Klein może płakać nad neoliberalizmem ale socjalne uprawnienia demokratycznych społeczeństw same doprowadzą do załamania ich budżetów i wtedy okaże się, że socjalistyczne podwaliny tych społeczeństw muszą zbankrutować. Wtedy pan Pan_Li usłyszy z nieba głośny, sarkastyczny śmiech Miltona Friedmana ;-)

ocenił(a) film na 6
Janekkowalski2011

Milton to przeżytek, kto wie czy za jakiś czas nie będzie porównywany z ideologami faszyzmu. Ja proponuję rozszerzyć swoją świadomość o alternatywne do neoliberalizmu rozwiązania. Bo neoliberalizm = kryzys.

ocenił(a) film na 1
Pan_Li

Przez jakieś nowe Naomi Klein może być porównywany nawet do ideologii socjalistycznych. Co nie będzie świadczyło o tym, że to będzie miało jakikolwiek sens. Faszyzm walczył z liberalizmem więc porównanie Miltona Friedmana do faszysty to tak jakby powiedzieć na papieża muzułmanin. Zdaję sobie sprawę, że młodzież może się w dzisiejszych czasach gubić w definicjach - przecież ciągle są epatowani informacjami, że rządzące partie nurtu socjalistycznego są partiami prawicowymi. Ciągle się słyszy, że socjalista narodowy Adolf Hitler był prawicowcem, że w Chinach jest komunizm a w USA czy UE kapitalizm. I słońce rano wschodzi mimo, że ono od milionów lat leniwie nie rusza się z miejsca a tylko Ziemia dostaje obrotowego kopa i obraca się japą do opalania ;-) I na koniec panie Pan_Li proponuję rzucić okiem na wydatki budżetowe krajów socjalistycznych, takich jak Polska na przykład. Trzy pierwsze pozycje kosztowe (gros wydatków) to renty i emerytury, ochrona zdrowia i oświata. Wszystko zdobycze socjalistów, którzy matematyki nie potrafią polubić i ciągle im się wydaje, że 100 podzielone na 100 to jeszcze 100. Niestety realia są brutalne i koszty funkcjonowania społeczeństwa z takimi przywilejami muszą być horrendalnie wysokie. Socjalistom trudno pojąć, że kasy na te działania nie ma już skąd ukraść. Bo chyba pan Pan_Li nie ma wątpliwości, że socjalizm mógł zacząć funkcjonować tylko dlatego, że ukradł środki na działanie innym ludziom. Kradł, mordował i marnował kasę na malowanie trawy. Panie Pan_Li proszę uwierzyć, że kiedyś dorośnie pan do takiego myślenia. Chyba, że wpadnie w łapy jakiejś socjalistycznej partii, ludzi z PO, PIS, SLD czy innych związków zawodowych, które żyją z tego systemu i dają żyć tym co wspierają ich w tym działaniu. Wtedy umrze pan, ze świadomością, że malowanie trawy na zielono ma zalety i system nie jest taki zły - w końcu panu będzie się żyło w nim całkiem fajnie ;-) Chociaż ja mam nadzieję, że jednak socjalizm zbankrutuje wcześniej i będzie pan zmuszony żyć za własne pieniądze. Czego i panu i sobie życzę ;-)

ocenił(a) film na 6
Janekkowalski2011

Przynudzasz człowieku. Nie traktuj mnie protekcjonalnie, nie jestem nastolatkiem. Kapitalizm jest obecny w każdym kraju nawet socjalistycznym, więc nie musisz mnie pouczać. Dożyjemy czasów kiedy kapitaliści będą płacić 50% podatki, znikną raje podatkowe, a wraz z nimi fortuny bankierów - złodziei, a ludziom będzie się żyło lepiej... Czy tego pan chcesz czy też się to panu nie podoba :-) ps żyję za własne pieniądze

ocenił(a) film na 1
Pan_Li

Żeby zakończyć wątek bo też mnie nudzi. Gdyby ludzie płacili podatki 50% procent to by im się żyło fantastycznie. Tylko, że płacą zdecydowanie więcej. Ty oczywiście masz na myśli jedynie mizerny podatek dochodowy nie mając pojęcia, że składka ZUS jet podatkiem, że VAT, który jest ukryty w cenie każdego produktu jest podatkiem, że akcyza w wódce papierosach i paliwie jest podatkiem, że ... Do tego nie masz pojęcia, że podatek dochodowy służy jedynie do dyscyplinowania obywateli danego kraju ponieważ nie ma realnego wpływu na budżet państwa. Państwo żyje z VATu, akcyzy i innych fajnych podatków. Koszt poboru podatku CIT to 40% kwoty podatku - aż tyle mogą zmarnować urzędnicy. No ale jak już pisałem wcześniej, wy czerwoni nie potraficie dodawać więc na nic wykłady. Uprzecie się, żeby bogaci płacili 50% podatku zapominając o tym, że pieniądze w firmie można zainwestować i wtedy nie ma się dochodu do opodatkowania wcale i można położyć laskę na próg podatkowy. PS. Nie żyjesz za własne pieniądze bo nie masz własnej firmy bo gdybyś miał to byś takich bredni na forum nie pisał. Obstawiam, że męczysz się gdzieś w budżetówce, narzekając na cały świat tych przebrzydłych bogaczy ;-) Zmartwię cię - ponarzekasz jeszcze ;-)

Janekkowalski2011

o jeju nastepny kretyn co mu zus majatek zabiera łojjjojoj ide sie poplakac eh te podatki tak tłamsza naszych biznesmanow bauhahaha ps nawet komitet noblowski po latach przyznal ze przyznanie nobla smieciowi friedmanowi bylo jedna z najwiekszych pomylek w historii komitetu noblowskiego!!!!!!!!

Pan_Li

podziwiam cie ze chce ci sie gadac z takim kretynem jak jan kowalski:) ale tacy tez sa potrzebni ubaw z nich przedni:) im zawsze ktos pieniadze oczywiscie calkowicie ich zabiera!!! oni te pieniadze tworzą ;P a zli pracownicy i zle panstwo im zabiera wiec je okradaja fałszując przychody itp a pozniej taki debil jak janekkowalski narzeka ze zle drogi ze sluzba zdrowia itp :) poprostu kretyn albo geszefciarz zwykly co mu ciagle malo najelpiej dla takiego retarda foresta gumpa jakby w ogole nie musial za nic placic a jedynie dostawac kase;) i te ich wymyslane kwoty podatkow ilez to oni nei placa hahahah no i te ich inwestycje hahahah kuzwa inaczej nie mozna ale janek kowalski to D E B I L!!!! chcialbym na zywao zobaczyc tego cieniasa i piz..czke !:) na bank to lamus z ktorym nikt nie chcial sie bawic :) teraz siedzi an filmwebie zamiast pracowac a nie okradac panstwo!!!! czyli NAS! janek ty zlodzieju i leniu do roboty sei weź a nie zaosne zale tu prawisz!

Janekkowalski2011

a czemu mialby chciec byc wyzyskiwaczem!? cóż za logike rodem z oszolomstwa NP przedstawiasz!

ocenił(a) film na 1
Syrinx

A na Kubie nie chciałbyś pomieszkać!? Tam jest taki raj dla czerwonych. Będziesz mógł nazywać kretynami wszystkich naukowców, których toku rozumowania nie pojmujesz i jeszcze będą ci bić brawo. Za to tutaj będzie jednego socjalistycznego głupka mniej.

Janekkowalski2011

ogarnij sie kretynie:/

ocenił(a) film na 1
Syrinx

Cóż za przenikliwa analiza!? Widać dziadek komuszek tłumaczył wnusiowi, że z mądrymi się nie dyskutuje tylko się do nich strzela. I czerwona indoktrynacja zrobiła swoje - wytworzyła małego, czerwonego głupka, który tylko bluzgać potrafi ;-)

Janekkowalski2011

nei no otworzyłem puszke pandory! betonowy neoliberalny oszolom... przeciez można było sie tego spodziewac ze piane zaraz zacznie bić i spamowac;/ idz naiwniaków to swoich jełopów NP czy UPR (to samo badziewie kretynów) szukaj gdzie indziej! z bogiem idz zabijaj i rabuj oj sorki zapomnialem ty robisz tylko geszefty:/

ocenił(a) film na 1
Syrinx

Szanowny komuszku, wydaje mi się, że zachowuję spokój w odróżnieniu od ciebie. Nie ciskam się, nie bluzgam. Sztywne argumenty powalają twój brak logiki w rozumowaniu co pewnie nie pozwala ci spać spokojnie. Zdumiewa mnie jak wy czerwoni odwracacie kota ogonem. Najpierw kradniecie dobytek innych, żeby móc rozpocząć rządy pseudo-równości a potem wymyślacie dla doraźnych celów politycznych, że to akurat przeciwnicy kradną. No i to cię chyba zdziwi najbardziej - jestem niewierzący i na równi stawiam komuszych głupków z czarnymi urzędnikami Watykanu. I jedni i drudzy robią biednym niedokształconym ludziom wodę z resztek mózgu. Do czasu aż rozwiniesz skrót NP nie będę wiedział do kogo mam iść - niestety nie wiem co oznacza ten skrót. A na koniec drobna prośba do komuszego synka - czy mógłbyś pisać językiem wskazującym na umiejętność używania naszej pięknej mowy. No choćby te literówki, które wskazują, że tak się zalewasz przy pisaniu pianą z pyska, że nie widzisz co piszesz na ekranie ;-)

Janekkowalski2011

@ Janekkowalski2011

Pozwolę się włączyć do dyskusji. Czy uważasz, że obecna forma demokracji i kapitalizmu (mówię głównie o PL, ale nie tylko) jest ok? Moim zdaniem nie. Wystarczy się rozejrzeć wokół. Nie chcę zabrzmieć jak populista (lub czerwnony ;)), ale obecnie różnica jest taka, że poza Państwem "okrada" Cie też biznes. Mam na myśli różnej maści fundusze, spekulacje etc. Inną sprawą jest fakt, że nieudolność (celowa lub nie) klasy politycznej prowadzi do patologii. Czytałeś w ogóle książkę Klein? W zasadzie nie chodzi tylko o nią, bo inne badania też pokazują, że aby wprowadzić pewne mechanizmy rynkowe trzeba było łamać opór obywateli siłą; mordując, torturując, wywożąc etc. Jestem daleki aby przyklasnąć w pełni modelowi państwa opiekuńczego, ale uważam, że Państwo powinno odgrywać dużo większą role w gospodarce i wspierać w mądry sposób swoich obywateli.

I na koniec. Nie wierzę w "niewidzialną rękę rynku". Nie zgadzam się też na pełną prywatyzację zysków i pełną nacjonalizację kosztów!

jaskier84

hej dla tego pajaca na bank zabrzmiałeś jak komuch i czerwony:) cokolwiek mialoby to znaczyc:) ps. odpowiem mu ze NP to nowa prawica idioty korwina:)

Syrinx

hej,

nie ma co obrzucać się inwektywami, bo nie o to chodzi. Liczyłem jednak na merytoryczną dyskusję ze strony tego Pana :) Nic może jeszcze się odezwie.

pozdr

jaskier84

FAKT ALE MERYTORYCZNOSC ZE SKRAJNYM PRAWIAKIEM TO JAK dialog ze scianą :/ smutna prawda ale prawda... pozdrr

ocenił(a) film na 1
jaskier84

Jak widać niektórzy muszą utrzymywać to czerwone towarzystwo i zarabiać na podatki ;-) Dlatego musiałem zaprzestać na kilka dni fantastycznej dyskusji i skupić się na kwestiach firmowych. Zadałeś pytanie na dość ogólnym poziomie i trudno będzie w kilku zdaniach coś sensownego odpowiedzieć. Nawiążę do najświeższego "okradania". Amber Gold. Facet według mnie jest wałkarzem i nie powinien zajmować się tą działalnością tylko pierdzieć w pasiaki. Ale musimy też pamiętać, że żadne formalno - prawne działania nie zabronią takim ludziom robić interesów. One mogą je tylko utrudnić. Czyli w przyszłości tacy ludzie będą się pojawiać w biznesie zawsze. Z drugiej strony ludzie, którzy potrafią przeczytać tylko parę literek na plakacie a już umowy czytać się nie chce. Zabierają pieniądze z lokat bankowych bo tam jest tylko 5% i dają do Amber Gold bo tam jest kilka razy więcej. Chciwość i głupota. Wałkarz z Amber Gold wykorzystał tylko stary jak świat mechanizm wykorzystywania ludzkiej chciwości i głupoty nazywanej eufemistycznie naiwnością. W tym wypadku najważniejsza jest edukacja ludzi na temat schematów działania ekonomii i psychologii. Ludzie muszą jarzyć, że jak wszyscy dają 5% na lokacie a jeden daje 20% procent to wiadomo, że to musi być wał bo nikt nie będzie dopłacał do interesu. A ci biedni ludzie z wielosettysięcznymi lokatami myśleli, że znaleźli głupka, który rozdaje kasę. I zostali przewaleni. Koszt zerwania lokaty zapisany jest w każdej instytucji finansowej i jest tak oczywisty jak to, że jutro paliwo będzie po sześć złotych. Teraz wszyscy wydają się być zaskoczeni tym faktem. Naprawdę znajdujesz w sobie współczucie dla ludzi, którzy myśleli, że są cwani ale trafili na większego od siebie cwaniaka!? Dlatego odpuśćmy regulacje, które banalnie nie działają a skupmy się na edukacji społeczeństwa, które nie ma pojęcie co się skąd bierze. Jak dzieci, które myślą, że pieniążki to tylko takie karteczki, które bierze się podchodząc do ściany z ekranem kiedy tylko ma się taka potrzebę, nie widząc związku z tym, że najpierw trzeba je tam wpłacić.

Janekkowalski2011

Gratuluje posiadania własnej firmy, jeśli ją posiadasz to tym bardziej powinieneś rozumieć rolę państwa w gospodarce = pomoc firmom i ułatwianie działania uczciwym przedsiębiorcom, a przede wszystkim nie pozwalać funkcjonować takim Plichtom. Jest mi żal tych ludzi, bo przegwizdali dobytek całego życia. I niezależnie od tego, że zrobili to w głupi sposób to ktoś okradł ich w majestacie prawa - tak nie powinno być. A to, że wszyscy są zaskoczeni, cóż byli też zaskoczeni korupcją w piłce nożnej ;)

Wspominasz o roli edukacji społeczeństwa przez państwo - myślałem, że bliżej Ci do Friedmana i brzydzisz się jakąkolwiek ingerencją państwa w cokolwiek :) Nie będę pisał tu o służbie zdrowia i szkolnictwie, bo jeśli rzeczywiście te obszary zostały by całkowicie sprywatyzowane (czego pragną zwolennicy wolnego rynku) to 90% społeczeństwa miała by ogromy problem z wykształceniem się i leczeniem na podstawowym poziomie.
A państwo nie dba o ogólny rozwój społeczeństwa. Wiesz dlaczego? bo mają to w dupie. Im żyję się dobrze, tak jak czarnej zarazie i...przestępcom. Normalny obywatel może tyrać na 2 etaty i w nagrodę wziąć kredyt na całe życie (w Niemczech kredyt hipoteczny spłaca się do 10 lat). Dlatego ja się nie zgadzam z takim systemem, gdzie kilka % obywateli posiada 90% całego majątku. Oczywiście można założyć firmę i próbować zbić fortunę, ale jeśli każdy otworzy firmę to kto będzie pracował? Chodzi właśnie o poszanowanie godności zwykłych obywateli, którzy pracują na sukces innych, a przy okazji (w ich mniemaniu przede wszystkim) swój.

W Polsce panuję ogólna patologia w związku z brakiem odpowiednich ludzi przy władzy. Przy okazji transformacji wpuściliśmy tu obcy kapitał i pozwoliliśmy im działać bez skrępowania, a oni w nagrodę srają nam na łeb, a uzyskane wpływy transferują do swoich krajów (albo "rajów podatkowych").

Odnosząc się do ogółu - w latach 90-tych w USA rozebrali cały system finansowy i pozbyli się wszelkich regulacji aby móc spekulować bez ograniczeń, co doprowadziło do obecnego kryzysu. Kto najbardziej ucierpiał na kryzysie? zwykły Kowalski.
Teraz nadszedł moment aby spojrzeć prawdzie w oczy i dokonać zmian w obecnym systemie. Jeśli tego nie zrobimy to zrobimy sobie jeszcze większe "kuku". Ciebie może na razie to nie rusza, bo Cie to nie dotyczy i życzę Ci aby tak pozostało.
Nie wymyślono na razie nic lepszego niż demokracja i kapitalizm, ale to nie znaczy, że obecna forma tych systemów nie wymaga zmian. Na co dzień jestem realistą i wiem, że to już za daleko zaszło, ale w takich sytuacjach odzywa się we mnie idealista :)

I na koniec; komunista czy kapitalista - jeśli ktoś jest nieuczciwy to w każdym systemie się odnajdzie. Chodzi o to aby uczyć się na błędach i eliminować patologie czego raczej się obecnie nie robi.

PEACE :)

jaskier84

hej ale tacy idioci jak Janekkowalski2011 widza wszystkich na zasadzie "JA (MY) i ci inni czerwoni krwiożerczy komuniści " ten koles ma poprostu sprany łeb :P taki dekiel w społeczeństwie :) pozdro

ocenił(a) film na 1
jaskier84

Fajnie, że potrafisz rozmawiać bez bluzgania jak ten pieniacz Syrinx, który notabene swoim pieniactwem przysparza mi mnóstwa radochy i zabawy. Z Tobą można przynajmniej cokolwiek argumentować. Jednak jedno zdanie - być może napisane nie do końca świadomie - zdradza, że nigdy się nie zgodzimy w kwestii najważniejszej. Pisząc, że jeśli wszyscy pootwieramy firmy to kto wtedy będzie pracował, wskazałeś światopogląd mówiący, że właściciele firm nie pracują, co jest diametralnie odmienne od realiów. Właściciele firm pracują non stop. To, że nie zawsze są brudni od sadzy czy kurzu nie znaczy, że nie pracują. Ja pracuję całą dobę - dosłownie. Jestem dostępny nawet o trzeciej w nocy jeśli zadzwoni klient z ciekawym zleceniem. Do tego ponoszę ogromną odpowiedzialność i ryzyko związane z prowadzoną działalnością. Płacę koszty prowadzenia działalności kiedy mam przychody ale i wtedy kiedy przychodów nie mam. Pracownicy widzą porszaki i błyszczące merce nie zastanawiając się nad leasingiem, który zwykle wisi nad tymi dobrami. Jak jest sukces to nie jest źle ale uwierz mi nie zawsze jest tak różowo jak widzą to etatowi pracownicy. Stereotyp jest taki, że szef to złodziej i cham. Czasem tak bywa ale jak każdy stereotyp w całości jest po prostu nieprawdziwy. W każdym razie mimo tego, ze nie zgadzamy się ze sobą wcale nie musimy się z tego powodu pozabijać. Ja uważam, że najistotniejsza jest równowaga w systemie. Obecnie jej nie ma. I szala niebezpiecznie przechyla się w stronę upadku. Jako społeczeństwo więcej wyciągamy z budżetu niż tam wkładamy. To nie może trwać wiecznie. Wtedy całe to czerwone towarzystwo zatęskni za tymi, którzy chcieli system uporządkować i powrócić do jako takiej równowagi. Chociaż to nie będzie sytuacja kiedy zwykli pracownicy pieca w hucie będą przyjeżdżać do pracy porszakami. To jest socjalistyczna mrzonka, która nigdy nie będzie zrealizowana. Świat nie może być równy - zawsze będą mądrzy i głupi, bogaci i biedni, ładni i brzydcy, zdrowi i chorzy. Żadna ustawa tego nie wyrówna. Zresztą zastanów się - naprawdę marzysz, żeby taki jakiś przygłup Syrinx zarabiał tyle samo co Ty. Przecież po paru zdaniach widać między Wami kolosalną różnicę intelektualną.

Janekkowalski2011

no no widac zes oszust skarbowy zlodzieju :) i dekiel jakich mało :) tu na filmwebie zawsze ubaw z napinactwa i takich jak ty :) :) ps moje buty czekaja mozesz je wypastowac daje ci uczciwą zapłatę 2 zł zwolniona od podatku ucieszysz sie bardzo:)

Janekkowalski2011

Nie, nie, nie :) Pisząc o tym, że wszyscy nie mogą pootwierać firm miałem na myśli, że zabraknie nam osób do wykonywania pracy zgodnej z działalnością przedsiębiorstwa. Przecież nie wszyscy mogą zarządzać, bo w takiej sytuacji nie było czy i kim zarządzać :) Po 2 nie wszyscy też mają odpowiednie kompetencje do zarządzania (nawet samym sobą). Mam świadomość ile pracy musi wykonać właściciel, bo mam znajomych, którzy mają swoje firmy. Sam kiedyś chciałem otworzyć, ale wspólnik mi się wycofał, a sam miałem za mało środków. Ja pracuje jako menedżer na etacie i raz jestem zadowolony innym razem trochę mniej. Generalnie na etacie nie ma ryzyka, o którym piszesz i jest to droga łatwiejsza/wygodniejsza choć najczęściej mniej dochodowa. Coś za coś.

Wracając do tematu dyskusji; zwracasz, że równowaga w państwie/gospodarce jest potrzebna i ja się z tym jak najbardziej zgadzam. Dlatego jeszcze raz polecam książkę Klien, bo niektórzy może zakłamali swoimi opiniami jej zawartość. Momentami może bywa trochę populistyczna i oderwana od rzeczywistości, ale celem tej książki jest pokazanie pewnych mechanizmów, które nie powinny mieć miejsca. Moim zdaniem warto, bo rzuca światło na to o czym się powszechnie nie piszę/mówi.

Pozdrawiam!

Janekkowalski2011

o jakis ty zapracowany ! normalnie retard z ciebie:) odpadniety naplecie;)

Janekkowalski2011

serio debil jestes:/

ocenił(a) film na 1
Syrinx

No co tam komuszy synku wymyślisz teraz!? Jakieś tam nowe obraźliwe wyrazy w gimnazjum poznałeś? Oczyma wyobraźni widzę jak kiwasz się ze zdenerwowania przed ekranem a widząc to zdycham ze śmiechu ;-)

Janekkowalski2011

aaaaaaaa serio idiota:/ facepalmi z ciebie . nie poplacz sie miernoto:) cóz za projekcje wylewasz:)

ocenił(a) film na 1
Syrinx

No Syrinx, daj głos! ;-)

Janekkowalski2011

zapłaciłeś podatki , wypłaciłęś zaległe pensje pracownikom złodzieju? :) i wyzyskiwaczu ? taki może być głos twojego nieistniejacego sumienia zlodzieja i wyzyskiwacza?:P oplac ZUS i US zlodzieju najpierw a pozniej swoje żale na filmwebie wylewaj nieudaczniku :)

Janekkowalski2011

janek kwalski kretynie kiedy cos naskrobiesz?:D czekamy! czy juz ktos sie obrabowal z pieniążków zarobionych twoimi raczkami ? moze jakies zel panstwo? albo jeszcze gorsze komunistycnzy rpacownik?;P

ocenił(a) film na 1
Syrinx

No Syrinx, daj głos jeszcze ;-) Dobry piesek, dobry! ;-)

Janekkowalski2011

najwieksza zabawa z kretynow takich jak ty to dlatego ze leci z ciebie polewka a ty myslisz iz to ty sie nabijasz!( to poteguje ta zabawe) ahhahahaha i miód na moje oczy widziec jak cos skrobiesz kretynie hahaha;D ps cieszysz sie ogonek ci merda?:D ps. opłaciłeś ZUS i US złodzieju ?:D

ocenił(a) film na 1
Syrinx

Widzisz komuszy synku, wyłazi z ciebie czerwone myślenie. Ja wpadłem na to, żeby wykorzystać twoje pieniactwo i porównać cię ze szczekającym kundlem a ty jak inni czerwoni próbujesz ukraść cudzy pomysł i wykorzystać go do własnych celów. Niestety baranie czerwony, forum jest zapisane w całości i każdy człowiek może przeczytać, że ja byłem pierwszy a ty jesteś tylko głupkiem, który nie potrafi nic prócz szczekania ;-) Do budy czerwony kundelku, do budy ;-)

Janekkowalski2011

szkoda mi ciebei naprawdę mimo ze multifacepalm z ciebie kretynie ale co zrobic z prawackim idiotą jak dla niego nie prawak znaczy komuch :/ i tyle z ciebie http://www.youtube.com/watch?v=XZxzJGgox_E sprawdz sobie historie nabity z ciebie deklu to zobaczysz kto z kogo kretyna robi :D ahahhahaha jak zwykle kórwinowy kretyn zrobil z siebie jeszcze wiekszego kretyna:) ps na bank ktos ci placi bo nie wierze ze za darmoche takiego debila z siebie robisz gloszac swoje neoliberalne brednie i mentalnosc oszusta podatkowego itp wyplaciles pracownikom pensje czy tez na umowe smieciowa wyzyskujesz? ps2 to bylo pytanie retoryczne geszefciarzu zlodzieju:P:D

ocenił(a) film na 6
Syrinx

z debilami się nie dyskutuje, bo debil najpierw sprowadzi człowieka do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem... polecam :)

Pan_Li

ja lubie takie zagrywki z takimi jankowalskimi bo to czasem niezła zabawa:) od czasu do czasu:D oczywiscie moze i czesem sie taki janek kowalski zastanowi nad soba i przemysli pare spraw chociaz w to watpliwe :D sporo takich na forach onetu albo juz nawet FB kolesie np. z NP siedza juz wszedzie:DDD ze swoimi prawdami objawionymi :D wiec z takimi to tylko albo ostry ubaw i komedia albo politowanie i eh "innym razem" :D

ocenił(a) film na 1
Pan_Li

Dzięki za radę Pan_Li. Już dawno powinienem z niej skorzystać i nie dyskutować z debilem Syrinxem ;-)

ocenił(a) film na 1
Syrinx

Podziękuj gościowi, który się podpisuje Pan_Li bo podpowiedział mi słusznie, żebym z debilami nie dyskutował ;-) Dlatego definitywnie kończę zabawę polegającą na nabijaniu się z ciebie Syrinxie ;-) Nie wyłaź już z budy komuszy kundlu ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones