PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119887}

Drakula: Książę Ciemności

Dracula: Prince of Darkness
6,4 1 236
ocen
6,4 10 1 1236
Drakula: Książę Ciemności
powrót do forum filmu Drakula: Książę Ciemności

To było dobre

ocenił(a) film na 9

O ile pierwszy film mi sie nie podobał to ten miał naprawde "żelazny" i mocny klimat. Mroczny, i ponury film. Szkoda tylko że sam Dracula nie mówi ani słowa przez cały film no i ponosi lamerską śmierć. Naprawde, zostaje pokonany jak dziecko. Mimo to film bardzo mi sie podobał.

ocenił(a) film na 7
mim1312

A mnie wlasnie ta "śmierć" (przeciez on już nie żyje) się podobała. Mocna postać, zły charakter, a pokonany w prosty sposób. Mnie również ten film podobal się bardziej niz horror Draculi... Ile filmow obejrzales z Christopherem Lee jako Drakulą?? Ja narazie 3. Jak oceniasz horror drakuli?

ocenił(a) film na 9
Edmond__Dantes

Cóż, jako że to było dawno temu obejrzałem praktycznie wszystkie poza "Dracula Ojciec i syn".
I Christopher Lee, nieważne w jak kiepskim filmie by sie nie pojawił <a w Hammerowskim cyklu o Draculi pare takich sie trafiło> to zawsze był świetny. Najlepszy aktor w tej roli i najlepsza kreacja w historii.
A co do jego śmierci to *spoiler*, w sumie w pierwszych dwóch filmach jest to w miare ok, dopiero od "Dracula has risen from his grave" zaczyna on ponosić niesamowicie durne i wymuszone śmierci. Naprawde nie rozumiem czemu uśmiercali go w każdym filmie

ocenił(a) film na 7
mim1312

Bo dobro musiało zwyciężyć;-)hehe ale z drugiej strony byl ciekawy początek nastepnego filmu zawsze jak go wskrzeszali... Zalozyles post poniżej o chronologie tych filmów, jak obejrzales wszystkie to pewnie wiesz jaką jest? Ja obejrzalem najpierw horror draculi, później skosztuj krwi draculi i dracula książę ciemnosci... Jednak nie wiem czy chronologia jest taka ważna w tych filmach;-)

ocenił(a) film na 9
Edmond__Dantes

Tak teraz już wiem xD
Post założyłem baaardzo dawno temu, a ponieważ nie doczekałem się odzewu więc leciałem datami. <No oczywiście!>
Wskrzeszanie Draculi, może i było ciekawe w "Taste the Blood.." ale później stało się powtarzalne lub jak w "Scars of Dracula" wymuszone i bez sensu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones